Ανταλλαγές Πάρε-δώσε

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 30/9/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες,
    Το αγαπημένο δρώμενο πολλών έφτασε πάλι,εδώ θα μπορείτε να ζητάτε και να προσφέρεται τα αντικείμενα της φάρμας.


    Να υπενθυμίσουμε πως θα πρέπει να γνωρίζετε ότι πρέπει να χαρίζετε αντικείμενα μόνο σε παίκτες που εμπιστεύεστε. Δεν μπορούμε να σας διασφαλίσουμε τίποτα. Εάν κάνετε μια συμφωνία με κάποιον παίκτη για να ανταλλάξετε κάτι και αυτός την αθετήσει, η αποκλειστική ευθύνη είναι δική σας.

    Επιπρόσθετα, για αποφυγή spamming θα απαγορεύονται τα επαναλαμβανόμενα Postings. Αυτό σημαίνει πως ο κάθε παίκτης θα μπορεί να αναρτεί ένα post όπου θα ζητάει αντικείμενα ανά δύο σελίδες. Συνεπώς όποιος παίκτης αναρτεί μονίμως Posting σε αυτό το θέμα θα τιμωρηθεί και όλες οι αναρτήσεις του θα διαγραφούν.
    Επίσης περαιτέρω ποστ συνεννόησης μεταξύ δυο παικτών θα διαγράφονται και θα τιμωρούνται. Αυτές θα πρέπει να γίνονται μέσω προσωπικών μηνυμάτων.


    Μπορείτε επίσης να διαγράφετε προηγούμενα Postings σας, ώστε να μπορέσετε να αλλάξετε κάποια προσφορά σας.


    Καλή σας διασκέδαση!!!
     
    Αρέσει στον/ην kolokythopitas.
  2. elpidoforos1961

    elpidoforos1961 Ενεργός συντάκτης

    προσοχή-προσοχή: αναζητούνται για υιοθεσία τα παρακάτω ολίγα διακοσμητικά. οι κάτοχοί τους μπορούν να τα αποστέλλουν στην φάρμα μου τόσο από την έναρξη όσο και κατα τη διάρκεια του event πάρε-δώσε:
    Κόκορας Αγίου Βαλεντίνου 2010, Κατσίκα Αγίου Βαλεντίνου 2010, Λαγός άσπρης σοκολάτας 50 χτ, Λαγός σοκολάτας γάλακτος 50 χτ,
    Λαγός σοκολάτας υγείας 50 χτ, Κοτοπουλάκια, Κοτοπουλάκια (1η αναβάθμιση), Κοτοπουλάκια (2η αναβάθμιση), Κοτοπουλάκια (3η αναβάθμιση), Κοτοπουλάκια (4η αναβάθμιση), Πασχαλινό αυγό, Πασχαλινό αυγό (1η αναβάθμιση), Πασχαλινό αυγό (2η αναβάθμιση),
    Πασχαλινό αυγό (3η αναβάθμιση), Πασχαλινό αυγό (4η αναβάθμιση), Θάμνος γενιστή 20 πε, Φοίνικας καρδιών, Βασιλικός φοίνικας με καρδιές, Ροζ κατσίκα, Ροζ αγελάδα, Καρδιά για την ημέρα της μητέρας, Γαϊτανάκι απλό (χωρίς ζωάκια), Γαϊτανάκι (1η αναβάθμιση L),
    Γαϊτανάκι (2η αναβάθμιση XL), Γαϊτανάκι (3η αναβάθμιση XXL), Γαϊτανάκι (4η αναβάθμιση Giant-4 ζωάκια), Αερόστατο mundial 2010,
    Καραμελομπάστουνο - γλειφιτζούρι, Καραμελομπάστουνο XL - γλειφιτζούρι (2η αναβάθμιση), Καραμελομπάστουνο XXL- γλειφιτζούρι (3η αναβάθμιση), Τεράστιο Καραμελομπάστουνο - γλειφιτζούρι (4η αναβάθμιση), Ποτήρι μπύρας L (1η αναβάθμιση), Ποτήρι μπύρας XXL (3η αναβάθμιση), Παραδοσιακό γλυκό σε σχήμα καρδιάς (με πρόβατο), Καψούρης Τάσος, Συναισθηματική Γκόλφω, Αποκριάτικο άρμα XL (2η αναβάθμιση), Μικρός πάγκος λαϊκής, Μεσαίος πάγκος λαϊκής (1η αναβάθμιση), Μεγάλος πάγκος λαϊκής (2η αναβάθμιση), Στάδιο Farmerama (νέο σκεπαστό), Χριστουγεννιάτικο αρκουδάκι ΙΙΙ, Γεια χαραντάν κα Μου (4η αναβάθμιση), Μπάνιλιν Μπονρώ 2, Βρωμίλος σούπερ σταρ 2, Άγαλμα Ζώσκαρ χρυσό (2η αναβάθμιση), Τρακτέρ CBS (IMAGE COMPUTER GAMES), Νασρεντίν, Σκυλάκι Δαλματίας,
    Μπαλόνια γενεθλίων.
    υ.γ.1: υπόσχομαι ότι θα τα φροντίζω και
    υ.γ.2: τιμές (ανταλλαγές) σε λογικά πλαίσια λόγω κρίσης
     
