Ανταλλαγές Πάρε - Δώσε

Η συζήτηση στο 'Σχόλια σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*Hermes*-, 2/2/22.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*Hermes*-

    -*Hermes*- S-Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες,

    Το αγαπημένο δρώμενο πολλών έφτασε πάλι!
    Εδώ θα μπορείτε να ζητάτε και να προσφέρετε τα αντικείμενα της φάρμας.

    [​IMG]


    Μπορείτε να δείτε την επίσημη ανακοίνωση εδώ
    https://board-el.farmerama.com/threads/Πάρε-Δώσε.33068/

    Να υπενθυμίσουμε πως θα πρέπει να γνωρίζετε ότι πρέπει να χαρίζετε αντικείμενα μόνο σε παίκτες που εμπιστεύεστε. Δεν μπορούμε να σας διασφαλίσουμε τίποτα. Εάν κάνετε μια συμφωνία με κάποιον παίκτη για να ανταλλάξετε κάτι και αυτός την αθετήσει, η αποκλειστική ευθύνη είναι δική σας.

    Επιπρόσθετα, για αποφυγή spamming θα απαγορεύονται οι επαναλαμβανόμενες αναρτήσεις. Αυτό σημαίνει πως ο κάθε παίκτης θα μπορεί να κάνει μία ανάρτηση όπου θα ζητάει αντικείμενα ανά δύο σελίδες. Συνεπώς όποιος παίκτης αναρτεί μονίμως σε αυτό το θέμα θα τιμωρηθεί και όλες οι αναρτήσεις του θα διαγραφούν.

    Επίσης περαιτέρω αναρτήσεις συνεννόησης μεταξύ δυο παικτών θα διαγράφονται και θα τιμωρούνται. Αυτές θα πρέπει να γίνονται μέσω προσωπικών μηνυμάτων.

    Μπορείτε επίσης να διαγράφετε προηγούμενες αναρτήσεις σας, ώστε να μπορέσετε να αλλάξετε κάποια προσφορά σας.

    [​IMG]
    Καλή σας διασκέδαση!!!
     
  2. crazyfarmer71

    crazyfarmer71 Γνώστης του φόρουμ

    καλησπερα σε ολους και καλο μηνα! μετα απο τοσα χρονια που παιζω φαρμεραμα πλεον μπορω να πω οτι δεν χρειαζομαι καποιο δεντρο η σταυλο εκτος απο φαρμα μεταξιου! οποτε αν καποιος εχει καμια περισευουμενη και ειναι διατεθιμενος για καποια ανταλαγη ας μου στειλει μηνυμα! εχω καποιους νεον και ροζ σταυλους που μπορω να ανταλαξω! καλη συνεχεια σε ολους!
     
  3. toula25

    toula25 Τακτικός στο φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλους!!
    Θα ήθελα την βοήθεια σας αν έχετε κατι από τα παρακάτω:
    Δέντρα:
    Καστανιά..OK.Χρυσό φύλλο...Ροδακινιά OK ..Γκίγκο.OK..Κορομηλία.OK..Σούρβο.OK..Γλυκό κάστανο.OK... ..Τσάπουρνο.OK..Μούσμουλο..OK.Κουκουνάρες.OK..Λοβός ΤαμάρινθουOK. ..Δούριο..OK.Σποδίας...Σάνταλο.OK..Ασιμίνα.OK..Ταμαρίλλο.OK..Κάσιους.OK..Μηρικό μήλο... Τζάκφρουτ...OK...Καντίλι...Μεταμεσονύκτια βελανιδιά...Ζελαντινωδες καστανία..OK.Αυγόδεντρο...Μελόδεντρο...Γαλατόδεντρο...
    Στάβλοι:
    Σκιουρόσπιτο.OK..Νυφίτσα...Πελαργός.ΟΚ..Μαρμότα...Περιστερόνα.OK..Κύκνος...Αλεπού.ΟΚ.Τυφλοπόντικας.ΟΚ.Λύκος.ΟΚ..Αλκυόνας...Βίδρα...Πασχαλίτσα.OK..Ασβός.OK..ΑρμαντίλοΟΚ...Κουνάβι.OK..Βίσονα.OK..Γιάκ...Ελαφοκάνθαρος.OK..Φρύνος...Πόνι..OK.Πλεκόστομο...Πρόβατο ζόμοπι...Λασπόμυλος...Τρομαντομάτα...Μουτίκ Νερα'ι'δοραβδων...Χάμστες πορτοκαλί.OK...Χλαμυδόσαυρος...Φασματώδους...
    Εργοστάσια...
    Εργοστάσιο μαύρου φωτός...Εργοστάσιο φυσαλίδων...OK Μαγαζί μεταφιέσεων...Φάρμα μεταξιού....
    Σας ευχαρηστώ εκ των προτέρων...
    Να πω ένα μεγάλο ευχαρηστώ :
    Coinhunter01,skias10,dafro123,GEPPO1,aggeIIIII,Megaς_kokoriko,
    ,pipitsa77,assamar,

