Αυτόματο μάζεμα μηλιών

Η συζήτηση στο 'Τεχνικά προβλήματα' ξεκίνησε από τον/την νταφυντακ, 26/1/18.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. νταφυντακ

    νταφυντακ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα, ενώ έβαζα τις αναβαθμίσεις (XL) με τον αρχιτεκτονα, σε 4μηλιές σε χωράφι αυτόματα μαζευτηκαν οι υπόλοιπες μηλιες στο ίδιο χωραφι ενω φυσικά δεν ήθελα να μαζευτούν, παρακαλώ να μου πείτε αν διορθωνεται διότι σργοτερα θα έκανα έναρξη στην εργασία με το χρόνο.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
     
  2. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    καλησπέρα
    Αν oi αναβαθμίσεις XL τοποθετήθηκαν σε μηλιές που ήταν έτοιμες, τότε ο χρόνος για να γίνει το δέντρο ξεκινάει από την αρχή
     
  3. νταφυντακ

    νταφυντακ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Όχι εκείνη υη στιγμη τις τοποθετησα τις 4μηλιές βασικό και αναβαθμίσεις. Επίσηςι τα άλλα δένδρα, που ήταν έτοιμα δεν μαζευτηκαν
     
    Τελευταία επεξεργασία: 26/1/18
  4. .selia.

    .selia. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Να στο εξηγήσουμε λίγο πιο αναλυτικά.

    Όταν έχεις έτοιμα κάποια δέντρα, πχ μηλιές και δεν τις έχεις μαζέψει, και τοποθετείς με τον αρχιτέκτονα πάλι μηλιές, την ώρα που βάζεις τις αναβαθμίσεις, μαζεύονται αυτόματα όλες οι υπόλοιπες μηλιές, αλλά όχι άλλα ήδη δέντρων.
     
  5. νταφυντακ

    νταφυντακ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Μου είπατε αν οι μηλιες που έβαλα τις αμαβαθμίσεις αν ήταν έτοιμες για αυτο και σας το εξήγησα πιο αναλυτικά. Θα μου πειτε λοιπόν απο που προκύπτει αυτη η λειτουργεία να τη διαβάσω δεν την εχω καθόλπου υπόψιν διότι όλα τα ανεμιστεράκια μου πήγαν χαμένα στα καλά καθουμενα και όπως καταλαβένεται πρέπει να ξερουμε όλες αυτές τις λεπτομέριες για να μην ξαφνιαζόμαστε. Ευχαριστώ που ασχοληθηκατε.
     
  6. .selia.

    .selia. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Δεν είναι κάπου γραμμένο, έτσι λειτουργεί. Το ξέρουμε γιατί έχει συμβεί κ σε εμάς.
     
  7. νταφυντακ

    νταφυντακ Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Μαλιστα, ευχαριστώ πολύ μπορείτε να κλειδωσετε το θέμα καλό βράδυ.
     
  8. .selia.

    .selia. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλή συνέχεια,

    Το θέμα απαντήθηκε και κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.