Ανταλλαγές Πάρε-Δώσε

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Pandora*, 27/4/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Pandora*

    *Pandora* Επίτροπος του φόρουμ

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες,

    Επιτέλους μετά από καιρό ξεκινά το αγαπημένο μας event του Πάρε-Δώσε.Ανοίγουμε λοιπόν το θέμα αυτό ώστε να μπορέσετε να συντονιστείτε και να συγχρονιστείτε μεταξύ σας,με αποτέλεσμα πιθανόν να διευκολύνουμε την αναζήτηση σας για κάποιο συγκεκριμένο αντικείμενο κατά την διάρκειά του. Εδώ θα μπορείτε να αναφέρετε τα αντικείμενα που αναζητάτε και που προσφέρετε.

    Και στην συγκεκριμένη περίπτωση του event ισχύουν οι ίδιοι κανόνες όπως και στις απλές καθημερινές ανταλλαγές δώρων.

    Θα πρέπει να γνωρίζετε ότι πρέπει να χαρίζετε αντικείμενα μόνο σε παίκτες που εμπιστεύεστε. Δυστυχώς δεν μπορούμε να σας διασφαλίσουμε τίποτα. Εάν κάνετε μια συμφωνία με κάποιον παίκτη για να ανταλλάξετε κάτι και αυτός την αθετήσει, η αποκλειστική ευθύνη είναι δική σας.

    Για αυτό το λόγο δεν θα επιτρέψουμε σε καμία περίπτωση προσβλητικά Postings για κανέναν καθώς δεν μπορούμε να ελέγξουμε την ορθότητα της εκάστοτε ανάρτησης. Τέτοια Postings θα αφαιρούνται και ο συντάκτης θα τιμωρείται.

    Επιπρόσθετα, για αποφυγή spamming θα απαγορεύονται τα επαναλαμβανόμενα Postings. Αυτό σημαίνει πως ο κάθε παίκτης θα μπορεί να αναρτεί ένα post όπου θα ζητάει αντικείμενα ανά δύο σελίδες. Συνεπώς όποιος παίκτης αναρτεί μονίμως Posting σε αυτό το θέμα θα τιμωρηθεί και όλες οι αναρτήσεις του θα διαγραφούν.
    Επίσης περαιτέρω ποστ συνεννόησης μεταξύ δυο παικτών θα διαγράφονται και θα τιμωρούνται. Αυτές θα πρέπει να γίνονται μέσω προσωπικών μηνυμάτων.


    Μπορείτε επίσης να διαγράφετε προηγούμενα Postings σας, ώστε να μπορέσετε να αλλάξετε κάποια προσφορά σας.


    Καλές αναζητήσεις και καλή σας διασκέδαση!!!
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και Stefoulini.
  2. gtrullis

    gtrullis Βαρόνος του φόρουμ

    Kαλησπερα σας.ενδιαφερομαι για το διακοσμητικο
    δειπνο για τρεις.Αν θελει κανεις ανταλλαγη ας μου στειλει προσ.μην.
    για το τι χρειαζεται αυτος Ευχαριστω και καλη συνεχεια.
     
  3. alexbas

    alexbas Έμπειρος

    καλησπερα σας ψαχνω για το διακ/κο εστια γκολ. οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει μνμ για ανταλλαγη με κατι απο αυτα που εχω προς διαθεση.
    ευχαριστω σας κ καλη σας συνεχεια...
     
  4. katerinath

    katerinath Νέος ειδικός

    καλησπερα περιμενα πολυ καιρο για αυτο το δρωμενο θα ηθελα παρακαλω αν μπορει καποιος να μου στειλει κατοικιδιο αρκουδα κ δεντρο ζαχαρη αν μπορειτε κ αν θελετε κατι κ εσεις κ το εχω χαρα μου να το ανταλασσω κ καλη συνεχεια κ ολους .
     