    για την βοήθεια τους :inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/2/22
    Αρέσει στους assamar και aggellll.
  4. kat77

    kat77 Ανερχόμενος

    Καλησπέρα σε όλους.

    Να ζητήσω τα παρακάτω:
    Φωλιά χλαμυδόσαυρου
    δρακόδεντρο o.k.
    Εργαστήριο μαύρου φωτός
    Εργαστήριο κεριών
    Φάρμα μεταξιού


    Ευχαρίστως να δώσω ανταλλαγή ότι μπορώ.

    Ευχαριστώ

    Η φάρμα μου είναι kakaounaki
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/2/22
  5. aggellll

    aggellll Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπέρα σε όλους εγώ ψάχνω τα παρακάτω

    Δέντρα
    Πεινασμένη Βελανιδιά
     
    Τελευταία επεξεργασία: 3/2/22
  6. louloudaki.2001.

    louloudaki.2001. Προχωρημένος

    Καλησπέρα σε όλους και απο μένα και καλές ανταλλαγές εύχομαι!
    Εγώ ψάχνω τα διακοσμητικά:
    • Εστία Γκολ
    • Καταφύγιο Ντομάτας
    • Χορτοφαγικό Σνακ
    • Μη βουλιάξεις
    • Κανόνι παγωτού
    • Κοινή θέα
    • Ντράιβ-ΙV Ημιφορτηγό
    Και τα εργαστήρια:
    • Εργαστήριο μαύρου φωτός
    • Εργαστήριο κεριών
    • Φάρμα μεταξιού
    Ευχαριστώ πολύ Εκ των προτέρων, εννοείται πως δίνω και εγώ με την σειρά μου για ανταλλαγή ότι μπορώ! Στείλτε μου ένα μήνυμα αν θέλετε:inlove::inlove:
     
  7. pepi763

    pepi763 Ανερχόμενος συντάκτης

    δεν ξέρω για καποιο λογο δεν μπορω να αναρτησω αυτο που ζηταω εγω το μόνο που ζητάω ειναι ενα δέντρο φτερου για να βγαλω μια αποστολη .Τωρα επειδη ειμαι καινουργια δυστυχως δεν μπορω να στείλω κατι σε εσας γιατι απλα δεν εχω .Με λιγη υπομονη σίγουρα θα μπορω να βοηθησω κόσμο απο εδω μέσα
     
  8. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλησπέρα στην παρέα, ψάχνω κι εγώ ένα διακοσμητικό για να συμπληρώσω την φασολιά "Το μυστικό του Αη Βασίλη 2" το διακοσμητικό είναι "Κατασκήνωση με φίλους", όποιος το έχει διπλό ή τριπλό και δεν το χρειάζεται, ευχαρίστως να κάνουμε ανταλλαγή, όλο και κάτι θα υπάρχει να ανταλλάξουμε.
    Καλές ανταλλαγές σε όλους/όλες εύχομαι
     
