Ανταλλαγές Πάρε-δώσε

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 3/11/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες,
    Το αγαπημένο δρώμενο πολλών έφτασε πάλι,εδώ θα μπορείτε να ζητάτε και να προσφέρεται τα αντικείμενα της φάρμας.


    Να υπενθυμίσουμε πως θα πρέπει να γνωρίζετε ότι πρέπει να χαρίζετε αντικείμενα μόνο σε παίκτες που εμπιστεύεστε. Δεν μπορούμε να σας διασφαλίσουμε τίποτα. Εάν κάνετε μια συμφωνία με κάποιον παίκτη για να ανταλλάξετε κάτι και αυτός την αθετήσει, η αποκλειστική ευθύνη είναι δική σας.

    Επιπρόσθετα, για αποφυγή spamming θα απαγορεύονται τα επαναλαμβανόμενα Postings. Αυτό σημαίνει πως ο κάθε παίκτης θα μπορεί να αναρτεί ένα post όπου θα ζητάει αντικείμενα ανά δύο σελίδες. Συνεπώς όποιος παίκτης αναρτεί μονίμως Posting σε αυτό το θέμα θα τιμωρηθεί και όλες οι αναρτήσεις του θα διαγραφούν.
    Επίσης περαιτέρω ποστ συνεννόησης μεταξύ δυο παικτών θα διαγράφονται και θα τιμωρούνται. Αυτές θα πρέπει να γίνονται μέσω προσωπικών μηνυμάτων.


    Μπορείτε επίσης να διαγράφετε προηγούμενα Postings σας, ώστε να μπορέσετε να αλλάξετε κάποια προσφορά σας.


    Καλή σας διασκέδαση!!!
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, empotonaki, jimixatz και 2 σε άλλους.
  2. elpidoforos1961

    elpidoforos1961 Ενεργός συντάκτης

    τα παρακάτω διακοσμητικά λείπουν από τη συλλογή μου. όποιος είναι κάτοχος κάποιου από τα παρακάτω με χαρά θα διαπραγματευτώ την απόκτησή σου: κόκορας Αγίου Βαλεντίνου 2010, κατσίκα Αγίου Βαλεντίνου 2010, λαγός άσπρης σοκολάτας 50 χτ, λαγός σοκολάτας γάλακτος 50 χτ, λαγός σοκολάτας υγείας 50 χτ, κοτοπουλάκια, κοτοπουλάκια (1η αναβάθμιση), κοτοπουλάκια (2η αναβάθμιση), κοτοπουλάκια (3η αναβάθμιση), κοτοπουλάκια (4η αναβάθμιση), πασχαλινό αυγό, πασχαλινό αυγό (1η αναβάθμιση), πασχαλινό αυγό (2η αναβάθμιση), πασχαλινό αυγό (3η αναβάθμιση), πασχαλινό αυγό (4η αναβάθμιση), θάμνος γενιστή 20 πε, φοίνικας καρδιών, βασιλικός φοίνικας με καρδιές, ροζ κατσίκα, ροζ αγελάδα, καρδιά για την ημέρα της μητέρας, γαϊτανάκι απλό (χωρίς ζωάκια), γαϊτανάκι (1η αναβάθμιση L), γαϊτανάκι (2η αναβάθμιση XL), γαϊτανάκι (3η αναβάθμιση XXL), γαϊτανάκι (4η αναβάθμιση giant-4 ζωάκια), αερόστατο mundial 2010, καραμελομπάστουνο - γλειφιτζούρι, καραμελομπάστουνο XL (2η αναβάθμιση), καραμελομπάστουνο XXL (3η αναβάθμιση), τεράστιο καραμελομπάστουνο (4η αναβάθμιση), ποτήρι μπύρας L (1η αναβάθμιση), ποτήρι μπύρας XXL (3η αναβάθμιση), καψούρης τάσος, συναισθηματική γκόλφω, αποκριάτικο άρμα XL (2η αναβάθμιση), μικρός πάγκος λαϊκής, μεσαίος πάγκος λαϊκής (1η αναβάθμιση), μεγάλος πάγκος λαϊκής (2η αναβάθμιση), στάδιο farmerama (νέο σκεπαστό), χριστουγεννιάτικο αρκουδάκι ΙΙΙ, γεια χαραντάν κα μου (4η αναβάθμιση), μπάνιλιν μπονρώ 2, βρωμίλος σούπερ σταρ 2, άγαλμα ζώσκαρ χρυσό (2η αναβάθμιση), τρακτέρ cbs, νασρεντίν, σκυλάκι δαλματίας, μπαλόνια γενεθλίων.
    υ.γ. στείλτε μου π.μ. με τις προσφορές και τις απαιτήσεις σας.
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  3. Louisa

    Louisa Κόμης

    Καλημέρα,
    ψάχνω για στάβλους αρκούδας, μαρμότας, κουκουβάγιας, αλλά και σκίουρου, νυφίτσας, πεταλούδας και μπορώ να τα ανταλλάξω με ζώα της αρεσκείας σας ή δέντρα. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει παρακαλώ προσωπικό μήνυμα στο LouisaLaLa.
    Ευχαριστώ, καλές ανταλλαγές σε όλους μας.

