Γείτονες

Η συζήτηση στο 'Αρχείο βοηθητικών κειμένων' ξεκίνησε από τον/την ath, 19/7/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Παλιά όταν κάναμε αίτημα μέσω email σε φίλο του έβγαινε ένα link και πάταγε πάνω σε αυτό και έκανε την εγγραφή του στο παιχνίδι. Τώρα έχει στείλει ο γιος μου αίτημα σε φίλο του και ενώ του έχει πάει το αίτημα στο email του φίλου του, του γράφει παίξε τώρα. Πάει να μπει εκεί ο φίλος του γράφει έναν κωδικό για να ξέρουμε πως θα είναι το όνομα του αλλά του γράφει ο παίκτης αυτός δεν υπάρχει. Μήπως μπορείτε να με ενημερώσετε να του πω τι να κάνει; Ποια διαδικασία να ακολουθήσει;Ευχαριστώ!!
     
    Αρέσει στον/ην eeelenaki.
  2. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα
    Θα πρέπει να κάνει τον καινούριο λογαριασμό και να δώσει όνομα και κωδικό , στη αρχική σελίδα της φάρμας εδώ
    [​IMG]

    και όχι πάνω αριστερά , εκεί δηλαδή που κάνουμε login
     
    Αρέσει στους eeelenaki, ath και kitsena.
  3. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Χίλια ευχαριστώ για την άμεση εξυπηρέτηση. Θα επικοινωνήσει αν είναι τώρα μαζί του. Σου είναι εύκολο σε παρακαλώ να το κρατήσεις λίγο το θέμα ανοιχτό αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα; Σε ευχαριστώ πολύ, καλό βράδυ να έχεις.
    Τελικά τα ίδια βήματα έκανε αλλά στην αρχή τα έγραφε εκεί που λέει login και του βγαίνει ένα βελάκι που γράφει πως αυτός ο παίκτης υπάρχει.Παίζει ρόλο που στην αρχή το είχε γράψει επάνω στο login και όχι κάτω; Μπορεί κάπως να το διορθώσει; ή πρέπει να κάνει κάτι άλλο; Σε ευχαριστώ και μετά από αυτή την απάντηση μπορείς να το κλείσεις το θέμα.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 19/7/16
    Αρέσει στον/ην eeelenaki.
  4. .selia.

    .selia. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Όπως σου είπε κ η συνάδελφος, θα πρέπει να φτιάξει νέο λογαριασμό όπως φαίνεται στην εικόνα. Αν έβαζε τα στοιχεία εκεί που κάνουμε login, λογικό είναι να του λέει ότι δεν υπάρχει ο παίκτης.

    Αν τώρα επιλέγει κάποιο username που έχει ήδη κάποιος άλλος παίκτης στο παιχνίδι, το σύστημα του λέει να επιλέξει άλλο όνομα.
     
    Αρέσει στους eeelenaki και ath.
  5. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Καλημέρα selia. Σας ευχαριστώ και τις δύο και την Xazel που με βοηθήσατε άμεσα, αλλά δεν τα κατάφερε ο φίλος του γιου μου να το κάνει. Και είπαμε σε καμιά ώρα που θα ξανά έρθει από το σπίτι μας να ξανά δοκιμάσουμε.
    Ναι το έβαζε εκεί που κάνουμε login. Όχι δεν το είχε κάποιος άλλος παίκτης. Αλλά και πάλι εκεί δεν μπορεί να το βάλει. Ήρθε στο σπίτι μου και προσπαθούσα και εγώ να τον βοηθήσω χτες αλλά πιθανόν επειδή έβαλε πρώτα στο login δεν τον δέχεται μετά τον κωδικό αν τον γράψει κάτω. Πρέπει να τον διαγράψει; ή να βρει άλλο username; Διότι πλέον πιάνεται κατοχυρωμένος αυτός ο κωδικός; Σας ευχαριστώ πολύ να έχετε μια όμορφη μέρα!!!
     