  9. Christy99

    Christy99 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Γεια σε όλους!
    Έχω ανάγκη από:
    Δέντρα:
    Πικροκάρυδο, Σπόροι λεύκας, Καρύδι Πεκάν, Άνθος Κουτσουπιάς, Ανθήλη, Παρδαλής Ιτιάς, Κουκουνάρι Προϊστορικού Ελάτου, Άνθος ρόδο της ερήμου, Καρπός Σοκολατόφυτου, Καρπός Λωτού Σοκολάτα, Φύλλο Ανατριχιαστικής Ιτιάς, Μήλο Μαύρης Βασίλισσας, Λαμπιδόσφαιρα.
    Στάβλοι:
    Λασποτέρας, Γατονεράιδα, Πυγολαμπίδα, Σκοτεινή Πυγολαμπίδα

    -Είμαι παλιά παίκτρια, ωστόσο άφησα το παιχνίδι για χρόνια και τώρα που μου έλειψε επανήλθα!Βρίσκομαι στο επίπεδο 90, οπότε από διακοσμητικά έχω ανάγκη από ο,τι θα μου δώσει ώθηση χαχα
    Εννοείται θα χαρώ να βοηθήσω κι εγώ όπως μπορώ!
    username: christinaki_s99
    Ευχαριστώ!:
    aggell4334, Coinhunter01, skias10
    :inlove:Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:inlove:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 5/2/22
    Αρέσει στον/ην skias10.
  10. Ανουνάκι2

    Ανουνάκι2 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    -Γεια χαραντάν κι απο μένα. Μέχρι στιγμής η πορεία μου σε αυτό το δρώμενο Πάρε-Δώσε είναι εξαιρετική! Μόνο λίγα παραπάνω χρυσόφυλλα δένδρα, εργαλειόδενδρα ή ζ̶α̶χ̶α̶ρ̶ό̶δ̶ε̶ν̶δ̶ρ̶α̶/αλατόδενδρα/νηματόδενδρα να είχα. Βασικά, εργαλειόδενδρο δεν έχω ούτε ένα. Όταν λέω χρυσόφυλλα, εννοώ αυτά που νομίζετε, τα vintage! 8)

    -Επίσης ψάχνω για οποιοδήποτε δένδρο πανσελήνου καθώς έχω μείνει πίσω σε αυτόν τον τομέα! Δεν έχω κανένα πέραν της Πλοκαμίσιας Ιτιάς και της Μηλιάς της Μαύρης Βασίλισσας. Ξέρω, δεν τα ανταλλάζει κάποιος εύκολα, αλλά εγώ τα αναφέρω μπας και...:oops:

    -Αν κάποιος προσφέρει κάποιο από αυτά για ανταλλαγή (ειδικά χρυσόφυλλο), να στείλει ΠΜ στην φάρμα γατούλα2005 για να κανονίσουμε τα της ανταλλαγή!
    Όλο και κάτι θα έχω που να σας ενδιαφέρει.:music:


    Συγγνώμη για την φλυαρία, καλή συνέχεια! :)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 4/2/22
    Αρέσει στον/ην misirli.
  11. daedalus90

    daedalus90 Ενεργός συντάκτης

    Καλημέρα σας. Όποιος μπορεί χρειάζομαι λίγα πραγματάκια.

    Από δέντρα: Ασημόλευκα, γλεδίτσια, στρεβλόδεντρο, καπόκ, γουανάμπανα, αμπιού, βελανιδιά σαπέλ,
    δρακόδεντρο, κυρτόδεντρο, μαθουσάλα, μπούτζουμ, γιακαράντα.

    Από στάβλους: Γκλιρίδα, Γκέκο, Ιριδίζουσα πέστροφα, Πουλί γραμματέα, Πουλί δρομέα,
    Πράσινος δενδρόβιος, Παρακίτ, Τσούχτρα, Τάρσιο.
     
  12. joulia1974

    joulia1974 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλημέρα σε όλους και καλό μήνα. Εμένα μου λείπουν τα παρακάτω δέντρα
    Καρπός νότιας οξιάς
    Άνθος λαβούρνου
    Άνθος Υλάνγκ Υλάνγκ
    Τοτέμ τίκι καρπός
    Ευχαριστώ!
     
