Ας γνωριστούμε λοιπόν...:)

Η συζήτηση στο 'Οι παίκτες και παίκτριες' ξεκίνησε από τον/την SemK, 26/8/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
  1. SemK

    SemK Επαγγελματίας του φόρουμ

    Γεια σας!! :) Με λένε Σεμέλη και είμαι μία από τους καινούριους χρήστες του φόρουμ... το καινούριο φαίνεται υπέροχο και ελπίζω μέσα από αυτή την ενότητα να γνωριστούμε όλοι οι χρήστες μεταξύ μας ώστε να έχουμε μία καλή συνεργασία και να διασκεδάζουμε όσο είμαστε εδώ... καλή συνέχεια σε όλους μας...:)
     
    Αρέσει σε SOPHIAHARIS99, -sia1971-, pap100 και 20 σε άλλους.
  2. KostasKontogia

    KostasKontogia Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Γεια σας!! Με λένε Κωνσταντίνο. Πολύ ωραίο το ανανεωμένο forum. Μπράβο σε ολή την ομάδα!! Συνεχίστε την καλή δουλειά !! ;)


    Βασική φάρμα:87
     
    Αρέσει σε pap100, -sia1971-, katerina-paylopoyloy και 11 σε άλλους.
  3. bill18

    bill18 Ενεργός συντάκτης

    Καλημέρα σας!! :) Με λένε Βασίλη, είμαι 18 χρονών και είμαι από Θεσσαλονίκη. :) Ελπίζω να γνωρίσω πολλά νέα άτομα στο καινούριο φόρουμ και να περνάμε καλά!! :). Το νέο φόρουμ είναι πολύ ωραίο!
     
    Αρέσει σε kallioph, crazyfarma, pap100 και 15 σε άλλους.
  4. ΒΗΜΑΣΩΤΑ

    ΒΗΜΑΣΩΤΑ Αναλυτής του παιχνιδιού

    Eίμαι η ΒΗΜΑΣΩΤΑ, γεια σου αγροτιά
    στη φάρμα μου θέλω να έχω σπάνια ζώα και φυτά,
    θέλω τα επίπεδα να φεύγουν, θέλω δρακοαυγά
    και χορτοτάληρα ξοδεύω συχνά και παρορμητικά.

    Στους γείτονες φροντίζω να στέλνω δώρα και πάντα στα μηνύματά τους ν΄απαντώ
    ζητώ συγγνώμη αν κάποιους έχω ξεχάσει
    μα κάθε φορά να επιλέξω μόνο επτά δεινοπαθώ.
    Μ΄αρέσει να διαβάζω κουβεντούλες,
    για να μαθαίνω το Φόρουμ παρακολουθώ
    και πού και πού γράφω στιχάκια, αν εμπνευστώ.

    Ανάμεσα σε υποχρεώσεις και παιχνίδι προσπαθώ να ισορροπώ,
    ώστε γενικά να μην ακούω γκρίνια ότι τους παραμελώ
    αλλά όταν βλέπω πως δεν προλαβαίνω και αν τα δρώμενα έχουν έντονους ρυθμούς
    αμέσως πίτσες ή σουβλάκια παραγγέλνω παιδια και άντρα μην αφήσω νηστικούς.
    Από νωρίς το ξυπνητήρι βάζω κι όταν ρωτώ γιατί το κάνω όλο αυτό
    είναι καθήκον σου γυρίζει και μου λέει φαρμερικό.

    Είμαι η ΒΗΜΑΣΩΤΑ, αντίο αγροτιά
    με το ίδιο πάθος πάντα παίζω δυόμισι χρόνια καθημερινά
    δεν είμαι τίποτα το σπέσιαλ, το καταπληκό,
    αυτόν τον τρόπο έχω διαλέξει ότι φοβάμαι να ξεχνώ.
     
