Feedback Αλλαγή στο τρόπο εκτροφής

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την *Persa*, 9/12/15.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *Persa*

    *Persa* Forum Moderator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για τον
    νέο " Στάβλο εκτροφής"

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια,
    τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων.

    Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.

    Μπορείτε να διαβάσετε την Επίσημη ανακοίνωση εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/update-10-12-2015.16020

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Στάβλος-εκτροφής.16015

    [​IMG]
    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία
    και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση.


    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στους ath, GaTe987, markos5560 και σε ακόμα ένα άτομο.
  2. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    πολλες αλλαγες βλεπω και πρεπει να κατσω να της μελετησω :sleepy: ομως μας διευκολυνει σε πολλα ο ανασχεδιασμος! ευχαριστουμε φαρμεραμα για τη σκληρη δουλεια σου! περισσοτερα σχολια οταν θα δοκιμασω τον νεο τροπο :p
     
    Αρέσει σε VeraNikol, Louisa, markos5560 και 4 σε άλλους.
  3. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    καλησπέρα
    μια ακόμη νέα λειτουργία μας ετοίμασε η εταιρεία
    πολύ καλός φαίνεται ο σχεδιασμός , έτσι δεν θα χρειάζεται να ξηλώνουμε τα χωράφια μας για τις εκτροφές
    βέβαια στην αρχή μέχρι να μάθουμε τον τρόπο λειτουργίας και να εξοικειωθούμε με την χρήση του
    πρέπει να είμαστε προσεχτικοί γιατί μπορεί να πατήσουμε το κουμπάκι με τα φιορίνια και μετά να... :cry:
    καλή αρχή στην νέα λειτουργία και ο Θεός βοηθός
     
    Αρέσει σε VeraNikol, ath, Stefoulini και 7 σε άλλους.
  4. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Δύσκολος μου φαίνεται ο νεος τρόπος εκτροφής, βέβαια θα το δοκιμάσω, και φυσικά πρέπει να μάθουμε αυτόν τον τρόπο, καθώς απ ότι είδα θα υπάρχει και δρώμενο.
     
    Αρέσει σε ath, Stefoulini, Louisa και 3 σε άλλους.
  5. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    Στην πράξη θα το εμπεδώσουμε. Ο σχεδιασμός γενικά είναι υπέροχος. Μ' αρέσει που υπάρχει ένδειξη των διαθέσιμων Σ.Τ.
    Παρεμπιπτόντως στις Σ.Ε. για τους στάβλους εκτροφής στην καρτέλα αποτελεσμάτων πήρε το μάτι μου και ταρανδούλη?
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/12/15
    Αρέσει σε VeraNikol, ath, Stefoulini και 5 σε άλλους.
  6. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    αναρωτιεσαι?
    εξω τα ματια μου πεταχτηκαν κι απο τοτε ολο γκουχου-γκουχου ειμαι.βηχω!!!
    κεραυνος εν αιθρια!!!
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε ath, Stefoulini, Louisa και 4 σε άλλους.
  7. GEPPO1

    GEPPO1 Παθιασμένος του φόρουμ

    καλησπέρα παιδια. θεωρω οτι ειναι μια απο τις καλες εξελιξεις του παιχνιδιου, μιας και δεν θα χρειαζομαστε χωρο για τις εκτροφες στην φαρμα μας. βεβαια θελει λιγο εκπαιδευση και προσοχη στην αρχη, αλλα ειναι θεμα χρονου. σιγα σιγα στην αρχη μεχρι να το συνηθισουμε και ολα θα πανε καλα!! ναι αυτος ο ταρανδούλης με τάραξε και εμενα!!!
     
    Αρέσει σε VeraNikol, ath, 33zouzounitsa και 5 σε άλλους.
  8. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα. Πολύ καλός ο νέος τρόπος εκτροφής που βασικά δεν αλλάζει τίποτα στις εκτροφές, αλλά τα αλλάζει όλα.
    Το πιο βασικό -δε θα ξηλώνουμε τη φάρμα μας σε κάθε δρώμενο εκτροφής. Θα γίνεται στα 132 εκτροφεία. Επίσης θα μπορούν να μαζευτούν όλα με ένα κλικ. Ενώ αν έβαζες τόσα εκτροφεία θα έπρεπε να τρέχεις σε όλους τους χώρους για να μαζέψεις. Και το να βάλεις καμμιά 20αριά ίδια εκτροφεία θα γίνεται σε δευτερόλεπτα! Υπέροχο!!!
    Ως αναφορά τον ταρανδούλη τον είδα και εγώ. Πιστεύω ότι δε θα είναι μόνιμη εκτροφή, αλλά θα ισχύει μόνο στο δρώμενο που θα αρχίσει μεθαύριο. Έτσι κι αλλιώς η καρτέλα που τον έχει γράφει για εκτροφές δρώμενου. Και αν θυμάμαι καλά σε κάποιο από τα χριστουγενιάτικα event πριν 2-3 χρόνια, είχαμε κάτι εκτροφές ταρανδούληδων με 3-4 βήματα. Οπότε τα γραφικά υπάρχουν! Θυμάμαι μάλιστα και τα διακοσμητικά (παιχνίδια ταράνδων, χριστουγεννιάτικη διανομή και αγγελικά φτερά).
     