  13. stelios.kavala

    stelios.kavala Βετεράνος του παιχνιδιού

    Μια μεγάλη καλημέρα σε όλους τους φίλους και τις φίλες μου τους γείτονες και τις γειτόνισσες ήρθε και πάλι το πάρε-δώσε έτσι και εγώ ήρθα να ζητήσω την βοήθεια σας για να τελειοποιήσω τις εργασίες μου λόγω του ότι δεν έχω κάποιους στάβλους για να παράγω τα ζώα που ζητάνε. Εάν σας περισσεύουν κάτι από τους παρακάτω στάβλους και θέλετε να με βοηθήσετε θα περιμένω με αγωνία την προσφορά σας. Κάθε προσφορά σας είναι ότι πολυτιμότερο για εμένα. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων Στέλιος από Καβάλα.

    Φασματώδες (Ζώο)
    Κοάλα (Ζώο) οκ
    Κολιμπρί (Ζώο), οκ
    Κίουι (Ζώο) οκ

    Πράσινος Δενδρόβιος Βαράνος (Ζώο)
    Φρύνος (Ζώο) οκ
    Τρίτωνας (Ζώο)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 5/2/22
    Αρέσει στον/ην misirli.
  14. kat77

    kat77 Ανερχόμενος

    Καλησπέρα.
    Το κοάλα το ξεκλειδώνεις από τον αρχαίο ναό πιθήκων και το αγοράζεις (κόκκινο καλαθάκι)

    Επίσης σου στέλνω ένα κίουι.
     
    Αρέσει στους misirli και stelios.kavala.
  15. [maria111]

    [maria111] Προχωρημένος

    Ριψοκινδυνο τρακτερ,
    πανικος στους θαμνους,
    παρ΄τ άβγο και βαψτο,
    ακουραστος ντραμερ,
    μεταμορφωση ***** (ας ειναι καλα η συναγροτισσα GaTe987) και
    σωληνας βανιλιας ειναι τα διακοσμητικα που μου λειπουν και δεν μπορω να κλεισω τις αντιστοιχες γραμμες φασολιας. Μηπως τωρα μπορειτε να με βοηθησετε? εννοειται με ανταλλαγη με οτι μπορω. (Δυστυχως εκανα αντιγραφη επικολληση απο το προηγουμενο παρε δωσε οπου παλι ημουν ατυχη). Ευχαριστω.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 4/2/22
    Αρέσει στον/ην GaTe987.
  16. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλησπέρα φίλη μου [maria111], σου έστειλα το διακοσμητικό μεταμόρφωση.

    Φίλη μου Julia1974 σου έστειλα όλα τα δέντρα που θέλεις

    Φίλε μου Στέλιο σου έστειλα κολιμπρί και φασματώδες
     
    Τελευταία επεξεργασία: 4/2/22
    Αρέσει στον/ην stelios.kavala.
  17. [maria111]

    [maria111] Προχωρημένος


    Σ' ευχαριστω πολυ,το στολισα κιολας!
     
    Αρέσει στον/ην GaTe987.
  18. FOIVOS22

    FOIVOS22 Νέος ειδικός

    Καλησπέρα. Δίνει κανείς φωλιά παγκολίνου;
     
  19. dafni_mat

    dafni_mat Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα! Θα πάρω το θάρρος και το θράσος και θα ζητήσω:
    Εργαστήρια: για γάντια μποξ
    προειδοποιητικών κώνων ΟΚ
    φάρμα μεταξιού
    ζελέ μαλλιών ΟΚ
    Στάβλους: τρίτωνα ΟΚ
    φραγκόκοτας
    Δέντρα: μπιριμπά ΟΚ
    σποδιά
    Ίταμο ΟΚ
    νότια οξιά
    σταφυλέα
    γαζία ΟΚ
    υλάνγκ-υλάνγκ
    κράταιγου
    μπωκαρνέα ΟΚ
    Αν μπορώ και έχω και εγώ κάτι να σας στείλω πολύ ευχαρίστως!
    Σας ευχαριστώ, εκ των προτέρων!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/2/22
  20. stelios.kavala

    stelios.kavala Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χίλια ευχαριστώ να είσαι καλά.

    Χίλια ευχαριστώ να είσαι καλά.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.