Ανανέωση premium

Η συζήτηση στο 'Τεχνικά προβλήματα' ξεκίνησε από τον/την Nantia123, 4/5/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλημέρα! Πριν ένα μήνα αγόρασα για πρώτη φορά premium. Το αγόρασα με προπληρωμένη visa και λήγει αύριο (5/5). Από τότε ακύρωσα τα στοιχεία μιας άλλης κάρτας που ήταν αποθηκευμένα (moneysafe) και από όταν το έκανα αυτό στην κατάσταση του premium γράφει [5/5/2017 ενεργή/ακυρώθηκε]. Από κάτω στα στοιχεία πληρωμής αναφέρει την visa -που ισχύει.
    Συμπεραίνω ότι δε θα γίνει αυτόματη ανανέωση με τη λήξη.
    Αν είναι να γίνει, όλα καλά.
    Αν όχι, θέλω να ρωτήσω τα εξείς:
    Τι ώρα θα λήξει το premium;
    Αν μπω αμέσως (σε λίγα λεπτά) να το ανανεώσω, η κοπριά (που έχω πάνω από 350) και 1-2 φίλοι παραπάνω από τους κανονικούς (που έχω από το premium) τι θα γίνουν;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
    Συγνώμη τώρα είδα ότι έχει ρολόι για το πότε λήγει με ακρίβεια δευτερολέπτου. Άρα παραμένει η δεύτερη ερώτηση.
     
  2. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλημέρα
    Αν έχεις ακυρώσει τα στοιχεία πληρωμής δεν θα γίνει αυτόματη ανανέωση.
    Μπορείς να το δεις από την τράπεζα αυτό πατώντας εκεί που λέει κατάσταση ακύρωση
    [​IMG]
    Μόλις το ανανεώσεις , θα επιστρέψουν όλα τα πλεονεκτήματα
     
  3. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Αυτό που βλέπω εγώ είναι:
    [​IMG]
    Με μπερδεύει το ακυρώθηκε -εγώ δεν την ακύρωσα ποτέ- και το ότι υπάρχουν στοιχεία πληρωμής.
    Το ξέρω ότι θα επανέλθουν τα πλεονεκτήματα. Ρωτάω αν οι επιπλέον φίλοι θα έχουν χαθεί και θα πρέπει να ξανακάνω αίτηση ή θα επιστρέψουν αυτόματα;
     
  4. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    Εφόσον λέει ακυρώθηκε σημαίνει οτι δεν θα ανανεωθεί αυτόματα ανεξάρτητα αν είναι καταχωρημένη κάποια μέθοδος πληρωμής.
    Αυτό συμβαίνει είτε γιατι την ακύρωσες είτε γιατι η μέθοδος που χρησιμοποιήσεις για την αγορά της συνδρομής δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για αγορά.

    Οπως σου είπε και η συνάδελφος, δεν θα χάσεις τίποτα, ούτε τους φίλους σου ούτε τις επιπλέον ποσότητες κοπριάς.
    Κατα την λήξη του Premium, οι επιπλέον φίλοι (οι μεγαλύτεροι σε επίπεδο) δεν θα εμφανίζονται πλέον στην λίστα γειτόνων. Μόλις ανανεώσεις το Premium, οι επιπλέον φίλοι θα εμφανιστούν αυτόματα πάλι στην λίστα γειτόνων χωρίς να κάνεις κάτι άλλο.
     
    Αρέσει στον/ην Nantia123.
  5. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Ευχαριστώ πολύ!, αυτό ήθελα να μάθω.
    Όσο για την ακύρωση, όπως έγραψα στην αρχή, ακύρωσα άλλη κάρτα και όχι αυτή με την οποία πλήρωσα το premium. Φαίνεται ότι μπερδεύτηκε το σύστημα. Τέλος πάντων δεν υπάρχει πρόβλημα.
    Μπορείτε να κλείσετε το θέμα και ευχαριστώ.
     
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Παρακαλώ.

    Καλή συνέχεια.

    Το θέμα απαντήθηκε και κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.