  5. SofiaXnd

    SofiaXnd Ανερχόμενος

    Καλησπέρα...μου λείπουν αρκετά δέντρα και ζώα,λόγω του ότι για ένα διάστημα δεν έπαιζα αλλά ξανάρχισα πριν 5 μήνες περίπου...Λοιπόν αν έχετε την ευχαρίστηση,μου λείπου τα παρακάτω..Όποιος θέλει Γιαπωνέζικη Κεράσια που έχω 2,μπορώ να δώσω την μια..ανταλλαγές ή δωρεές δέχομαι..και κάνω φυσικά!! Τα εξής χρειάζομαι:
    • Κορομηλιά (το ελαβα,ευχαριστω πολυ!!)
    • Χαρουπιά (εληφθη)
    • Σούρβο (εληφθη)
    • Κουκουνάρια (εληφθη)
    • Φυστίκι Αιγίνης (εληφθη)
    • Φλογόδεντρο (εληφθη)
    • Χρυσόφυλλο (εληφθη)
    • Χριστουγεννιάτικο Δέντρο (εληφθη)
    • Ροδιά (εληφθη)
    • Μούσμουλο (εληφθη)
    • Κούμαρο (εληφθη)
    • Άνθος σφεδαμιού (το ελαβα,να ειστε καλα!!)
    Όσο αφορά τους στάβλους..

    1. Γάτα (εληφθη)
    2. Ποντίκι (εληφθη)
    3. Κόκορα
    4. Σκύλο (εληφθη)
    5. Αλεπού (εληφθη)
    6. Βάτραχο (εληφθη)
    7. Αράχνη (εληφθη)
    8. Αρκούδα
    9. Αετό (εληφθη)
    10. Τυφλοπόντικες (εληφθη)
    11. Καγκουρό (εληφθη)
    12. Χάμστερ (εληφθη)
    13. Κοράκι (εληφθη)
    14. Μαρμότα (εληφθη)
    15. Νυφίτσα (εληφθη)
    16. Σκίουρο (εληφθη)
    17. Ταρανδούλη (τι ζητάω 8):p) (εληφθη!!!)
    18. Ότι αναβαθμίσεις περισσεύουν...:music:

    Προσφέρω εκ πρώτης όψεος: λύκο,σκαντζόχειρο,κούκο,τάρανδο,κοτετσι κιτρινο και πορτοκαλι,λαγο κιτρινο και πορτοκαλι,γαλακτοκομειο αγελαδας,κιτρινη λιμνη ψαριων,χαμαιλεοντες...και απο δεντρα: λεμονια (κανονικη και xl) , κουφοξυλια (εχω και αναβαθμισεις,αναλογως την ανταλλαγη) ,αρωματοδεντρο,βερικοκοκια,οξια (xl και κανονικη)
    Είμαι στη διάθεσή σας να προσφέρω ότι μπορώ κι εγώ.! :D
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/4/15
  6. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    καλησπέρα, αν και δεν προτιμω να γραψω από τωρα τι θελω και τι μπορω να δωσω σε καποιον, ετσι πολύ γενικα λεω ότι ζωταω κουκουναρια, τσαπουρνο, μεσκουλο,κατσικ γαλατοδεντρο, χαρουπια, φλογοδεντρο, ταμαρινθο από δεντρα και πελαργο και κιουι από σταβλους ....
    όμως μπορω να δωσω για αυτά οξιες xxl ,οξια xl, ροδια xxl, ροδιες, και γατα, αλεπου,χαμστερ, κουκουβάγια, σκιουρο, καγκουρό, και πορτοκαλι αναβαθμίσεις.....
    οποιος ενδιαφέρεται για κατι να στειλω μονο προσωπικο μηνυμα παρακαλω και μονο από σοβαρα και ειλικρινη ατομα
     
    Αρέσει στον/ην SofiaXnd.
  7. maria071966

    maria071966 Δούκας του φόρουμ

    καλησπερα ψαχνω το κομματι .....την κοινη θεα
    για να συμπληρωσω την γραμμη φασολιας !!!
     
    Αρέσει στον/ην SofiaXnd.
  8. MrJohn

    MrJohn Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα,ενδιαφέρομαι για τα παρακάτω διακοσμητικά: (είναι από σειρές)

    Εστία γκολ
    Γερμανική σημαία
    Συντριβάνι μιλκσέικ
    Πάγκος παγωτού
    Κανόνι παγωτού
    Μάικ & Λίλι

    Και οποιοδήποτε διακοσμητικό του bahamarama.
    Επικοινωνήστε μαζί μου με π.μ. 8)
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 28/4/15
  9. dafni_mat

    dafni_mat Ανερχόμενος συντάκτης

    έχω και τα 3 κομμάτια του παρθενώνα όποιος ενδιαφέρετε ας μου στείλει π. μήνυμα! ;)
     
  10. panago70

    panago70 Νέος ειδικός

    Ψάχνω για βατραχάκι και για τσαπουρνιά!Στείλτε π.μ για τις αμοιβές!
     
