Feedback Αλλαγή στο τρόπο εκτροφής

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Persa*, 9/12/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. jimoula

    jimoula Γνώστης του φόρουμ

    γεια σας! θα συμφωνησω οτι εναι μεγαλη ευκολια ο νεος τροπος εκτροφης αλλα.... οπως ειπαν και πιο πανω ειναι ευκολο να ξεφυγεις με τις σουπερ τροφες :eek: . ενα μειον για μενα ειναι οτι θα ηθελα το ιστορικο να μπορω να το διαγραφω εγω και οχι να κανω ανανεωση η αποσυνδεση για να εξαφανιστει. μαζευω καθε 5 λεπτα τα ζωακια ε! δεν μπορω καθε φορα να βγαινω η να ανανεωνω (τεμπελιαζω λιγο 8))παντως μου αρεσει που δεν ξηλωνω την φαρμα γενικα μου ελυσε τα χερια αν και τα αποτελεσματα μαλλον μου τα εδεσαν !
     
    Αρέσει στους GEPPO1, Louisa και powerranger91.
  2. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    μεγάλη ευκολία ο νέος τρόπος εκτροφής!! μας έλυσε τα χέρια και απο απόψεως χώρου άλλα και απο θέμα ταχύτητας!! αυτό που κατά την γνώμη θα διευκόλυνε ακόμα πιο πολύ ειναι να μπορούσαμε να ορίζουμε αριθμό ιδιων εκτροφων. να μπορουμε δηλαδη με εναν αριθμό που θα ορίζουμε να βάζουμε όσες ιδιες εκτροφές θέλουμε με μια κίνηση. κάτι ανάλογο με αυτό που γίνεταιστην λαικη οταν θέλουμε να πουλήσουμε. πάντως θα πρέπει να συγχαρώ την ομαδα του Φαρμεράμα για αυτήν την αναβάθμιση!! αντε να το δούμε και στους κανονικούς σταύλους!!!
     
    Αρέσει στους skareleni, powerranger91 και heavymetal7.
  3. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημερα σε ολους. θα ηθελα να πω οτι τα αποτελεσματα εκτροφης προσωπικα δεν με ξετρελλαναν. απλα δεν υπηρχε καμμια εκπληξη, ηταν αναμενομενα ολα. θα ηθελα επισης να πω οτι ο νεος τροπος εκτροφης ειναι πολυ εξυπηρετικος, αλλα για μενα εχει δυο μειονεκτηματα. το πρωτο ειναι οτι κατα την συγκομιδη πρεπει να επιλεγουμε εναν εναν τον σταβλο και να περιμενουμε το αποτελεσμα (αν δεν υπαρχουν βοηθοι) κατι που ειναι πολυ βαρετο. να θυμησω οτι προηγουμενως μαζευαμε 6,7 σταβλους μεχρι να βγει το καρτελλακι με τα αποτελεσματα, και επιταχυναμε ετσι την διαδικασια. το δευτερο που επισης ειναι βαρετο ειναι οτι δεν μπορουμε να βαλουμε αρωματα σε ολες τις εκτροφες αν εχουμε βοηθο, εκτός κι αν εχω απλά δεν εχω ανακαλυψει ακομα τον τροπο. θεωρω πως αν διορθωθουν αυτα τα δυο σημεια, τοτε θα μιλαμε για τελειοτητα!!! καλη συνεχεια σε ολους!!!
     
