Ανταλλαγές "Πάρε - Δώσε"

Η συζήτηση στο 'Σχόλια σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 5/10/23.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες,

    Το αγαπημένο δρώμενο πολλών έφτασε πάλι!

    Εδώ θα μπορείτε να ζητάτε και να προσφέρετε τα αντικείμενα της φάρμας.

    [​IMG]

    Μπορείτε
    να δείτε την επίσημη ανακοίνωση
    εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/threads/Πάρε-δώσε.36146/


    Να υπενθυμίσουμε πως θα πρέπει να γνωρίζετε ότι πρέπει να χαρίζετε αντικείμενα μόνο σε παίκτες που εμπιστεύεστε. Δεν μπορούμε να σας διασφαλίσουμε τίποτα. Εάν κάνετε μια συμφωνία με κάποιον παίκτη για να ανταλλάξετε κάτι και αυτός την αθετήσει,

    η αποκλειστική ευθύνη είναι δική σας.

    Επιπρόσθετα, για αποφυγή spamming θα απαγορεύονται οι επαναλαμβανόμενες αναρτήσεις. Αυτό σημαίνει πως ο κάθε παίκτης θα μπορεί να κάνει μία ανάρτηση όπου θα ζητάει αντικείμενα ανά δύο σελίδες. Συνεπώς όποιος παίκτης αναρτεί μονίμως σε αυτό το θέμα θα τιμωρηθεί και όλες οι αναρτήσεις του θα διαγραφούν.

    Επίσης περαιτέρω αναρτήσεις συνεννόησης μεταξύ δυο παικτών θα διαγράφονται και θα τιμωρούνται. Αυτές θα πρέπει να γίνονται μέσω προσωπικών μηνυμάτων.

    Μπορείτε επίσης να διαγράφετε προηγούμενες αναρτήσεις σας, ώστε να μπορέσετε να αλλάξετε κάποια προσφορά σας.

    [​IMG]

    Καλή σας διασκέδαση!!!
     
  2. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα αναζητώ τα διακοσμητικά πονεμένη ιστορία, υπέροχα υφαντά και η τέχνη του πριονιστή από την φασολιά η εποχή της ναυσιπλοΐας II. Όποιος ή όποια τα έχει διπλά και μπορεί ας μου στείλει. Έχω μόνο τη φσσολιά και μου λείπουν τα διακοσμητικά. Εκείνη την εβδομάδα δεν είχα καθόλου καλό ίντερνετ και υπήρχαν και οι επιθέσεις στο παιχνίδι που δεν μπορούσαμε να μπούμε. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
     
    Αρέσει στον/ην assamar.
  3. farmer_girl77

    farmer_girl77 Νέος ειδικός

    Καλησπέρα,
    Αναζητώ σπηλιά γκουέντικο, ιριδίζουσα πέστροφα, Σπιτάκι γαιτονεράδας.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
     
    Αρέσει στον/ην misirli.
  4. daedalus90

    daedalus90 Ενεργός συντάκτης

    Γειάς σας. όποιος έχει περρίσεμα αναζητώ.

    Από δέντρα: ακακία μιμόζα, μεταμεσονύκτιο δέντρο, αγγουρόδεντρο, ύγκντρασιλ, λεύκη τρέμουσα, φρανκλίνια, πουλί του παραδείσου, καλλιστήμονας, μακραίωνο πεύκο, στρεβλόδεντρο, πατατόδεντρο, ράφια, λεπιδόδεντρο, αγία Ελένη, τορομίρο.

    Από στάβλους: πράσινος δενδρόβιος, οκάπι, θαλάσσιος ίππος, ανανθόχοιρος, γραμματέας, δρομέας, νυχτοπεταλούδα Βενεζουέλας, οσελότος, πυρόψαρο, νεροχελώνα, πελεκάνος, Ύαινα, φεγγαρόψαρο.
     
    Αρέσει στον/ην misirli.
  5. Μπάρμπα-Βασίλης

    Μπάρμπα-Βασίλης Ενεργός συντάκτης

    Γεια σας. Αναζητω το διακοσμητικο Καταπληκτικος Κροκοδειλος απο τη σειρα φασολιας Κηπομυστηριο.Μπορω να το ανταλλαξω με οτιδηποτε μου ζητηθει, ακομη καιμε τελευταια αντικειμενα {σταβλοι, δεντρα} που εχω στην κατοχη μου. Ευχαριστω εκ των προτερων.
     