  11. rodaggelos70

    rodaggelos70 Ανερχόμενος

    Καλησπερα επειδη εχω πολλες γιαπωνεζικες κερασιες κανω ανταλλαγη με μελοδεντρο....επισης δινω τσαμπουρνια με ανταλλαγμα νυφιτσα.
     
  12. βουλα38

    βουλα38 Ανερχόμενος

    γεια σας! ψαχνω δια/κο Απεργια για γραμμη φασολιας!!
    γραψτε μου στην φαρμα και τι θελετε?
     
  13. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    γεια σας!
    απο δεντρα ενδιαφερομαι για μελοδεντρο, ζαχαροδεντρο και τζαμποδεντρα.
    απο σταυλους δεν εχω βατραχο κουκουβαγια μαρμοτα νυφιτσα πελαργο ταρανδουλη και ταρανδο.
    μπορω να προσφερω χλ αναβαθμισεις απο αρκετα δεντρα, κουμαρια, βερικοκιεσ και λεμονιες.
    απο σταυλους προσφερω περιστερωνες, πολλες κιτρινες αναβαθμισεις(εργαστηριων και σταυλων) καθως επισης και πορτοκαλι αναβαθμιση γαλοπουλας. για οποιαδηποτε απορια στειλτε μου π.μ.
     
    Αρέσει στον/ην SofiaXnd.
  14. sofouladim

    sofouladim Στρατηγός του φόρουμ

    Καλησπέρα σας !! Μου λείπουν από τα διακοσμητικά (στην φασολιά) το μικρό μπισκοτένιο τερατάκι,
    και το παιχνίδι με τενεκεδάκια . Αν τα έχετε και ενδιαφέρεστε γιά ανταλλαγή στείλτε μνμ να τα ανταλλάξουμε
    με κάτι που λείπει σε εσάς ( από δέντρα, στάβλους ή διακοσμητικά).
     
    Αρέσει στον/ην kollitoi.
  15. tower20

    tower20 Ανερχόμενος συντάκτης

    Ψαχνω για
    Καζανι μαγισσας
    Τεραστιο Τρακτερ
    Πυργος Αιφελ
     
    Τελευταία επεξεργασία: 28/4/15
  16. ❀-MaRiNa-❀

    ❀-MaRiNa-❀ Νέος ειδικός

    Καλησπέρα!
    Ενδιαφέρομαι για μελόδεντρα, κατσικίσια γαλακτοδεντρα!

    ✿Marina✿
     
  17. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    Μου λύπουν : Βιολογικό ενεργιακό αφέψημα,απεργία,τεράστιο τρακτέρ,μεταχρυσόψαρο.
    ανταλαγη με διαφορα εχω αρκετα.στειλτε μου πμ αν ενδιαφέρεστε
     
  18. [stsimpouklis]

    [stsimpouklis] Γνώστης του φόρουμ

    θελω
    χιουι ντονατ
    βασιλιας του καστανου
    τσαπουρνια
    χχλ σφενδαμι/χχλ σουρβια
    ιλιακο ρολοι
    αρκουδοτερατακι

    δινω
    κοκκινο εργαστιριο και σταυλο αλογου
    κοκκινο εργαστιριο στρουθ.
    ροζ σταυλο κατσικας
    κοκκινο εργαστιριο κατσικας
    κοκκινο σταυλο καμλας
    χχλ δεντρα νσιου
    κοκκινο σταυλο αγελαδα
    οποιος ενδιαφερεται για σοβαρες προτασεις στειλτε π.μ. στο paintings
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/4/15
    Αρέσει στον/ην Stefoulini.
  19. flyla78

    flyla78 Μόνιμος στο φόρουμ

    Kαλησπέρα ενδιαφέρομαι για στάβλο ταρανδούλη για ανταλλαγή, στειλτε μου μήνυμα όποιος ενδιαφέρεται.
     
  20. panos009

    panos009 Ανερχόμενος συντάκτης

    θελω θελω και τι δε θελω.απο δενρα θελω ,κουκουναρια κουμαρια,(ανθος φωτιας πηρα) και απο σταυλους,κιουι πλατυπους, πελαργο(,βατραχο πηρα),αραχνη.αυτα τα ολιγα.οοοοοοοο'τι αλλα θελεται το δινω.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/4/15
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.