    Σας ευχαριστώ όλους θερμά για την καλοσύνη σας και τις γενναιόδωρες προσφορές σας. Απέκτησα όλα όσα ήθελα και με το παραπάνω.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 4/11/15
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  4. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Καλημέρα!
    Είμαι ένας παλιός παίκτης του παιχνιδιού (όσοι παλιοί έχουν απομείνει στο παιχνίδι θα θυμούνται την Λίστα Κατάταξης Farmerama) ένα θέμα με μεγάλη συμμετοχή του οποίου ήμουν ο συντάκτης του. Για σοβαρούς προσωπικούς λόγους παράτησα το παιχνίδι μετά από 3 χρόνια. (άρχιζα να παίζω το παιχνίδι το 2010 και στο τέλος του 2013 το άφησα). Εδώ και μερικούς μήνες αποφάσισα να αρχίσω πάλι, προσπαθώ να μάθω πάλι το παιχνίδι (έγιναν πολλές αλλαγές μέσα σε αυτά τα 2 χρόνια). Όπως είναι λογικό δεν έχω αρκετά ζώα, δέντρα, διακοσμητικά και πολλά άλλα που προσπαθώ να αποκτήσω με τον χρόνο. Αυτά που ψάχνω είναι τα εξής:
    [​IMG]
    Από διακοσμητικά μου λείπουν πάρα πολλά αλλά σιγά σιγά με το δρώμενο Πάρε-Δώσε ελπίζω να αποκτήσω μερικά.
    Όσοι έχετε τα παραπάνω, σε όσους περισσεύουν μερικά δέντρα ή στάβλοι και τα έχετε να σκουριάζουν στην αποθήκη, στείλτε μου ένα μήνυμα για ανταλλαγή. Επειδή το παιχνίδι το έχω αφήσει 2 χρόνια με άφησε και το ίδιο, να ξέρετε πως δεν έχω αρκετά να δώσω και πως αυτά που έχω το πιθανότερο είναι να τα έχετε ήδη.
    Όποια βοήθεια λοιπόν, έστω και 1 δέντρο που δεν έχω είναι ευπρόσδεκτη.
    Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.:)
    Είμαι υποχρεωμένος για την συνέχεια, δεν ξεχνάω κανέναν και τίποτα...;)
     
    Αρέσει σε jimixatz, kolokythopitas, psipsi1978 και 5 σε άλλους.
  5. sofia

    sofia Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλημέρα σε όλους! ψάχνω το διακοσμητικό απεργία. Δίνω σπάνιους στάβλους και δέντρα ή κάποιο άλλο διακοσμητικό.
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και βιβη.2003.
  6. bobostela

    bobostela Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλημέρα.

    Αναζητώ τα παρακάτω διακοσμητικά:
    1. Οβελίσκος
    2. Οφθαλμαπάτη της Ερήμου
    3. Λατρεύω την Ελβετία
    4. Αλπική σοκολάτα
    5. Συντριβάνι Μιλκσέικ
    6. Πάγκος Παγωτού

    Όποιος έχει να δώσει κάτι από αυτά ας μου στείλει μήνυμα.
    Ευχαριστώ. :)
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και katsikoula123.
  7. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Γεια σας. Ψάχνω, πάγκο παγωτού και κανόνι παγωτού. Όποιος έχει και
    θέλει να ανταλλαξει κάτι να μου στείλει μήνυμα.Θέλω επίσης τους καστανένιους αράχνη , σκαντζόχοιρο και αγρότη καστάνων. Αλλάζω με ότι ζητήσετε!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 5/11/15
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  8. FOIVOS22

    FOIVOS22 Νέος ειδικός

    Καλησπέρα. Ψάχνω αγρότη καστάνων, τρομαχτικό σκιάχτρο και σκιάχτρο με σκοινάκι. Προσφέρω κόκκινες αναβαθμίσεις στάβλων και δέντρα. Όποιος/α ενδιαφέρεται, ας μου στείλει μήνυμα.
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  9. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    καλησπέρα
    ζητώ καστανένιο σκατζόχοιρο,καστανένια αράχνη και αγρότη κάστανων
    δίνω μέχρι χρυσό γιορτινό βαρέλι
     
    Τελευταία επεξεργασία: 4/11/15
    Αρέσει στους kolokythopitas, psipsi1978 και Stefoulini.
  10. GeorgeK76

    GeorgeK76 Προχωρημένος

    Μπορώ να σε βοηθήσω με αρκετά από αυτά που ζητάς. Σου έστειλα PM στο παιχνίδι στο lazos95 και δεν απάντησες, εκτός εάν έχεις διαφορετικό. Σε αυτή την περίπτωση, στείλε μου εσύ.
     
