Ανταλλαγές Πάρε - Δώσε

Η συζήτηση στο 'Σχόλια σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Kirki*, 1/6/22.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Kirki*

    *Kirki* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες,

    Το αγαπημένο δρώμενο πολλών έφτασε πάλι!
    Εδώ θα μπορείτε να ζητάτε και να προσφέρετε τα αντικείμενα της φάρμας.


    [​IMG]

    Μπορείτε
    να δείτε την επίσημη ανακοίνωση
    εδώ
    https://board-el.farmerama.com/threads/Πάρε-Δώσε.33654/

    Να υπενθυμίσουμε πως θα πρέπει να γνωρίζετε ότι πρέπει να χαρίζετε αντικείμενα μόνο σε παίκτες που εμπιστεύεστε. Δεν μπορούμε να σας διασφαλίσουμε τίποτα. Εάν κάνετε μια συμφωνία με κάποιον παίκτη για να ανταλλάξετε κάτι και αυτός την αθετήσει,
    η αποκλειστική ευθύνη είναι δική σας.

    Επιπρόσθετα, για αποφυγή spamming θα απαγορεύονται οι επαναλαμβανόμενες αναρτήσεις. Αυτό σημαίνει πως ο κάθε παίκτης θα μπορεί να κάνει μία ανάρτηση όπου θα ζητάει αντικείμενα ανά δύο σελίδες. Συνεπώς όποιος παίκτης αναρτεί μονίμως σε αυτό το θέμα θα τιμωρηθεί και όλες οι αναρτήσεις του θα διαγραφούν.

    Επίσης περαιτέρω αναρτήσεις συνεννόησης μεταξύ δυο παικτών θα διαγράφονται και θα τιμωρούνται. Αυτές θα πρέπει να γίνονται μέσω προσωπικών μηνυμάτων.

    Μπορείτε επίσης να διαγράφετε προηγούμενες αναρτήσεις σας, ώστε να μπορέσετε να αλλάξετε κάποια προσφορά σας.

    [​IMG]

    Καλή σας διασκέδαση!!!
     
    Αρέσει στους vagelis1968 και thena.
  2. louloudaki.2001.

    louloudaki.2001. Προχωρημένος

    Καλησπέρα και καλές ανταλλαγές σε όλους! Ας κάνω εγώ την αρχή ζητώντας κάποια πράγματα που μου λείπουν, εννοείται πως είμαι διαθέσιμη για ανταλλαγές!
    Ψάχνω:
    • Εξωπραγματικές προσφορές (οκ)
    • μη βουλιάξεις
    • Τηλεμεταφορά (οκ)
    • κοινή θέα
    • Χορτοφαγικό σνακ
    • καταφύγιο τομάτας
    • παράξενη επιστήμη

    Ευχαριστώ πολύ! είμαι στην διάθεση σας!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 4/6/22
    Αρέσει στον/ην LILA-SKILAKI.
  3. georgiamp1

    georgiamp1 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλησπέρα!!!

    Καί εγώ ψάχνω

    Ανθος Πτερόκαρπου
    Μπιριμπά
    Φύλλο Μπωκαρνέας
    Κουκουκάνι παγωμένης ελάτης
    Καρπός σάνταλου
    Σοκολατόφυτο
    Καρπός Γαζίας

    Οτι εχω ευχαρίστως να προσφέρω.....
     
  4. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    Αν κάποιος θέλει να πάρει την παλιά φασολιά του τρέχοντος δρώμενου μπορώ να ανταλλάξω τα 4 διακοσμητικά της (Μπαστούνι, Αρχάριος επιθετικός, Νίκη στο πάγο, γλιστερός πάγος)
    Σαν αντάλλαγμα θα ήθελα 4 λουλουδένιες μελωδίες μία για κάθε ένα διακοσμητικό.
     
