Αντί αστεράκια - μπανάνες.

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την AMSakis, 10/3/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Το συγκεκριμένο θέμα είχα την ελπίδα ότι μαζί με όλα τα άλλα που δίνονται να είχε κλείσει μέχρι τώρα όμως δυστυχώς δεν έχει γίνει γι' αυτό και είπα να το προτείνω.

    Στις μόνιμες αποστολές της λαχαναγοράς - οι οποίες είναι για το νησί - θα πρέπει πλέον αντί για αστεράκια να δίνονται μπανάνες. Όπως έχει γίνει άλλωστε και με τους ΠΕ σε ΠΕ για το νησί.
     
    Αρέσει σε .ATHENA., jim3215, Stefoulini και 12 σε άλλους.
  2. FOIVOS22

    FOIVOS22 Νέος ειδικός

    Ή τουλάχιστον να επανέλθει, ως έπαθλο, εκείνο το διακοσμητικό που έδινε μία χρυσή μπανάνα ανά 24 ώρες.
     
    Αρέσει στους jim3215, .αστερακι και mbpd1.
  3. .eugenaki.

    .eugenaki. Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    το διακοσμητικο δινει μια χρυση μπανανα ανα 168 ωρες οχι 24
     
    Αρέσει στον/ην mbpd1.
  4. FOIVOS22

    FOIVOS22 Νέος ειδικός

    Συγγνώμη, λάθος δικό μου. Δεν τη θυμόμουν αυτή τη λεπτομέρεια, πάντως το νόημα παραμένει το ίδιο: θα ήταν καλή ιδέα να δοθεί ως έπαθλο το συγκεκριμένο διακοσμητικό.
     
    Αρέσει στους .ATHENA. και .eugenaki..
  5. NaruHina4ever

    NaruHina4ever Ανερχόμενος συντάκτης

    δεν εχει σημασια παιδια ,διακοσμητικο η οχι κατι πρεπει να γινει ,,οι μπανανες; ειναι απαρετιτες και μαζευονται παρα μα παρα πολυ δισκολα ειμαι επιπεδο 88 και 142 στο νησι και εχω να ξεκλειδωσω ενα σωρο φυτα δεντρα και το λιμανι ακομα ...
     
    Αρέσει στους .ATHENA., jim3215, Stefoulini και σε ακόμα ένα άτομο.
  6. annateo2

    annateo2 Ανερχόμενος συντάκτης

    πολυ σωστα πολυ καλη ιδεα εφοσον διαλεξε η εταιρια να δινει 5 χρυσες μπανανες ανα επιπεδο οπως δινει αστερακια στην βασικη ανα επιπεδο...το πιο δικαιο ειναι αυτο που λες γιατι στις αποστολες του νησιου παραδινουμε προιοντα απο το νησι οποτε πρεπει να ανταμειβομαστε με μπανανες αντι για αστερακια!!
     
    Αρέσει σε .ATHENA., jim3215, Stefoulini και 2 σε άλλους.
  7. tempelxanas

    tempelxanas Μόνιμος στο φόρουμ

    Το νησί έχει βελτιωθεί αρκετά όχι μόνο με τις πολλές σειρές μαγικής φασολιάς αλλά και τα διακοσμητικά που δίνουν ΤΠΕ καθώς και τον νέο χώρο που μας παραχώρησαν.
    Τα επίπεδα βγαίνουν πολύ πιο εύκολα τώρα κι αν συμμετέχεις και στις αποστολές της λαχαναγοράς, που κι από εκεί μπορείς να κερδίσεις ΤΠΕ, ακόμη ευκολότερα.
    Το πρόβλημα τώρα είναι στην φάρμα, που για να πας από το ένα επίπεδο (πχ 92) στο άλλο (πχ 93) θες 28.000.000 ΠΕ περίπου. Δηλαδή, φέξε μου και γλίστρησα.
    Καλή συνέχεια.
     
    Αρέσει στον/ην .ATHENA..
  8. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    Καλημερα! Κοιτα καταλαβαινω απολυτα τη λογικη στο αιτημα σου, αλλα θα συμφωνησω με τνtempelxanas απο πανω, γιατι κι εγω οσο εκανα τις αποστολες της λαχαναγορας ανεβαινα σχεδον καθημερινα επιπεδο στο νησι, αλλα τωρα αποφασισα πως δε με συμφερει να χαλαω τετοιες ποσοτητες φυτων και ζωων, αλλα και παλι ανεβαινω παρα πολυ ευκολα επιπεδα. Σε αυτο συμβαλλουν κυριως οι φασολιες γιατι το μονο διακοσμητικο που εχω στο μπαχαμαραμα ειναι ο χοροπηδηχτουλης. Κι εκτος αυτου, εμενα με δυσκολευουν πολυ τα αστερακια γιατι οι αποστολες που μου εχουν μεινει ειναι δυσκολες και απαιτητικες. Αλλα ειτε αλλαξουν τα αστερακια σε μπανανες ειτε οχι δε θα με πειραξει γιατι και παλι θα επωφελουμαστε απο αυτο. :)
     
    Αρέσει στον/ην .ATHENA..
  9. GeorgeK76

    GeorgeK76 Προχωρημένος

    Προσωπικά πλέον, παίρνω περισσότερους ΤΠΕ από τις φασολιές και τα διακοσμητικά απ' ότι ΠΕ. Επίσης υπάρχουν 2 αποστολές που δίνουν πάρα πολύ καλούς ΤΠΕ. Η "Σούπα και λάβρα" και η "Κάστρα στην άμμο" που δίνει και χρυσές μπανάνες. Δεν είναι εύκολες, αλλά αξίζουν. Την πρώτη την έχω τελειώσει και από τη δεύτερη μου μένουν 3 βήματα ακόμα. Με αυτό τον τρόπο έχω καταφέρει, παρόλο που είμαι επίπεδο 92 στη φάρμα, να είμαι επίπεδο 257 στο bahamarama. Από την άλλη, όπως λέει και ο tempelxanas, είναι πολύ πιο δύσκολο πλέον να ανέβεις επίπεδο στη βασική φάρμα.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.