    Αρέσει στους assamar και elenigri.
  6. stelios.kavala

    stelios.kavala Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα φίλοι μου και φίλες γείτονες και γειτόνισσες . Λόγω οτι έχω ξεκινήσει κάποιες εργασίες και μου λείπουνε κάποια ζώα δέντρα κ.λ.π. έφτιαξα μια μικρή λίστα με είδη που με λείπουν και σας ζητώ εάν σας περισσεύουν φυσικά και θέλετε να με βοηθήσετε και να μου στείλετε :
    Σπίτι Νυχτοπεταλούδας της Βενεζουέλας ,
    Φωλιά Νεροχελώνα Κοκκινιμαγουλίθρα ,
    Φωλιά Οσελότου ΟΚ ,
    Λιμνούλα Πυρόψαρου ΟΚ ,
    Λημέρι Ύαινας ,
    Δέντρο Λεύκη τρέμουσα ΟΚ ,
    Δέντρο Σεκόγια αλμπίνο ΟΚ ,
    Δέντρο Τορομίρο ,
    Ελαιόδεντρο της Αγίας Ελένης ,
    Λεπιδόδεντρο ΟΚ ,
    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και θα περιμένω με αγωνία τα δωράκια σας. Καλή σας συνέχεια.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/10/23
    Αρέσει στους misirli, SYLVART και GEPPO1.
  7. ΝΤΑΛΙΑ94

    ΝΤΑΛΙΑ94 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Γεια σας. Αναζητω το διακοσμητικο Καταπληκτικος Κροκοδειλος απο τη σειρα φασολιας Κηπομυστηριο.Μπορω να το ανταλλαξω με οτιδηποτε μου ζητηθει, ακομη καιμε τελευταια αντικειμενα {σταβλοι, δεντρα} που εχω στην κατοχη μου. Ευχαριστω εκ των προτερων.[/QUOTE]

    πώς λέγεται η φάρμα σου για να σου το στείλω; και πώς μπορώ να το στείλω αφού πατώντας τη δωρεά μου βγάζει μόνο τους φίλους μου;
     
  8. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα αναζητώ τα διακοσμητικά πονεμένη ιστορία και υπέροχα υφαντά από την φασολιά η εποχή της ναυσιπλοΐας II. Επίσης όποιος ή όποια έχει ας μου στείλει και φωλιά νεροχελώνας κοκκινομαγουλίθρας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
     
    Αρέσει στον/ην assamar.
  9. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Λοιπόν είχα κάνει κάποια έρευνα πριν, και το ψιλοέλεγξα τώρα και αναζητώ τα παρακάτω δέντρα (υπόψιν το τελευταίο που θα γράψω είναι στους στάβλους):

    • ασιμίνα
    • καρβουνοοξιά
    • μεταμεσονύκτια βελανιδιά
    • μαντρί αγριόγιδου (στάβλος, το πρόειπα δεν με προσέχεις ε; -.- ) οκ
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/10/23
    Αρέσει στους SYLVART και maroula.
  10. Μπάρμπα-Βασίλης

    Μπάρμπα-Βασίλης Ενεργός συντάκτης

    πώς λέγεται η φάρμα σου για να σου το στείλω; και πώς μπορώ να το στείλω αφού πατώντας τη δωρεά μου βγάζει μόνο τους φίλους μου;[/QUOTE]
    Σε ευχαριστω [πλυ για την καλη σου προσπαθεια.το βρηκα και ολα Ο.Κ.
     
    Αρέσει στον/ην ΝΤΑΛΙΑ94.
  11. χαρησπαοκαρα

    χαρησπαοκαρα Ενεργός συντάκτης

    αναζητω το διακοσμητικο καταπληκτικος κροκοδειλος απο την σειρα φασολιας κηπομυστηριο μπορω να στειλω πισω το 3ο διακοσμητικο της σειρας αυτης χαρουμενο χταποδι που το εχω διπλο
    ευχαριστω εκ των προτερων
     
  12. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Βρε παιδιά! σήμερα τα έλαβα όλα!!! για όλα ευχαριστωωωώ.
    Απ' ότι φαίνεται το δυσκολάκι θα είναι η καρβουνοοξιά ε; και πάλι ευχαριστώ