  5. stelios.kavala

    stelios.kavala Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα σε όλους τους φίλους και τις φίλες μου τους γείτονες και τις γειτόνισσες θα ήθελα και πάλι την βοήθεια σας για να τελειώσω αποστολές στον λαχανόκηπο. Εάν έχετε κάτι από τα παρακάτω και σας περισσεύει θα είναι πολύτιμο για εμένα. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων Στέλιος από Καβάλα.
    Κοτέτσι Φραγκόκοτας
    Φωλιά Χλαμιδόσυρου
    Καταφύγιο για Αλογάκι της Παναγίτσας
    Φωλιά Πουλιού-Γραμματέα

    Φωλιά Πουλιού-Δρομέα
    Φωλιά Τρίτωνα
    Λίμνη Πλεκόστομου
    Σας ευχαριστώ και πάλι.
     
  6. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Ωραία ανταλλαγή. Θες να κάνουμε το αντίθετο; Να σου δώσω εγώ τα 4 διακοσμητικά και να μου δώσεις 4 λουλουδένιες μελωδίες;
     
    Αρέσει στους vagelis1968, MariaStathaki και IRENE26.
  7. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    κι όμως είναι μια πολύ συμφέρουσα προσφορά για όσους δεν τους φτάνουν τα αστερονομίσματα να έχουν και τις δύο φασολιές και σε πληροφορώ κάποιοι ενδιαφέρθηκαν. Αν εσύ δεν τα θέλεις δεν σε πίεσε κανένας και σταμάτα τις ειρωνίες κρυμένη πίσω από τον προσωπικό σου λογαριασμό Snorkel μιας και σαν mode μας κάνεις συνεχώς υποδείξεις γι' αυτό. Είσαι η πρώτη που δίνεις το κακό παράδειγμα και το βλέπουμε συνεχώς.
     
    Αρέσει στον/ην bilbo.
  8. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Μιας και δε θες μηνύματα από mod θα σου απαντησω εγώ ως παίκτης. Διάβασα από πολύ πρωί τη δημοσίευση σου και απορούσα αν όντως βλέπω καλά. Αλλά επειδή ήξερα ότι δεν θα ενδιαφερθεί κανένας για τέτοια ανταλλαγή, είπα να το αφήσω. Αλλά μόλις διάβασα ότι ενδιαφέρθηκαν κάποιοι, εκεί νευρίασα!! Αφού έχεις την επιλογή να βοηθήσεις, γιατί το εκμεταλλεύεσαι ;;; Και μάλιστα με ανάξιες ανταλλαγές που μερικοί δεν θα το αντιληφθούν.....
    Και επειδή έχω μάθει να βοηθάω και όχι να εκμεταλλεύομαι καταστάσεις για προσωπικό μου όφελος, διατίθεμαι να αγοράσω και τα 3 από το καθένα διακοσμητικό και να τα δώσω σε αυτούς που ενδιαφέρθηκαν , δίχως να σπαταλήσουν το πολύτιμο διακοσμητικό της λουλουδένιας μελωδίας.
    Οπότε, αν θέλεις στείλε τους ένα μήνυμα σε αυτούς που ενδιαφέρθηκαν να επικοινωνήσουν μαζί μου... ;)
    Ελπίζω να έδωσα εγώ ένα καλό παράδειγμα με το σκεπτικό μου, ε ;:)
     
