Αστεράκια

Η συζήτηση στο 'Γωνία ομιλητών' ξεκίνησε από τον/την Γατουλίνο, 2/12/20.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. Γατουλίνο

    Γατουλίνο Αρχάριος στο φόρουμ

    Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω την άποψή σας, για το πώς να ξοδέψω τα αστεράκια μου και με ποια σειρά. Αν μπορείτε, στις απαντήσεις σας, αιτιολογείστε την σειρά που μου προτείνατε.
     
  2. skias10

    skias10 Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Καλημερα Γατουλινο..
    Αν πας στο ξεφωτο του δασους, θα βρεις το δεντρο της σοφιας..
    Μεσα στα κλαδια του θα βρεις πολλους τροπους να αξιοποιησεις τα αστερακια σου..
    Π.χ. Εχει αυγουλοδεντρο, μελοδεντρο και γαλατοδεντρο ,αν δεν εχεις ηδη..Εχει επισης μια κατηγορια ζωων μεγαλης γενιας
    απο πολλα ειδη..Πιο ψηλα θα δεις τον ζωντανο θρυλο που οταν παραδιδεις απο αποστολες κυπελα κερδιζεις περισσοτερα %
    στα χωραφια σου, επισης εχει θεση για χιουι ντονατ ,που οταν τον τοποθετησεις θα παιρνεις 5% περισσοτερα αναδυομενα ,
    απο τα διαφορα δρωμενα..Επισης αυξανεις τους πελατες σου για παραγγελιες στο χωριατοσπιτο..
    Η' αυξανεις τις θεσεις στην γειτονια σου..Μπορεις να ανοιξεις με αστερονομισματα την καινουρια εκταση ,τον Φαρο..
    Μπορεις επισης να ξεκλειδωσεις ζωοκομειο,δεντροκομειο κι εργαστηριο..
    Οι δυνατοτητες που εχεις ειναι παρα πολλες..Αυτες που σου εγραψα ηταν μονο ενα δειγμα..
    Μπες και εξερευνησε το δεντρο της σοφιας και σιγα σιγα θα βρεις πολλους ακομη τροπους να αξιοποιησεις τα αστερακια σου ,
    σου, αναλογα με τις αναγκες σου..
    Για οποιαδηποτε απορια εχεις, ειμαι στην διαθεση σου..

    Φιλικα Βικυ..:inlove:
     
  3. Γατουλίνο

    Γατουλίνο Αρχάριος στο φόρουμ

    Τα έχω δει τα περισσότερα. Μία από τις ερωτήσεις μου είναι στα πεντάγωνα πρέπει κάνω και τα 29 για να προχωρήσω πιο πάνω? Και επίσης είμαι σε ένα δίλημμα να πάω να ξεκλειδώσω το "Τροπικό δάσος" ή να πάω για τους τον ρούνο "Εκκριξη γεννήσεων" που πιστεύω στο τέλος θα επωφεληθώ γτ θα πάρω περισσότερα αστεράκια πίσω. Ακόμα το πεντάγωνο που είναι μετά απο τα 25 φιορίνια είναι λίγο δύσκολο να καταλάβω πώς πάει η σειρά για να ξεκλειδώσω τον ρούνο "Εκκριξη γεννήσεων". Ποία είναι η άποψη σου?

    Σε ευχαριστώ,
    Ηλίας :D
     
  4. αμφιθεα

    αμφιθεα Πρεσβευτής του φόρουμ

    Καλησπερα Ηλια,
    Κατα πρωτον για να σου απαντησει καποιος θα πρεπει να ξερει το επιπεδο σου και ποσα αστερακια εχεις διαθεσιμα.
    Οχι , καθε πενταγωνο σημαινει οτι εχει πολλα βηματα που αυξανουν αυτο που δινουν, αναλογα τι δινουν.
    Μπορεις καποια να τα προσπερασεις και καποια να κανεις μονο το 1ο βημα τους και να προχωρησεις στο επωμενο.
    Η γνωμη μου ειναι πρωτα να ξεκλειδωσεις το τροπικο δασος και μετα να προχωρησεις σε οτιδηποτε αλλο.Το τροπικο δασος σημαινει περισσοτερος χωρος να εκμεταλλευτεις (φυτεμα, τοποθετηση δεντρων, σταβλων ακομη και διακοσμητικων)
    Απο την "εκκρηξη γεννησεων" δεν καταλαβα πως θα παρεις πισω αστερακια.
    Αστερακια παιρνεις, απ την ανοδο επιπεδου στη φαρμα, απο τις αποστολες της λαχαναγορας και απο καποια δρωμενα.
    Επισης για να δεις ολη την εικονα στο δεντρο της σοφιας και τι δινει καθε ρουνα, ζητησε απο τη βοηθεια για αρχαριους να σου δωσουν το Link του, για να καταλαβεις καλυτερα.
     
  5. Γατουλίνο

    Γατουλίνο Αρχάριος στο φόρουμ

    lvl 68 εχω 188 αστερια διαθέσιμα και έχω βάλει 345 στο bahamerama ,στο ξέφωτο του δάσουσ 4/4 , στον κήπο και στα φιορίνια