    Αρέσει σε SOPHIAHARIS99, pap100, traxhla και 46 σε άλλους.
  5. PANOS849

    PANOS849 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλημέρα είμαι ο Παναγιώτης, μαθητής, παίζω farmerama 4 χρόνια και πρωτοεμφανίστηκα στο φόρουμ πέρσυ τέτοια εποχή. Το νέο φόρουμ είναι πολύ καλύτερο αι πιο οργανωμένο απο το προηγούμενο.:)
     
    Αρέσει σε pap100, -sia1971-, katerina-paylopoyloy και 11 σε άλλους.
  6. SemK

    SemK Επαγγελματίας του φόρουμ

    καλησπέρα σε όλους σας και για τους 18άρηδες, καλή σταδιοδρομία από σήμερα...;) σας νιώθω μιας και είμαι μία από εσάς...:p
    όλα καλά θα μας πάνε, φάρμα σχολή όλα μαζί και φυσικά νυχτερινή ζωή!! μπορούμε να δημιουργήσουμε φιλίες εδώ και ας γίνει αυτός ο σκοπός όλων μας...:)
     
    Αρέσει σε pap100, katerina-paylopoyloy, figbis13 και 11 σε άλλους.
  7. FarmerOrestis

    FarmerOrestis Νέος ειδικός

    Καλησπερα! Με λενε Ορεστη, ειμαι ** ετων και ειμαι απο Ευβοια! :)


    αφαίρεση ηλικίας
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 29/8/14
    Αρέσει σε pap100, katerina-paylopoyloy, VeraNikol και 12 σε άλλους.
  8. rainbow

    rainbow Γνώστης του φόρουμ

    Γεια σας, είμαι η Βίκυ και θεωρώ ότι το φόρουμ έγινε πιο εύχρηστο και πιο λειτουργικό. Πολλά μπράβο στους συντονιστές και όλοι μαζί να συνεχίσουμε τη καλή προσπάθεια.
     
    Αρέσει σε pap100, katerina-paylopoyloy, rodaggelos70 και 14 σε άλλους.
  9. elinoo

    elinoo Γνώστης του φόρουμ

    Καλησπερα σας.Ειμαι η Ελινα και μενω Αθηνα...Πηγαινω σχολειο ακομη.
     
    Αρέσει σε pap100, katerina-paylopoyloy, rodaggelos70 και 13 σε άλλους.
  10. sofaki96

    sofaki96 Προχωρημένος

    Καλημερα , ειμαι η Σοφια και μενω στην Αθηνα~ Ισως με ξερετε απο το παλιο φορουμ ως ranpas . Φετος ειμαι πρωτοετης φοιτητρια . Παιζω farmerama απο τον Μαιο του 2010 . Αυτο το φορουμ ειναι περισσοτερο οργανωμενο οπως προαναφερθηκε ως τωρα τουλαχιστον , και πιο πολυ προσιτο στους παιχτες! .Ευχομαι να διατηρησεη την οικειοτητα του και στο μελλον .....
     
    Αρέσει σε pap100, katerina-paylopoyloy, eylogia και 13 σε άλλους.
  11. psipsi1978

    psipsi1978 Αναλυτής του παιχνιδιού

    Γεια σας κι από εμένα!!Με λένε Μαρία από Αθήνα. επίπεδο 91 και παίζω 4 χρόνια!!θα συμφωνήσω με το sofaki 96 το φόρουμ είναι περισσότερο οργανωμένο και μου αρέσει πολύ!!καλή συνέχεια και καλή διασκέδαση σε όλους!!!!:D
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 4/9/14
    Αρέσει σε pap100, katerina-paylopoyloy, eylogia και 17 σε άλλους.
  12. aggelos974

    aggelos974 Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλημερα με λενε Αγγελο παιζω 3 χρονια Farmerama αλλα ειχα σταματησει για μεγαλο χρονικο διαστημα !Μενω στην δευτερη μεγαλητερη πολη της Ελλαδας:p
     
    Αρέσει σε pap100, katerina-paylopoyloy, eylogia και 11 σε άλλους.
  13. Αρκάς

    Αρκάς Ενεργός συντάκτης

    Καλησπέρα σας!!

