Feedback Αλλαγή στο τρόπο εκτροφής

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Persa*, 9/12/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Αρέσει στους LILA413 και powerranger91.
  2. giannissuper

    giannissuper Έμπειρος

    Mπορείς να πατήσεις το ? [​IMG]
    Kαι μπορείς να δεις πως λειτουργεί η νέα εκτροφή όσες φορές θέλεις μέχρι να το καταλάβεις.
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε GEPPO1, Louisa, LILA413 και 2 σε άλλους.
  3. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια, ήδη δοκίμασα και πάει σφαίρα :p
     
    Αρέσει στους LILA413, powerranger91 και giannissuper.
  4. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    το βιντεάκι το είδατε?
    μες στα μάτια με κοιτάει η κουκουβάγια
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε Louisa, Stefoulini, ath και 2 σε άλλους.
  5. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    προσεχε μη σε υπνοτισει,γεωργια! xD
     
    Αρέσει στους Louisa, Stefoulini, ath και σε ακόμα ένα άτομο.
  6. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    καλημέρα
    διάβασα για τα προβλήματα που έχετε και δοκίμασα να δω τι γίνεται
    παιδιά μάλλον κάτι δεν κάνετε σωστά ,λειτουργούν μια χαρά και οι μειώσεις
    χρόνων και τα αρώματα , αν κάτι δεν λειτουργεί σε σας καλά , ρωτήστε τους συντονιστές
    πάντα μια νέα λειτουργία έχει κάποια προβλήματα και μέχρι να την μάθουμε και εμείς πως
    λειτουργεί θα πάρει λίγο χρόνο
     
    Αρέσει σε GEPPO1, Louisa, LILA413 και 3 σε άλλους.
  7. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Τελικά δεν είναι τόσο δύσκολη η εκτροφή όπως την φοβόμουν, είναι εύκολη.... Αλλά μέχρι να μάθουμε, θέλουμε τον απαραίτητο χρόνο μας.
     
    Αρέσει σε GEPPO1, Louisa, LILA413 και 2 σε άλλους.
  8. monolith2

    monolith2 Επιφανής του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλη την αγροτοπαρέα.;) Αφού δοκίμασα τον νέο τρόπο εκτροφής μπορώ πλέον να αποδώσω τα εύσημα μου στην εταιρία!! Μέσα σε μία και μόνο οθόνη έχεις τον απόλυτο έλεγχο όλων των εκτροφών χωρίς ξηλώματα στους χώρους της φάρμας, χωρίς πολλά κλικαρίσματα και όλες τις λεπτομέρειες που χρειάζεσαι. Μαζί με τον ανεξάρτητο χώρο της πανσελήνου νομίζω ότι ήταν δύο εξαιρετικές ιδέες.:) Καλές εκτροφές σε όλους μας.....
     
    Αρέσει σε Louisa, tsarouxis, μαρω69 και 5 σε άλλους.
  9. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    μετά από μια δοκιμή στο νέο τρόπο εκτροφής, μπορώ να πω ότι είναι υπέροχος, γλυτώνουμε χώρο από τα χωραφάκια μας και κοπο από το βαζε βγάζε. Το μόνο που θα προσέθετα θα ηταν να εχω την δυνατότητα να βαζω κατευθείαν από το σπιτάκι εκτροφής εκτός από αρώματα και το ροζ ζελέ. Πολύ καλή η αλλαγή !!
     
    Αρέσει σε GEPPO1, Louisa, LILA413 και 2 σε άλλους.
  10. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    ζητησαμε εξτρα χωρο και μας τον εδωσαν εμμεσα! ;) πολυ ωραια η λειτουργια και ναι sylvart μακαρι να μπορουσαμε να ενεργοποιουμε και το ροζ ζελε απο εκει! :p
     
    Αρέσει στους GEPPO1, Louisa, LILA413 και σε ακόμα ένα άτομο.
  11. chara1955

    chara1955 Ενεργός συντάκτης

    Μαζί με τον ανεξάρτητο χώρο της πανσελήνου νομίζω ότι ήταν δύο εξαιρετικές ιδέες. Καλές εκτροφές σε όλους μας....
     
    Αρέσει σε Stefoulini, GEPPO1, Louisa και 6 σε άλλους.
  12. pelekanos_xondros

    pelekanos_xondros Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα σας,
    η νέα διαδικασία εκτροφής είναι εξαιρετική, απόλυτα λειτουργική, εύκολη και βάλσαμο για στις τενοντίτιδες xD.
    Tα θερμά συγχαρητήρια και από μένα στους σχεδιαστές και κυρίως σε αυτούς που είχαν την ιδέα (είμαι σίγουρη ότι η ελληνική ομάδα είχε ενεργότατο μερίδιο σε αυτό)!!!!
    Και πάλι μπράβο, πάντα τέτοια! ;)
     
    Αρέσει σε GEPPO1, Louisa, powerranger91 και 3 σε άλλους.
  13. Louisa

    Louisa Κόμης

    Συγχαρητήρια και από εμένα στην εταιρεία. Πράγματι μας λύθηκαν τα χέρια και γλυτώσαμε και το βάλε-βγάλε...
    θα ήθελα όμως να προστεθεί η δυνατότητα να διαβάζουμε το τι κερδίσαμε (όπως γινόταν στα σπιτάκια), γιατί οι νέοι παίκτες όπως εγώ δεν αναγνωρίζουν εύκολα, σε κάποια ζώα ειδικά, το τι κέρδισαν.
     