    Αρέσει στον/ην maria071966.
  3. _vicky_74

    _vicky_74 Τακτικός στο φόρουμ

    καλησπέρα,
    δίνω τα παρακάτω διακοσμητικά:
    Γιόγκι πίθηκος (1χ1, 475 π.ε.), γαϊδουράκι με πουλόβερ (1χ1, 22 π.ε.), αλέκος φουρναράκης (1χ1, 50 π.ε.), δέντρο ουράνιου τόξου(1χ1, 150 π.ε.), κηπότουρτα (1χ1, 20 π.ε.), κοκός μαρουλίδης (1χ1, 65 π.ε.), λύγκας ο ντροπαλός (1χ1, 175 π.ε.), μιμίκος ο λύκος (1χ1, 175 π.ε.), μπίλι το βουβάλι (1χ1, 175 π.ε.), νίκη η αρκούδα (1χ1, 175 π.ε.), τρελοπρόβατο στο τρακτέρ (1χ1, 90 π.ε.), φθινοπωρινό κανόνι (1χ1, 150 π.ε.), χωριατόγατα (1χ1, 150 π.ε.), αγγελικά φτερά (1χ2, 400 π.ε.), απρόσμενος επισκέπτης (2χ2, 500 π.ε.), γιορτινό βαρέλι (1χ1, 360 π.ε.), άκυρη εκκίνηση (1χ1, 199 π.ε.), γαϊτανάκι ΙΙΙ με όλες τις αναβαθμίσεις (2χ2, 775 π.ε.), γεμάτο σπίτι ΙΙΙ με όλες τις αναβαθμίσεις (1χ2, 550 π.ε.), γήπεδο μπέιζμπολ (1χ2, 300 π.ε.), γλύπτης (1χ2, 525 π.ε.), γουρουνάκι πρωτοχρονιάς με την αναβάθμιση (1χ1, 315 π.ε.), γόνδολα πίτσα (1χ2, 600 π.ε.), διαγωνισμός φαγητού (1χ2, 675 π.ε.), δοκιμαστής σταφυλιών (1χ1, 330 π.ε.), εκστατική κριτική επιτροπή (1χ2, 600 π.ε.), εμπόδιο (1χ2, 620 π.ε.), επιστροφή των νουμπλόν (1χ1, 250 π.ε.), καλοκαιρινή πυρά (1χ2, 450 π.ε.), καλοκαιρινό στεφάνι (1χ1, 220 π.ε.), καροτσάκι παγωτού ΙΙ όλες οι αναβαθμίσεις (2χ2, 775 π.ε.), κρουνός εκτόξευσης νερού (1χ2, 400 π.ε.), λάβετε θέσεις (1χ2, 220 π.ε.), ιταλική σημαία (1χ2, 315 χ.τ.), πορτογαλική σημαία (1χ2, 300 χ.τ.), μπαρ κρασιού (1χ2, 350π.ε.), μπάμπα μάρτα (2χ1, 525 π.ε.), ντους με καραμέλες με την αναβάθμιση (2χ2, 650 π.ε.), παιχνίδι γάτας (1χ2, 325 π.ε.), παιχνίδια ταράνδων (1χ2, 315 π.ε.), παραγωγή κρασιού (1χ1, 233 π.ε.), παρθενώνας ΙΙΙ όλες οι αναβαθμίσεις (2χ2, 750 π.ε.), πρόβατο οδοιπόρος (1χ1, 225 π.ε.), πρόσκληση (1χ2, 450 π.ε.), πυροτεχνήματα 4ης Ιουλίου (2χ2, 500 π.ε.), pinkiepieη λιχούδα (1χ2, 500 π.ε.), σγουρομάλλης (1χ2, 250 π.ε.), σούπερ αρκούδα (1χ1, 250 π.