    Με λένε Νίκο και πάιζω Farmerama από τον Ιούλιο του 2010 (4 χρόνια δηλαδή). Στο παλιό Forum ήμουν γνωστός ως nikos_2008.
    Μένω σε επαρχιακή πόλη και φέτος είμαι πρωτοετής φοιτητής.
    Το νέο Forum είναι σαφώς καλύτερο από το παλιό και πιο προσιτό, αφού μας παρέχει καινούριες ενδιαφέρουσες δυνατότητες.
    Πλέον, το έχω συνηθίσει!!
     
    Αρέσει σε pap100, katerina-paylopoyloy, rodaggelos70 και 12 σε άλλους.
  14. sofouladim

    sofouladim Στρατηγός του φόρουμ

    [​IMG]
    Καλημέρα σε όλους σας ! Από ότι είδα, μαζί με εμένα είμαστε 3 Σοφίες με ΄αναφορά΄- μέχρι στιγμής- οπότε αν εμφανιστούν κ οι υπόλοιπες παίχτριες, το παιχνίδι κ ιδίως το φόρουμ θα είναι πάνΣοφο !! Μένω κ εγώ στην Αθήνα (στα νότια προάστια τώρα- γεννημένη στους πρόποδες της Ακρόπολης, στην κυριολεξία, στην γραφική κ μοναδική Πλάκα). Είμαι μεγάλη στην ηλικία και είμαι στο παιχνίδι από τον Δεκέμβριο του΄10, βρίσκομαι στο 95 επίπ κ στο νησί στο 205. Αγαπώ πολύ την οικογένειά μου κ ιδιαίτερα, τον σχεδόν, 3χρονο εγγονό μου κ γενικά όλους τους συνανθρώπους μου !! Μπαίνω κάθε ημέρα στο παιχνίδι μας ,τις ώρες που δεν ασχολούμαι με τον μικρούλη μου κ όταν έχω ελεύθερες ώρες, γιά να κρατάω το μυαλό μου σε ΄δράση΄, επίσης λύνω κ σταυρόλεξα για τον ίδιο λόγο. Καλή συνέχεια σε όλους μας & καλές "συγκομιδές" στα χωράφια μας !!! Καλή σας μέρα μικροί κ μεγάλοι συμπαίχτες μου & χαίρομαι που σας γνωρίζω!!!

    αφαίρεση ηλικίας
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/9/14
    Αρέσει σε pap100, katerina-paylopoyloy, maria_palou και 30 σε άλλους.
  15. ste007

    ste007 Επαγγελματίας του φόρουμ

    καλησπέρα σας
    με λένε στέφανο είμαι πια φοιτητής(επιτέλους :p )
    παίζω φαρμεραμα από την 1η χρονιά του αρχές Αυγούστου (δηλαδή 4 χρόνια και 1 μήνα)
    είμαι 85 λεβελ (μόνο) και στο νησί 118
    από χόμπι μου αρέσει πολύ η μουσική η γυμναστική (τώρα τελευταία) και η βόλτες με φίλους
    επίσης μ αρέσουν τα γλυκά :p
     
    Αρέσει σε pap100, katerina-paylopoyloy, eeelenaki και 15 σε άλλους.
  16. Christy99

    Christy99 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Γειαα σε ολους!!! Ονομαζομαι Χριστινα, μενω Αθηνα, ειμαι πρωτακι στο Λυκειο! So help guys... :p Επαιζα φαρμεραμα παλια κ ειπα να την ξαναρχισω. Επιπλεον ειμαι τρελη φαν της Eurovision!!!! <3 <3 <3 Αυτη η γωνιτσα φαινεται super! Οποτε, πλιζντ του μιτ γιου :D


    Αφαίρεση ηλικίας.
     