    Αρέσει σε martha72, vagelis1968, MariaStathaki και 5 σε άλλους.
  9. lagoudaki

    lagoudaki Γνώστης του φόρουμ

    Mode? Σε τι Mode είμαι; Slow mode? Fast mode? Safe mode? xD

    Πρώτον δεν κρύβομαι.
    Δεύτερον, αν νομίζεις πως δεν έχω ελευθερία λόγου κάνεις λάθος.
    Τρίτον, αν θέλεις να μου αφαιρέσεις το λόγο επειδή είμαι διαχειρίστρια, πάλι κάνεις λάθος.
    Τέταρτον, αν νομίζεις πως μπορείς να διαχωρίζεις παίκτες με βάση τους ρόλους τους, πάλι κάνεις λάθος.
    Πέμπτο, δεν σου είπε κανείς τίποτα. Σου είπα αν ενδιαφέρεσαι να κάνουμε το αντίθετο.
    Εφόσον η προσφορά σου είναι πολύ συμφέρουσα και οι ενδιαφερόμενοι είναι πολύ τυχεροί, γιατί προσβάλλεσαι; Εγώ προσφέρθηκα να σου κάνω μια ενδιαφέρουσα πρόταση όπως και εσύ δίνεις την ευκαιρία σε άλλους παίκτες, να σου δώσω και εγώ μια ευκαιρία. Τι όχι;

    Και να ρωτήσω και κάτι. Πόσοι ενδιαφέρθηκαν?
    Ένας? κανένας? Και αυτοί που ενδιαφέρθηκαν ήξεραν την πραγματική αξία του διακοσμητικού?

    .
     
  10. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    σιγά μην αρχίσω να στέλνω μνμτα τώρα. Αν κάποιος θέλει να του χαρίσεις τα διακοσμητικά η ανάρτησή σου είναι εδώ και μπορεί να επικοινωνήσει μαζί σου... Εγώ μ' αυτούς που έχω κλείσει θα κάνω και τις ανταλλαγές. Εδώ αγόρι μου παίζουμε, αν εσύ θέλεις να το παίξεις φιλανθρωπικό ίδρυμα στείλε και σε μας κάτι
     
  11. Panagiotiis

    Panagiotiis Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ακριβώς αυτό. Παίζουμε. Δεν εκμεταλλευόμαστε παίκτες που δε ξέρουν τι εστί λουλουδένια μελωδία κοκ. Εύχομαι η ανάρτησή μου να διαβαστεί από πολλούς και να μη προλάβουν και κάνουν το λάθος να τις ανταλλάξουν!!!
    Και όχι δεν το παίζω φιλανθρωπικό ίδρυμα. Είμαι σωστός και δίκαιος παίκτης.
    Νομίζω πως ο είρωνας σε όλο το θέμα είσαι εσύ τελικά.... και το απέδειξες και σε εμένα πέρα από το lagoudaki.
    Καλή σου συνέχεια.
     
    Αρέσει σε martha72, vagelis1968, MariaStathaki και 3 σε άλλους.
  12. Αρκάς

    Αρκάς Ενεργός συντάκτης

    Καλησπέρα!

    Ψάχνω τα παρακάτω διακοσμητικά ώστε να συμπληρώσω τις φασολιές.


    "Λουτρό πουλιών"

    "Κοτόπουλο με ματογυάλι" και "Πάγκος παγωτού"

    Το διακοσμητικό "Κηπουρική Ρομποτική ΙΙ" (αναβάθμιση)


    "Τσιμπάει σαν Μέλισσα" και "Αγκάθια και Λουλούδια"

    "Γατίσια Τέχνη"



    Επίσης αναζητώ:

    Από δέντρα:

    Ζελατινώδη Καστανιά
    Ιτιά-Φάντασμα
    Καντηλοκάκτος
    Κοκκινομάτης Στραγγαλιστής
    Μεταμεσονύκτια Βελανιδιά
    Πειν. Βελανιδιά
    Σημύδα του Λυκόφωτος
    Φωτεινό Μανιταρόδεντρο

    Από στάβλους:

    Φωλιά Παγκολίνου
    Φωλιά Γαζέλας
    Λιμνούλα Ιριδίζουσας Πέστροφας
    Βιότοπος Φασματώδους
    Στάβλος Τρολόφαντα
    Στάβλος Γκαργκόιλ
    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! :)