ε.), συγκομιδή αλλιώς (1χ1, 275 π.ε.), τεράστιο πυροτέχνημα με αναβάθμιση (1χ2, 411 π.ε.), το τέλος πλησιάζει (1χ1, 275 π.ε.), τρελολαγός (1χ1, 235 χ.τ.), Fluttershyη μουσικόφιλος (2χ2, 650 π.ε.), φραουλοκλέφτης ΙΙ με την αναβάθμιση (1χ2, 525 π.ε.), φωτογραφία νικητή (1χ2, 225 π.ε.), σημαία βουλγαρίας (1χ2, 500 π.ε.), σημαία πολωνίας (1χ2, 300 χτ), χριστουγενιάτικη διανομή (1χ2, 265 π.ε.), ψιψινούλα (1χ2, 300π.ε.), κουλουρομηχανή-3000-σούπερ (2χ2, 625 π.ε.), σορς ο χιονάνθρωπος (1χ1, 222 π.ε.), ανοιξιάτικο δέντρο (1χ1, 50 π.ε.), μελόψωμο καρδιά (1χ1, 120 π.ε.), πολυτελής λιμουζίνα (2χ2, 125 π.ε.), ρούντι η μαρμότα (1χ1, 250 π.ε.), παιδί των λουλουδιών (1χ1, 225 π.ε.), χαρούμενοι ναύτες (1χ1, 350 π.ε.), χάρτινο αμαξάκι (2χ2, 350 π.ε.), λαγός μούσλι (1χ1, 35 π.ε.), μελισσοκόμος (1χ2, 620 π.ε.), πεινασμένος ξυλουργός (1χ2, 300 π.ε.), πράσινη ενέργεια (1χ1, 265 π.ε.), τυφλοπόντικας (2χ2, 350 π.ε.), χαρούμενη αγελαδίτσα (2χ2, 750 π.ε.)

    Ψάχνω αναλόγου αξίας δέντρα χχλ της φάρμας και του νησιού και στάβλο χελώνας (νομίζω έχει περάσει ο καιρός και μπορεί να χαριστεί πλέον)
    Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει π.μ. για τις λεπτομέρειες
    καλή συνέχεια..
     
  4. adimoulas

    adimoulas Ανερχόμενος συντάκτης

    Για σας και από μένα.......
    Μου λείπουν τα παρακάτω διακοσμητικά:

    σοκολατένια κότα
    πασχαλινοί κρίνοι
    σοκολατένιος λαγός
    εργατικός σκαντζόχοιρος
    τρελό υφαντουργείο
    συσκευαστής μπλουζών
    μάνατζερ
    ανταλλαγή αθλητικών φανελών
    εστία γκολ
    κύπελλο
    κοινή θέα
    συντριβάνι
    μιλκσεικ
    πάγκος παγωτού
    κανόνι παγωτού
    χορευτής σάλσα
    γκαστόν πιπεράτος
    καυτά μαγειρέματα
    καστανένιος τάρανδος
    καστανένιος σκατζόχοιρος
    καστανένια αράχνη
    αγροτης κάστανων
    χαρούμενη μαργαρίτα
    λυρικό λούπινο

    Αν έχετε κάποια από αυτά στείλτε μήνυμα να δούμε πως μπορούμε να τα ανταλλάξουμε......
     