    Αρέσει σε pap100, katerina-paylopoyloy, rodaggelos70 και 10 σε άλλους.
  17. SemK

    SemK Επαγγελματίας του φόρουμ

    καλώς ορίσαμε όλοι μας λοιπόν σε αυτό το όμορφο οργανωμένο και φιλικό φόρουμ...;)
    από χόμπι, ασχολούμαι με πιάνο, ό,τι μπορώ να κάνω σε υπολογιστή και λατρεύω την φωτογράφιση τοπίων...:) όμως είμαι και nerd, οπότε σύμφωνα με μία από τις αγαπημένες μου ταινίες...MAY THE FORCE BE WITH US!!! καλή συνέχεια και καλή διασκέδαση...;)
     
    Αρέσει σε pap100, katerina-paylopoyloy, figbis13 και 10 σε άλλους.
  18. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Καλημέρα, Ονομάζομαι Αθανασία μένω Σάμο με καταγωγή Καρδίτσα και Μεσολόγγι. Έχω 3 παιδιά 12, 10 και 7.5 χρονών. Παίζω στην φάρμα 4 χρόνια και κάτι σχεδόν λίγο καιρό από όταν ξεκίνησε είμαι 93 επίπεδο και στο νησί 188. Φούρναρης, μαρμελαδοποιός, διευθυντής μπαχάμα και ανθοπώλης στο επίπεδο 4. Δεν έχω ανοίξει τον αλχημιστή και δεν ξέρω και αν θα τον ανοίξω ποτέ. Ασχολούμε με όλα τα event εκτός από 2 - 3 που δεν μου άρεσαν και έχω τελειώσει όλες τις αποστολές, εκτός από τις αποστολές εκτροφής που έχω φτάσει στο 9 επίπεδο και δυσκολεύομαι αρκετά. Από τις νέες αποστολές δεν έχω αρχίσει καν ( συμβουλές ομορφιάς - ένα σμούθι για την Μάρα - και το απόλυτο τσάι ). Το νέο φόρουμ είναι πολύ πιο εύκολο σε σχέση με το παλιό (όσοι είναι παλιοί παίχτες, θα θυμούνται, όσοι είναι νέοι παίχτες είναι πιο τυχεροί γιατί δεν ζήσανε αυτές τις αλλαγές. Κάθε αρχή και δύσκολη και όλο ξεπερνιούνται. Καλή θέληση να υπάρχει και όλα καλά. Συγχαρητήρια και στο νέο φόρουμ αλλά και στους συντονιστές που πάντα είναι εκεί δίπλα μας και μας καθοδηγούν με τις απαντήσεις τους χωρίς να είναι ερεστικοί ή προσβλητικοί. Απεναντίας είναι αρκετά συνεργάσιμοι και φιλικοί απέναντι μας. Η φάρμα για μένα είναι τρόπος ζωής όπως λέω και στα παιδιά μου είναι η συνήθεια που έγινε λατρεία. Καλή συνέχεια σε όποιο νέο μέλος έρθει και σε εμάς τους υπόλοιπους να συνεχίσουμε έτσι να παραμένουμε, δυνατοί και ενωμένοι.
     
    Αρέσει σε pap100, katerina-paylopoyloy, eeelenaki και 27 σε άλλους.
  19. joger132

    joger132 Αρχάριος στο φόρουμ

    Καλησπερα!!!Με λενε Ιορδανη και ειμαι απο Θεσσαλονικη!!!Και εγω θα συμφωνησω το νεο forum ειναι πιο ωραιο απο το παλιο :) !!!οσοι θελουν,ας μου στειλουν αιτημα φιλιας στο farmerama!!με λενε joger132!
     
    Αρέσει σε pap100, katerina-paylopoyloy, rodaggelos70 και 9 σε άλλους.
  20. AngelaLupin

    AngelaLupin Αρχάριος στο φόρουμ

    Γεια σας!Με λενε Σοφία και είμαι απο Φλώρινα. Είμαι καινούρια άρχισα να παίζω μόλις προχτές και μου αρέσει πολύ η Farmerama!
     
    Αρέσει σε pap100, katerina-paylopoyloy, rodaggelos70 και 13 σε άλλους.