    Αρέσει στον/ην powerranger91.
  11. apostam

    apostam Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Επειδή κι εγώ έχω αφήσει το παιχνίδι για κανα χρόνο αλλά και επειδή ποτέ δεν έβαλα φιορίνια μου λείπουν κάποιοι "σπάνιοι" στάβλοι τους οποίους οι παλιοί παίκτες έχουν σε αφθονία. Αν μπορεί κάποιος να μου στείλει κάποιον στάβλο ή δέντρο το οποίο να μην χρειάζεται θα με βοηθούσε αρκετά.

    Για ανταλλαγή τώρα προσφέρω χρυσόφυλλο δέντρο, γαλατόδεντρο, γκίκο, λεμονιά στείλτε μου πμ με προσφορές.

    Προσφέρω και στάβλο χαμελαίοντα ΙΙ πορτοκαλί ;)

    Όνομα Φάρμας: spam_stam

    Επεξεργασία: Χρειάζομαι απεγνωσμένα φυστικιά γιατί μόλις πήρα μια χχλ αλλά δεν ήξερα ότι έρχεται χωρίς το απλό δέντρο :(

    2ο edit Ευχαριστώ πάρα πολύ όλους όσους προσφέρθηκαν να μου στείλουν φυστικιά. :inlove:
    Δεν χρειάζομαι πλέον οπότε μην μου στέλνετε ;)

    Edit: Αν μπορεί κάποιος να μου στείλει ή να ανταλλάξει γυάλα πεταλούδων ας μου στείλει μήνυμα

    Edit : Ψάχνω εργοστάσιο νυχτερίδας, όποιος μπορεί να μου στείλει ας μου στείλει πμ στο spam_stam
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/11/15
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  12. Troufitsas

    Troufitsas Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπερα, ανταλλασω τα παρακατω διακοσμητικά (κλικ στο Spoiler):
    [​IMG] [​IMG][​IMG] [​IMG][​IMG]
    Ψάχνω: Οφθαλμαπατη της ερημου, Υδρομασαζ, Ραντεβου για παιχνιδι!
    Επισης χχλ δεντρα νησιου και κοκκινους-ροζ σταβλους!
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  13. adimoulas

    adimoulas Ανερχόμενος συντάκτης

    Για σας και από μένα μου λείπουν:

    1 καστανένιος ταρανδος
    2 καστανένιος σκαντζόχοιρος
    3 καστανένια αράχνη
    4 αγρότης κάστανων
    5 σκιάχτρο χόκους πόκους
    6 σκιάχτρο με σχοινάκι
    7 λυρικό λούπινο
    8 κέρβερος
    9 καζάνι μάγισσας
    10 λαγός δράκουλας
    11 αράχνη αποκριών







    π.μ για ανταλλαγές.....
     
    Τελευταία επεξεργασία: 4/11/15
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  14. KIOULAFAS12

    KIOULAFAS12 Αρχάριος στο φόρουμ

    Κλασπέρα και απο εμένα. Ψάχνω σταύλο πυγολαμπίδας όποιος έχει και θέλει να το ανταλλάξει ας μου στείλει μήνυμα μήπως και έχω αυτό που ψάχνει. Ευχαριστώ.
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  15. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    Καλησπερα! Ενδιαφερομαι για τα καστανενια διακοσμητικα εκτος απο τον καστανενιο ταρανδουλη. Μπορω ως ανταποδωση να δωσω σπανια δεντρακια και σταυλους. Π.μ. στη Stefoulini. Ευχαριστωω! :)
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  16. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλησπέρα παιδια
    εγω θα ηθελα την απεργια οποιοσ θέλει ας μου στειλει μήνυμα για να συμφωνήσουμε
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  17. theofilos_kan

    theofilos_kan Αρχάριος στο φόρουμ

    Καλησπέρα παιδιά επειδή είμαι καινούργιος στο παιχνίδι θα ήθελα να σας παρακαλέσω να με βοηθήσετε στελνοντας μου αν είναι δυνατό και εμένα κατι οτιδηποτε
    ευχαριστώ
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  18. ariadnim

    ariadnim Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλησπερα κι απο μενα! Αν σας περισσευει καμια σουρβια ή κανενα χρυσοφυλλο πολυ θα με ενδιεφεραν! Εχω διαφορα ενδιαφεροντα πραγματακια να ανταλλαξω! Πιστευω να τα βρουμε!:p
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  19. georgiamp1

    georgiamp1 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλημέρα και απο μένα. το είχα παρατήσει το παιχνίδι για πολύ καιρό. Μου λείπουν πολλά ζώα μυστηριώδη και δέντρα . Αν μπορείτε να μου στείλετε θα το εκτιμούσα! Και εγώ οτι μπορώ θα κάνω.plssssssssss
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  20. .pinelopi1983.

    .pinelopi1983. Νέος ειδικός

    μου λειπουν ντουλαπι γρρρ χοροπηδηχτο γουρουνι κροτιδα
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.