  5. Golderone

    Golderone Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλημέρα σε όλους.
    Εγώ χρειάζομαι τα εξής: Ντουλάπι "Γρρρ" , Ψαροδιασκέδαση , Λασποπάρτι , Οι ζαχαρένιοι κύβοι του Γιάκομπ , Αριστουργηματικό πορτρέτο , εργαστήρι τυριού.

    Οποιος θέλει ας στείλει μήνυμα.... Περιμένω
     
  6. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλημερα συναγροτες και συναγροτισσες. Ηρθε η ωρα να ζητησω οτι εχετε ευχαριστηση, οτι δεν σας ειναι απαραιτητο.;)
    Χρειαζομαι xxl δεντρα φαρμας απο Μηλιες και πανωxD καιαιαι..... καστορες++ ή+. Για καθε επιθυμια ανταλλαγης επικοινωνηστε με π.μ. στο ονομα --maroula-- . Ευχαριστω και καλες ανταλλαγες σε ολους ευχομαι.
     
    Αρέσει στους maria071966 και Stefoulini.
  7. SofiaXnd

    SofiaXnd Ανερχόμενος

    Καλημερα. Εγω με τη σειρα μου να ζητησω:
    ΔΕΝΤΡΑ
    Αγρυουδωνια
    ΣΤΑΒΛΟΙ
    Κατσικα νεον (βρεθηκε)
    ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ
    Αυτο που φτιαχνει τυρι
    Εργοστασιο κατασκευης πανιων
    ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΑ
    τερας της λιμνης
    ψαροδιασκεδαση
    ανακυκλωκαμπινα (βρεθηκε)
    πριονι με δυο λαβες
    αγαπη κατω απο γκι
    ρομαντικο νουφαρο
    κανονι αγαπης
    αλογακια
    υπαιθριο καφε
    βοτανικος κηπος
    θερμη πηγη
    συντριβανι του ερωτα
     
    Τελευταία επεξεργασία: 2/10/15
  8. niktsa1

    niktsa1 Προχωρημένος

    καλησπερα σε ολους τους συμπαιχτες, επειγομαι για καθετη εφορμηση, απεργια, ενεργιακο βιολογικο αψεφημα, παγκο παγωτου και κονι παγωτου, οποιος φιλος η φιλη ενδιαφερεται ας μου στειλει μην, ανταλλαγη ακομα με σταυλο κιουι, αρωματοπολειο, σταυλο χελωνας κ.λ.π το μην μποερειται να το στειλεται στο niktsa1
     
  9. thena

    thena Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    γεια χαρα ψαχνω για δεντρο μπαομπαμπ και αγριοκυδωνο
    εχω τα παντα σχεδον....και απο διακο/κα κοιταξτε τισ φωτογραφειεσ στην υπογραφη μου (εχω και αλλα στην μπαρα μου)
    ευχαριστω
     
  10. t.n.s

    t.n.s Προχωρημένος

    εχω κιτρεα μηδικη,ταμαρινθο,αμερστια,πλατυποδα,κιουι,ποντικο,τυφλοποντικα,ρακουν,πελαργο και αναζητω το διακοσμητικο πολυθρωνατος αη βασιλης! ακομα , προσφερω χελωνα ΚΑΙ πλατυποδα για ενα εκ των καστανενια αραχνη και καστανενιος αγροτης!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 1/10/15
    Αρέσει στον/ην t.n.s.70.
  11. sofia

    sofia Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλησπέρα, ψάχνω το διακοσμητικό : απεργία .