    Αρέσει στον/ην eeelenaki.
  6. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλημέρα.

    Δεν μπορούμε να γνωρίζουμε τι ακριβώς έχει κάνει λάθος ο παίκτης.
    Θα πρέπει να ακολουθήσει τις οδηγίες που δόθηκαν στα παραπάνω ποστ και να κάνει σωστά την εγγραφή, επιλέγοντας ένα νέο "όνομα χρήστη".
     
    Αρέσει στους ath και kitsena.
  7. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Σε ευχαριστώ πολύ Kirki μου και εσένα για την βοήθεια. Αν είναι θα τον βοηθήσω να απευθυνθεί στην υποστήριξη. Μπορείς αν θέλεις να το κλείσεις το θέμα. Καλό απόγευμα και καλή συνέχεια να έχεις!!!!
     
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    Δεν υπάρχει κανένα τεχνικό πρόβλημα το οποίο και θα πρέπει να επιλύσει η υποστήριξη.
    Θα πρέπει να ακολουθήσετε ορισμένες διαδικασίας οι οποίες είναι πολύ εύκολες.

    Στο εμαιλ που έλαβε, υπάρχει ένα link.
    θα πρέπει να κάνει κλικ εκεί και στην σελίδα που θα ανοίξει να κάνει ένα νέο λογαριασμό συμπληρώνοντας τα νέα στοιχεία που επιθυμεί να έχει ο λογαριασμός του στο δεξί μέρος της οθόνης παιχνιδιού.

    Ακολουθείτε αυτή την διαδικασία; Η κάνετε κάτι άλλο;
     
    Αρέσει στους eeelenaki και ath.
  9. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Snorkel μου, ξέρεις τι έκανε ο μικρός; Στην αρχή το έγραψε στην πάνω αριστερά πλευρά, εκεί που κάνουμε login. Tου έγραφε ότι αυτός ο παίκτης δεν υπάρχει. (Φυσικό είναι εφόσον δεν έχει κάνει εγγραφή, αυτό του εξηγούσα και εγώ). Μετά το έγραφε εκεί όπως το έχει και η Xazel στο post 2 αλλά του έβγαζε ότι αυτός ο παίκτης υπάρχει. Το πιο πιθανό είναι να είχε λάβει αυτόματα το σύστημα όταν πήγε και έγραψε στο πρώτο.
    Στο emal που έλαβε δεν είχε link όπως είχε παλιά, είχε σε μια κόκκινη γραμμή που έγραφε : παίξε τώρα. Πάτησε και δεν του έβγαζε κάτι άλλο. Μετά προσπαθούσα και εγώ από το δικό μου laptop να μπω και μου έδειχνε τα βήματα που έκανε αλλά και εμένα τα ίδια μου έγραφε.
    Αυτόν τον λογαριασμό τον ακυρώνει από το email του και τον ξανά κάνει από την αρχή; Να του ξανά στείλει αίτημα ο γιος μου; Σας έχω αναστατώσει όλη την ομάδα και συγνώμη. Αν δεν υπάρχει λύση, δεν πειράζει. Θα τον δω αύριο και θα του πω αν είναι να του κάνει άλλο αίτημα ο γιος μου. Δεν θέλω να σας κουράζω, για αυτό είπα να απευθυνθώ στην υποστήριξη. Και σε ευχαριστώ και εσένα για την βοήθεια. Καλό βράδυ να έχετε
     
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Εχεις μπερδευτεί χωρίς λόγο.

    Το κουμπί "Παίξε τώρα" περιλαμβάνει Link με το οποίο θα πρέπει να γίνει εγγραφή.

    Εφόσον λαμβάνεις μήνυμα οτι αυτός ο παίκτης υπάρχει σημαίνει οτι υπάρχει ήδη λογαριασμός με αυτό το ονομα και θα πρέπει να επιλέξετε κάποιο άλλο.