    Αρέσει σε jimixatz, Louisa, maria071966 και 5 σε άλλους.
  4. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    καλημερα σε ολους!!!!!!!! θελω να προσθεσω κελλι μου οτι με αυτον το τροπο εκτοφης οταν ΔΕΝ εχεις βοηθους οταν βαζεις αρωματα πατας μια φορα το αρωμα και βαζεις οσες εκτροφες σου δινοντε 100 και!!!!! πατωντας μονο μια φορα οχι σαν τις παλιες που επρεπε να περνας απ'ολα τα εκτροφεια και αυτο ειναι ξεκουραστο!!!!!!εμενα αυτο που με ''ενοχλει''ειναι οτι πρεπει να ειμαι μεσα στο σπιτακι για να δω οτι οι εκτροφες ειναι ετοιμες δεν υπαρχει μια εξωτερικη ενδειξη εξω απ'αυτο ενω με τα παλια εκτροφεια ειχαμε την ταμπελιτσα!!!!!!κατα τ'αλλα το μαζεμα ειναι λιγο κουραστικο οταν δεν εχεις βοηθους αλλα ειναι μια νεα λειτουργια στο παιχνιδι που νομιζω θα εξελιχθει προς το καλυτερο!!!!!!!και για μενα τα γεννητουρια ηταν πολυ καλα ενας μαγεμενος γαιδαρος και ενας μαγικος λαγος χωρις πολλες εκτροφες γιατι δεν διεθετα πολλες σουπερ τροφες!!!!!!!!!!!!!!!!καλημερα σε ολους:D
     
    Αρέσει σε jimixatz, skareleni, Louisa και 8 σε άλλους.
  5. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    Σουλα μου εγω οταν βαζω αρωματα χωρις βοηθους, επιλεγω μια μια τις εκτροφες και παταω 4 φορες το αρωμα, για καθε εκτροφη ξεχωριστα. δεν μπορω να καταλαβω αυτο που μου λες. δηλαδη αν καταλαβα καλα μου λες οτι χωρις βοηθους πατας μια φορα το αρωμα και γεμιζουν ολες οι ενεργες εκτροφες με αρώματα???
     
    Αρέσει σε jimixatz, Louisa, kolokythopitas και 3 σε άλλους.
  6. LILA413

    LILA413 Διοικητής του φόρουμ

    Κέλλι .. Χωρίς βοηθούς δίνεις μία μία την εκτροφή, για να πάρει όμως και τα 4 αρώματα :
    Πρώτα πατας το 4ο μπουκαλάκι κι όταν τα δεις όλα "μωβ" τότε πάτησε την εκκίνηση για 2 σ.τ.
    [​IMG]
    Για τα αποτελέσματα στα γεννητούρια θα πω ότι ναι μεν ήταν καλύτερα από την προηγούμενη φορά
    αλλά όχι εντυπωσιακά για τον αριθμό των σούπερ τροφών που χρησιμοποίησα..
    Παρ' όλα αυτά, χάρηκα μία γαλαξιακή αγελάδα που μου έδωσαν οι απλές αγελαδίτσες και εναν Κονγκ οι απλές μαϊμουδίτσες ..
    τα υπόλοιπα ήταν τα συνήθη αποτελέσματα μιας "Έκρηξης Γεννήσεων"
     
    Τελευταία επεξεργασία: 10/1/16
    Αρέσει σε jimixatz, skareleni, Louisa και 10 σε άλλους.
  7. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλησπερα ...ετσι μια διευκρινηση μηπως κ βοηθησω...μολις μπεις στην καρτελα με τις εκτροφες ,ακομα κ πριν βαλεις τα ζωα κ τις σ.τ. μπορεις να επιλεξεις ποσα αρωματα θες να βαλεις κ αντιστοιχα πατας το εικονιδιο του αναλογου μπουκαλιου ( το 1ο αν θες να βαλεις 1 --- το 2ο αν θες 2 κ.λ.π.) κ ισχυει για ολες τις εκτροφες που θα βαλεις. αλλα προσεξε αν βγεις κ ξαναμπεις δεν ισχυει οκ?? ελπιζω να βοηθησα...
    τωρα για να μην ειμαι κ εκτος θεματος κ διαγραφει η αναρτηση μου απλα ν αναφερω οτι τελειωσα τα απαραιτητα για να παρω τις 2 γραμμες του δρωμενου (το γραφω για να σας πω οτι εκανα περιπου 300 εκτροφες που νομιζω ειναι καλο δειγμα για να βγουν συμπερασματα) και το αποτελεσμα. ως συνηθως. ηταν κανονικο (η αλλιως απογοητευτικο) καμια εκπληξη αν κ η προσδοκια μου για κατι καλο ηταν αυξημενη λογω του προηγουμενου (αυτο με τα φτωχα αποτελεσματα εξ αιτιας του ταρανδουλη.... λεμε τωρα....)
    καλη σας συνεχεια....
     