    Στείλτε μου π.μ. τι ψάχνετε στο geru1975
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/10/15
  12. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    καλησπέρα κι από 'μενα, ψάχνω για χελώνα και μπορω να προσφέρω
    διακοσμητικά όπως γκολφ ανακύκλωσης, ασημένιο όργανο βαρελιού, κύλιση κορμού,
    σταύλο όπως κΐουι, πλατύποδα, βάτραχο
    δέντρα όπως μπάομπαμπ, ταμαρυνθος, αμερστία, κιτρέα μηδική, πούπουλα παπαγάλου, πράσινο μάτε χχλ, μορίγκα χχλ
    ή οτιδήποτε άλλο που έχω
     
  13. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα ,ψάχνω, θα ήθελα, χρυσό όργανο βαρελιού και χρυσό πριόνι με δυο λαβές.να είστε όλοι καλά.
     
  14. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    Καλησπερα αγροτοπουλα!! Θελει καποιος να κανει ανταλλαγη μαζι μου? Ψαχνω την αλπικη σοκολατα, μπισκοτενιο τερατακι και ραντεβου για παιχνιδι. Παρακαλω οι προσφορες σας να ειναι σε λογικα πλαισια. :) Επισης, ψαχνω τα διακοσμητικα απο την εορτη θερισμου εκτος του ταρανδουλη. :)
     
    Αρέσει στον/ην rodaggelos70.
  15. georgia1963

    georgia1963 Αρχάριος στο φόρουμ

    παιδια καλημέρα θέλει κανείς να μου χαρίσει ένα πλατύποδα? σας ευχαριστώ πολύ
     
  16. siourdistan

    siourdistan Τακτικός στο φόρουμ

    γεια σε ολους
    θα ηθελα καποιος να μου χαρισει δενδρα μπαχαμαραμα (αμερστια, ταμαρυνθος, μπαομπαμπ)
    ευχαριστω

    ευχαριστω πολυ οσους ανταποκριθηκαν ανιδιοτελως! με εχουν σκλαβωσει αλλα με εκαναν κ χαρουμενο! Απλα δεν υπαρχουν καποιοι παικτες!!! ευχομαι να το βρουν μπροστα τους το καλο, πραγματικα το αξιζουν!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/10/15
    Αρέσει στον/ην rodaggelos70.
  17. bobostela

    bobostela Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλημέρα.
    Ψάχνω τα εξής διακοσμητικά:

    1. Οβελίσκος
    2. Οφθαλμαπάτη της ερήμου

    3. Συντριβάνι Μιλκσέικ
    4. Πάγκος παγωτού

    5. Λατρεύω την Ελβετία
    6. Αλπική σοκολάτα

    Όποιος ενδιαφέρεται να ανταλλάξουμε, ας μου στείλει μήνυμα.
    Ευχαριστώ.
     
  18. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλημέρα σε όλους ψάχνω, χρυσό πριόνι με δυο λαβές και χρυσό βαρέλι για να κλείσω την φασολιά(έκανα ένα λάθος και έδωσα το χρυσό βαρέλι που είχα),το άλλο το διακοσμητικό το βρήκα,στείλτε μήνυμα για ανταλλαγή,να είστε όλοι καλά.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 2/10/15
  19. Hellenagal200010

    Hellenagal200010 Νέος ειδικός

    Καλή σας μέρα!
    Δίνω Αγριοκυδωνιά και
    ζητώ το διακοσμητικό "καλύτεροι φίλοι".
    Να είστε καλά!

    Αυτή η γενιά η δική μας (ξέρετε τι εννοω) είναι μοναδική και δεν νομίζω ότι θα ξαναπεράσει από το παιχνίδι.Ευχαριστώ από καρδιάς για την άμεση ανταπόκριση!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 2/10/15
  20. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    καλημέρα, ψαχνω τα εξης διακοσμητικα : αλπικη σοκολατα, λατρευω ελβετια/ χοροπηδηχτη τουρτα,/κροτιδα, χοροπηδηχτο γουρουνι, γλυκος μπουφες,/παγκος παγωτου, κανονι παγωτου, σιντριβανι μιλσεικ/
    είναι χωρισμένα σε / γιατι πρεπει να κλεισω γραμμη φασολιας...
    στελτε μηνυμα αν ενδιαφέρεστε για καποια ανταλλαγη...
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.