Βοηθός μαγικής φασολιάς

Η συζήτηση στο 'Ενημερώσεις & Ιδέες' ξεκίνησε από τον/την NOTHS58, 17/1/18.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    Καλημέρα. Χρόνια Πολλά στους Αντώνηδες, Αντωνίες, Θεοδόσηδες, Θεοδοσίες και όσους άλλους εορτάζουν σήμερα!
    Πρόσφατα ξήλωσα όλες τις σειρές συννέφων και πέρασαν πολλές μέρες για να τις ξαναφτιάξω, βάζοντας διακοσμητικά που στα άλλα πεδία δεν είχαν μεγάλες αποδόσεις.
    Κατά τη διαδικασία αυτή διαπίστωσα ότι ο βοηθός μαγικής φασολιάς θα έπρεπε να έχει και άλλες επιλογές και όχι μόνο το μάζεμα.
    Θα μπορούσε να έχει μια επιλογή για αφαίρεση (κατεδάφιση) όλων των διακοσμητικών
    και μία για αυτόματη τοποθέτηση των διακοσμητικών των σειρών που δεν μπορείς να βάλεις τυχαίο διακοσμητικό, αλλά συγκεκριμμένο. Παράδειγμα η νέα σειρά "Φραπέ ολέ".
    Αυτό θα μείωνε το χρόνο της παραπάνω διαδικασίας στο 40-50%.

    Μια άλλη ιδέα είναι να προστεθεί στα δύο κουμπιά μετακίνησης που υπάρχουν δεξιά και ένα κουμπί επιλογής σε ποια σειρά θέλει κάποιος να πάει και αριθμητικά και ονομαστικά, ώστε να μπορούμε να επιλέγουμε να πάμε π.χ. στη 36η σελίδα των σειρών ή στη σελίδα που περιέχει τη σειρά π.χ. "Να 'ξερες τι χάνεις".
    Οι κενές σειρές να είναι στις πρώτες σελίδες και η σειρά κατάταξης και των κενών και των γεμάτων να είναι χρονολογική (νομίζω πως είναι, αλλά δεν είμαι σίγουρος).
    Ευχαριστώ.
     
    Αρέσει σε IRENE26, katerina-paylopoyloy, graganta και 3 σε άλλους.
  2. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα!! Ωραία η ιδέα σου. Εγώ προσωπικά συμφωνώ μαζί σου. ;)Εύχομαι με το καλό να πραγματοποιηθούν όλες οι ιδέες και να γίνει έτσι καλύτερο το φαρμεράμα!!:D Βέβαια χωρίς αυτό να σημαίνει ότι μέχρι τώρα δεν ήταν το ίδιο ωραίο.:oops::)
     
    Αρέσει στους katerina-paylopoyloy, NOTHS58 και maria_palou.
  3. katerina-paylopoyloy

    katerina-paylopoyloy Τακτικός στο φόρουμ

    Γεια χαραντάν σε όλους, είναι μία πολύ καλή ιδέα για να είναι ακόμη πιο οργανωμένη η φασολιά στις φάρμες μας.:p