  14. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    Louisa όπως και πριν, έτσι και τώρα, όταν βγαίνει το λέιερ αν βάλεις το ποντίκι επάνω
    μπορείς να διαβάσεις τι ζώο κέρδισες.
    [​IMG]

     
    Αρέσει σε skareleni, Stefoulini, GEPPO1 και 3 σε άλλους.
  15. Louisa

    Louisa Κόμης

    Που να βάλω το ποντίκι; το βάζω επάνω στο ζώο εκτροφής και δεν εμφανίζει τίποτα....:cry: όλα τα δοκίμασα :cry:
     
    Αρέσει στον/ην powerranger91.
  16. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος

    Καλησπέρα! Μήπως έχεις απενεργοποιήσει τις "Συμβουλές εργαλείων" από τις ρυθμίσεις του παιχνιδιού;
     
  17. Louisa

    Louisa Κόμης

    Μα τι είναι αυτά που μου λες;:cry::cry::cry: Που είναι οι συμβουλές εργαλείων;:cry:
     
    Αρέσει στους GEPPO1 και powerranger91.
  18. tsarouxis

    tsarouxis Έμπειρος

    Μην κλαις άλλο ηλεκτροπληξία θα πάθουμε xD
    1ο βήμα [​IMG] 2ο βήμα [​IMG]

    Μπαίνοντας στις ρυθμίσεις θα πρέπει να είναι πράσινο το "ναι" στις "Συμβουλές εργαλείων"
    ειδάλλως το κλικάρεις και πατάς αποθήκευση. Φαντάζομαι αυτός θα είναι ο λόγος που δεν σου εμφανίζει τα ονόματα των ζώων.
     
    Αρέσει σε jimixatz, GEPPO1, evieva και 4 σε άλλους.
  19. heavymetal7

    heavymetal7 Έμπειρος

    λοιπον παλι αργησα (τρεχω) ενα μεγαλο μπραβο στην εταιρια, πανευκολο μεγαλο κερδος που δε ξηλωνουμε(ουτε στο baha), δε κουναμε ουτε το δακτυλακι μας θελουμε να κανουμε εκτροφη; παταμε το κουμπι και ολα ετοιμα δε θελουμε; δε παταμε τιποτα, αλλα (παντα εχει και ενα αλλα) με αυτον το τροπο ξοδευουμε και παραπανω τροφες και ζωακια γιατι δε καταλαβαινεις ποσα ξοδευεις πατας το + 5-6-7 και παει λεγοντας δηλαδη δεν εχουμε το χωρο π.χ. 27 εκτροφες 54 τροφες παει ο ενας χωρος, περιμενες και μετα αν ειχες, ελεγχεις τι εχεις και δεν εχεις με λιγα λογια χασαμε αυτη τη μαγεια που ειχε αλλα κερδισαμε χωρο και κοπο
     
    Αρέσει σε sofia, jimixatz, GEPPO1 και 2 σε άλλους.
  20. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    Καλησπέρα σας:)
    Προτίμησα να ολοκληρώσω πολλους κύκλους εκτροφών πριν εκφέρω άποψη ,γιατί αρχικά μπορώ να πω οτι διχάστηκα.Ναι μεν είναι απίστευτη αναβάθμιση ,που μας έσωσε απο τα αμέτρητα κλίκ,απελευθέρωσε ολους τους χώρους της φάρμας απο τα εκτροφεία, με αποτέλεσμα να μην διατάρασσεται καθόλου λόγω των εκτροφων ο προγραμματισμός μας,αλλά με είχε πιάσει και νοσταλγία γιατί επαψα να βλέπω στη φαρμα μου , τα πολυ γραφικά εκτροφεία και τα ζωντοβολάκια στις αυλές τους .
    Μπορώ να πω ,τι οι εκτροφες στο layer ,μοιάζουν καπως αποστειρωμένες,σαν να κατασκευάζουμε ζωάκια του σωλήνα, θα μου λείψει η εικόνα με τα σειόμενα πέρα δώθε μοτελ στη βασική η στο νησί αλλά μπροστά στην άνεση ,την ευκολία ,την οικονομία σε αρώματα που μπορουμε να κανουμε με τον καινουργιο τρόπο ,θα καταχωρηθεί στο αγαπημένο παρελθόν που ηρθε η ωρα να προσπεραστεί.
    Φυσικά ειναι πανεύκολο να ξεφύγουμε στην κατανάλωση σούπερ τροφών,οταν με ελάχιστα κλικ φορτωνονται 132 εκτροφεια ,που ετοιμαζονται τάχιστα , η ακομη και αμέσως για τους ανυπόμονους,κρίμα που τα εγκαίνια του καινουργιου τρόπου εκτροφης δεν συνοδεύτηκαν με γενναιόδωρα αποτελέσματα.
     
    Αρέσει σε skareleni, sofia, jimixatz και 10 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.