    Η υποστήριξη δεν μπορεί να βοηθήσει σε κάτι εφόσον δεν υπάρχει τεχνικό πρόβλημα απλά εσείς δυσκολεύεστε να κάνετε νέα εγγραφή.

    Υ.Γ : θα σε παρακαλέσω να παραμείνεις Online ωστε να μπορέσουμε να επιλύσουμε το πρόβλημα. Με το να απαντάς,, να λαμβάνεις απάντηση αλλά ταυτόχρονα να απαντάς σε αλλα θέματα ενώ δεν απαντάς εδώ, δεν βοηθάει στην γρήγορη επίλυση του προβλήματος και εμείς περιμένουμε ώρες αδικα να λάβουμε απόκριση από εσένα
     
    Αρέσει στον/ην ath.
  11. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    οκ, συγνώμη για την ταλαιπωρία
     
  12. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    To θεμα είναι να σε βοηθήσουμε και όχι να ζητάς συγνώμη.

    Με ποιο όνομα προσπαθείτε να κάνετε εγγραφή;
     
    Αρέσει στον/ην ath.
  13. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    farmergeorg3
     
  14. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Υπάρχει λογαριασμός με αυτό τομ Nickname και μάλιστα έκανε εγγραφή στις 2016-07-20 22:44:26
    Δηλαδή 4 λεπτά νωρίτερα.

    Να υποθεσω οτι ολοκληρώθηκε επιτυχως η εγγραφή;

    Επίσης οπως βλέπω αυτός ο λογαριασμός "κυκλοφορεί" σε πολλά νούμερα που σημαίνει οτι αυτός ο παίκτης ξέρει πολύ καλά πως να κάνει εγγραφή ;)
     
    Αρέσει στον/ην ath.
  15. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Δώσε μου 2 λεπτά χρόνο να σου πω. Επιστρέφω.
    Δηλαδή υπάρχουν και άλλοι με το ίδιο όνομα; Να τους πω να αλλάξουν το όνομα; Μπερδεύτηκα με δαύτους. Αυτό είναι αν τους αφήνεις να μπαίνουν στην φάρμα μέχρι να σχολάσει από την δουλειά.
    Αυτό μου λένε και οι δυο τους τώρα ότι μπαίνουν και τους βγάζει αυτό. Δεν μπορούν να το ξεκινήσουν καν βγαίνει η κουκουβάγια με λευκό σύννεφο. Συγνώμη αν σε μπερδεύω ότι μου λένε σου λέω. Και ότι δεν μπορούν να κάνουν τα βήματα όπως πρέπει.
    [​IMG]
     
    Τελευταία επεξεργασία: 20/7/16
  16. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Να ρωτήσεις τον παίκτη. Εκτός και αν δεν θυμάται πόσους λογαριασμούς έχει ήδη.
    Αλλά απο ότι βλέπω και ο ίδιος ξέρει αλλά και εσύ ;)


    Θα έπρεπε να γνωρίζεις οτι δεν μπορείς να αλλάξεις nickname

    --------
    Αν εχουν πρόβλημα, μπορούν να ανοίξουν ένα θέμα και να ρωτήσουν οι ίδιοι. Εκτός και αν αυτοί οι λογαριασμοί σου ανήκουν, οπότε μπορείς να ρωτήσεις εσύ, ανοίγοντας ένα νέο θέμα.

    Σε αυτο το σημειο να σε ενημερώσω οτι η χρήση πολλαπλών λογαριασμό για αποκόμιση οφέλους σε άλλο λογαριασμό, απαγορεύεται από τους κανόνες.

    Καλό θα ήταν λοιπόν οι "φίλοι σου" να πάιζουν το παιχνίδι από άλλο υπολογιστή και όχι από το δικό σου.

    Το αρχικό ερωτημα έχει απαντηθεί και το θέμα κλείνει.

    Καλό βράδυ
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.