     
  13. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλησπέρα φίλε Στέλιο από την όμορφη Καβάλα μας, σου έστειλα, μια φωλιά πουλιού γραμματέρα, μια φωλιά Πουλιού Δρομέα και ένα καταφύγιο Αλογάκι της Παναγίας

    Καλές ανταλλαγές σε όλους/όλες εύχομαι
     
    Αρέσει στους vagelis1968 και stelios.kavala.
  14. Dr.Kelly

    Dr.Kelly Δούκας του φόρουμ

    Καλησπέρα. Σχετικά με το θέμα που δημιουργήθηκε παραπάνω:
    Γιατί η προσφορά του heavymetal7 να μην είναι αποδεκτή ενώ αυτές είναι? [​IMG]
    Δεν λέω ότι έχει δίκιο ή άδικο. Απλά κυριολεκτικά δεν υπάρχει κάποια νοητή αξία να συγκρίνουμε τις ανταλλαγές. Ο μόνος κανόνας που έχει το πάρε δώσε είναι ότι μπορούμε να ανταλλάξουμε οτιδήποτε υπάρχει στις λίστες. Δεν είναι κακό που κάποιοι ψάχνουν για κορόιδα. Παντού γινόταν, γίνεται και θα συνεχίσει να γίνεται. Δεν φταίτε εσείς που κάποιοι δεν ξέρουν τι τους γίνεται.
    Προσωπικά απέχω από το πάρε-δώσε καιρό τώρα.

    ~Με κάθε καλή πρόθεση και στο lagoudaki και στον Panagiotiis.
    Καλή συνέχεια. :)
     
    Αρέσει στους vagelis1968, αμφιθεα και maria_palou.
  15. stelios.kavala

    stelios.kavala Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χίλια ευχαριστώ.
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  16. Arabot

    Arabot Αρχάριος στο φόρουμ

    Λυπάμαι φίλε, αλλά μάλλον αυτός που κοροϊδεύει είσαι εσύ. Σου έχω στείλει μήνυμα από το μεσημέρι κι ακόμα περιμένω απάντηση. Μην προσπαθείς να εντυποσιάσεις αν δεν ανταποκρίνεσαι. Τουλάχιστο ο άλλος φίλος είναι ξεκάθαρος. Εγώ προσωπικά τα ήθελα τα διακοσμητικά γιατί δεν έχω την παλιά φασολιά και δυστυχώς δεν είχα αρκετό χρόνο για να είμαι συνεπής στο δρώμενο. Τώρα αν αυτό εσένα σου φαίνεται κοροϊδία όλα οκ.
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  17. daedalus90

    daedalus90 Ενεργός συντάκτης

    Χρειάζομαι λίγα δέντρα και στάβλους όποιος έχει περίσεμα.

    Από στάβλους: Πράσινος δενδρόβιος, γκλιρίδα, σουρικάτα, πουλί γραμματέα, πουλί δρωμέα, σαλάχι μάντα.

    Από δέντρα: Δρακόδεντρο, κυρτόδεντρο, στρεβλόδεντρο, γιοκοράντα, μαθουσάλα, υγκντρασίλ, μπάλα κανονιού.
     
  18. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Ποίος άλλος φίλος; Τον εαυτό σου εννοείς; :eek:


    Δίκιο έχεις. Σε ανενεργό λογαριασμό είναι δύσκολο να ολοκληρωθεί ένα δρώμενο :music:


    Μάλλον κοροϊδία είναι να γράφεις από ανενεργό λογαριασμό και να επαινείς τον εαυτό σου. ;)


     
    Αρέσει στους vagelis1968 και IRENE26.
  19. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    Σου έστειλα σουρικάτα, γκλιρίδα, γραμματέα, δρωμέα, κυρτόδεντρο, μαθουσάλα. καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
  20. daedalus90

    daedalus90 Ενεργός συντάκτης

    Ευχαριστώ πολύ φιλαράκι μου.
     
    Αρέσει στον/ην vagelis1968.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.