    υ.γ. Η παροιμία εσύ κοιμάσαι και η τύχη σου δουλεύει...xD Μπήκα να δω τι έγινε και είδα χαμούλη απο δώρακια χαχα
     
    Αρέσει στον/ην SYLVART.
  13. elli5571

    elli5571 Ανερχόμενος συντάκτης

    Παιδιά, ψάχνω κάποια παλιά διακοσμητικά από το Σύννεφο Μαγικής Φασολιάς αν περισσεύουν:
    από το Συνέδριο Αϊ Βασίληδων: "Καρυοθραύστη"
    από το Μέγα Μυστήριο του Λαβύρινθου: "Χαμένοι στο Λαβύρινθο"
    από το Απόκοσμο Βήμα στο Παρελθόν: "Εν Δυνάμει Βαμπίρ"
    από το Θησαυρός σε Αφθονία: "Δώσε Πάσα"
    από την Εορτη Θερισμού 2014: τα "Καστανένειος Σκατζόχοιρος","Αγρότης Κάστανων" και "Καστανένεα Αράχνη"
    από το Τυρομυστήριο: τα "Σταμάτα τον τυροκλέφτη","Πατήστε Τ για τυρί","Κάτι μου βρωμάει","Ποιός το έκανε;"
    από το Πόλη Τίκι: "Ο χώρος Φυλάσσεται"
    από το Απόκοσμη βραδιά παιχνιδιού: "Μακάβρια ορχήστρα"
    από το Φραπέ ολέ 5: "Σωλήνας σοκολάτας","Σωλήνας φράουλας" & το "Σωλήνας βανίλιας"
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/10/23
  14. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλημέρα αναζητώ το διακοσμητικά πονεμένη ιστορία από την φασολιά η εποχή της ναυσιπλοΐας II. Επίσης όποιος ή όποια έχει ας μου στείλει το δέντρο κύκα του δάσους. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
     
    Αρέσει στον/ην assamar.
  15. maroula

    maroula Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπέρα σας, καρβουνοοξιά μπορείς να πάρεις απο την αποστολή θρίλερ στο φεγγαρόφωτο.;)
     
    Αρέσει στους misirli και kellyboukou.
  16. skgskg

    skgskg Κόμης

    Καλησπέρα όποιος ή όποια έχει ας μου στείλει το δέντρο κύκα του δάσους. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
     
  17. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Μμμ...καλα που μου το θύμισες αν και μου έστειλαν, αλλά πάω να προετοιμάσω καλου κακού και το έδαφος για την Ιτιά μέδουσα χαχα

    υ.γ. πλάκα πλάκα έκανα και τις προσφορές μου στο πάρε-δώσε και εγινε δουλίτσα και απο κει (μετα απο χροοόνια)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/10/23
  18. kat77

    kat77 Ανερχόμενος

    Καλημέρα και καλή εβδομάδα.
    Να ζητήσω και εγώ τα παρακάτω εάν κάποιος έχει την δυνατότητα
    Δέντρα
    Τορομιρο
    ελαιόδεντρο της Αγ. Ελένης
    Κυκας του δάσους
    λεπιδόδεντρο
    Σταύλους
    ελαφοκάνθαρου
    λιμνούλα ιριδίζουσας πέστροφας
    φωλιά δράκου του Κομοντο
    Λημέρι ύαινας
    κλουβί σαλιγκαριού.
    Ευχαριστώ

    Η φάρμα μου είναι kakaounaki
     
    Αρέσει στον/ην misirli.
  19. mariobross2000

    mariobross2000 Νέος ειδικός

    Καλησπέρα σε όλους!
    Θα μπορούσατε να μου στείλετε τα παρακάτω διακοσμητικά για να ολοκληρώσω την φασολιά "Νύχτα Πανσελήνου 3"?
    Υπερφυσική παράδοση, Είναι ένα σπηλαιτρόλ & Πηδηχτούλα αράχνη

    Ευχαρίστως με ανταλλαγή αν έχω αυτό που ζητάτε.
     
  20. kallia90

    kallia90 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    παιδιά καλησπέρα παράκληση μήπως μπορεί κάποιος να μου χαρίσει μια σεκόγια αλπίνο? σας ευχαριστώ!!!
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.