    Αρέσει σε jimixatz, skareleni, Louisa και 8 σε άλλους.
  8. soyla74

    soyla74 Πρεσβευτής του φόρουμ

    καλησπερα!!!!!!!!!αυτο ακριβως κελλι που λεει ο συμπαικτης alexbas πατας το 4ο μουκαλακι 1 φορα και ισχυει για ολες τις εκτροφες που κανεις εκεινη την στιγμη μπαινουν δηλ.4 αρωματα σ'αυτες τις εκτροφες το μονο που χρειαζεται ειναι να πατησεις 2σ.τροφη για εκκινηση αν βγεις ομως απ'το σπιτακι και ξαναμπεις πρεπει να το ξαναπατησεις το 4ο μπουκαλακι αρωμα!!!!!!!!!
    με κατι λιγες τροφες που πηρα απο αποστολη......φλογερος γαιδαρος!!!!!!!!σημερα τα γαιδουρακια ειναι ευνοικα μαζι μου...επιτελουςxDxD!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε jimixatz, skareleni, Louisa και 10 σε άλλους.
  9. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλημερα καλη εβδομαδα!!! ευχαριστω πολυ παιδια!!
    αυτο ηταν το λεπτο σημειο που δεν ειχα καταλαβει καθολου!!! καλη συνεχει σε ολους!! ελπιζω τα επομενα γεννητουρια να εχουν παραπανω εκπληξεις!!
     
    Αρέσει σε jimixatz, LILA413, skareleni και 4 σε άλλους.
  10. dkokka

    dkokka Νέος ειδικός

    Μπράβο βρε παιδιά (και ευχαριστώ ) για τις διευκρινίσεις περί αρωμάτων. Έπαθαν αγκύλωση τα δάχτυλά μου πατώντας τα ένα ένα. Κατά τα άλλα δούλεψα μόνο τη πρώτη φασολιά συν τα επί πλέον διακοσμητικά χωρίς καμιά μεγάλη έκπληξη στις εκτροφές. Καλή μέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.
     
    Αρέσει σε giannissuper, jimixatz, soyla74 και 3 σε άλλους.
  11. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    οι εκτροφες γινονται πιο αργα απο τον προηγουμενο τροπο. το ιδιο ισχυει και για το μαζεμα .το μονο καλο ειναι με τα αρωματα που οσα βαζεις απο την αρχη αυτο ισχυει ως την τελευταια!!!!!!!!!!!!
     
  12. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος

    Καλησπέρα! Τα αποτελέσματα των εκτροφών εμφανίζονται πλέον πολύ πιο γρήγορα και απλά
    και χωρίς να υπάρχουν ενεργοποιημένοι βοηθοί. Μια ευχάριστη αλλαγή-αναβάθμιση. Μπράβο!
     
    Αρέσει σε monolith2, ΒΗΜΑΣΩΤΑ, Louisa και 6 σε άλλους.
  13. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    ναι το παρατηρησα κι εγω! και μου αρεσει πολυ κι ο πελαργος! :) τον ειχα βαρεθει συνεχως να καθεται και να τεμπελιαζει στην καμιναδα του χωριατοσπιτου :D
     
    Αρέσει σε tsarouxis, Louisa, skareleni και 2 σε άλλους.
  14. Louisa

    Louisa Κόμης

    πολύ ωραίος ο νέος τρόπος εκτροφής. μπράβο στην ομάδα.
     
    Αρέσει σε skareleni, monolith2, jimixatz και 2 σε άλλους.
  15. .selia.

    .selia. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Σας ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας.

    Το θέμα κλείνει.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.