    Αρέσει σε VeraNikol, ath, 33zouzounitsa και 9 σε άλλους.
  9. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    τα διακοσμητικα τα θυμαμαι κι εγω,αφου τα διαθετω κιολας.τον ταρανδουλη αναρωτιεμαι ποσα ατομα τον εχουν αποκτησει?αν μπει η αναπαραγωγη του αυτοματως πολλοι παικτες θα μεινουν απ εξω.εκτος κι αν γινει κατι παρομοιο με τον σκυλο,που τον αγοραζουμε πλεον με χτ ως απλο σταβλο.αν προκειται να ξαναγινει αναλογο δρωμενο,παλι προβλημα θα ειναι για πολλους,ακομη κι αν δεν ειναι μονιμη η εκτροφη τους(αναπαραγωγη).κι αυτην την στιγμη που μιλαμε υπαρχουν διακοσμητικα με ταρανδουληδες που πουλιουνται με φι,οπως μερικοι ξεχωριστοι ταρανδοι,ταρανδοι μεταφορεις,ταρανδοι ξωτικα,ταρανδοι αγγελακια,ταρανδοι ταχυδρομοι.
    δεν ξερω,παιδια.παντως εγω θελω να ερθει η αναπαραγωγη τους σε μονιμη βαση μονο με την προυποθεση να μπορουν ολοι να αποκτησουν σταβλους ταρανδουληδων.εγω εχω πολλους,αλλα σκεφτομαι και το συνολο.
    θυμαμαι πως για να αποκτησω τον πρωτο μου σταβλο που τον λαχταρουσα τοσο,εδωσα στο πρωτο δρωμενο εμποριο και δωρα 20 διαφορα εργαστηρια ως ανταλλαγμα.εγω το ειχα προτεινει στον αγνωστο συμπαικτη μου.δεχτηκε την ανταλλαγη κι οταν μου εστειλε δευτερος τον σταβλο 5 λεπτα πριν ληξει το ιβεντ,πεταξα στα συννεφα.τετοια λατρεια ειχα για τον πανεμορφο αυτο σταβλο με τις δυο μορφες :inlove:που νομιζα πως με ξεγελασε.ο καημενος ηταν τιμιος.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/12/15
    Αρέσει σε skareleni, VeraNikol, ath και 5 σε άλλους.
  10. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    9. Εδώ μπορείς να δεις το γραφικό της εκτροφής. Επίσης εδώ μπορείς να ακυρώσεις μια τρέχουσα εκτροφής. Απλά κάνε κλικ στο χ. Τα ζώα θα επιστρέψουν στον αχυρώνα σου ενώ θα χάσεις τις σούπερ τροφές και τα αρώματα που χρησιμοποίησες για αυτήν.

    γιατι να χανονται οι σ.τ. και τα αρωματα? ειναι το μονο "μελανο" σημειο για μενα... επισης, μου αρεσει που θα υπαρχει ιστορικο εκτροφων και που θα μπορουμε να κανουμε τοσες εκτροφες ταυτοχρονα!! στην πραξη πιστευω πως δε θα ειναι τοσο δυσκολο οσο μας φαινεται. μετραω τις ωρες και τα λεπτα.... :music:
     
    Αρέσει σε kikijimy, VeraNikol, ath και 2 σε άλλους.
  11. NOTHS58

    NOTHS58 Έμπειρος

    'Εβαλα 3 εκτροφές και μου φάνηκε αρκετά εύκολο.
    Συγχαρητήρια στην ομάδα τεχνικών του φαρμεράμα !!!
    (Καλή είναι και η μεταφορά της κοπριάς. Εκκρεμεί πάντως η πρότασή μου βελτίωσης της ποσότητας κοπριάς)
     
    Αρέσει στους 2014chr, ath, 33zouzounitsa και σε ακόμα ένα άτομο.
  12. katerina14450

    katerina14450 Επαγγελματίας του φόρουμ

    Kαλησπερα σας!!Ειναι πολυ ωραια που οι εκτροφες εχουν πια το μονιμο σπιτακι τους.Ευχομαι σε ολους καλες εκτροφες στον νεο χωρο .
     
    Αρέσει σε LILA413, ath, 33zouzounitsa και 3 σε άλλους.
  13. skevo

    skevo Άρχων του φόρουμ

    θεωρω ότι το σπιτι-καλύβα στο νησι είναι όλα τα λεφτα...του λειπει μονο απεξω μια αιωρα για να απολαμβανουμε τα σμουθι μας ή εστω μια ξαπλωστρα
    πολύ ωραιο και βολικο για τις εκτροφες μας..
    υποστηριζουμε την εξελιξη του φαρμεραμα!!
     
    Αρέσει σε LILA413, skareleni, VeraNikol και 2 σε άλλους.
  14. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    αν δεν κανω λαθος,αυτο παντα ισχυε.νομιζω οτι μεχρι τωρα χανονταν και τα ζωα.δε μας επιστρεφονταν.νομιζω ξαναλεω.
    οπως ειπα,ετσι κι εγινε.θα τους αγοραζουμε τους σταβλους ταρανδουλη,οποτε ολα καλα!
     
    Αρέσει στους LILA413, skareleni και Stefoulini.
  15. 33zouzounitsa

    33zouzounitsa Ανερχόμενος συντάκτης

    Μπράβο ! Από τις θετικές - εξυπηρετικές και εύκολες αλλαγές στο παιχνίδι, πολύ οργανωμένο και κερδίζουμε και τους χώρους στη φάρμα, αφού δεν τα μαζεύουμε πλέον για να βάλουμε τους ειδικούς σταύλους ... καλή συνέχεια, καλές γιορτές με την ευκαιρία !
     
    Αρέσει στους LILA413, Stefoulini και VeraNikol.
  16. Giotak80

    Giotak80 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα εγω τώρα τελευταία άρχισα να κάνω εκτροφές . Ωραίες οι αλλαγες αλλα δεν μπορώ να κανω επιλέγω το ζωο που θέλω και δεν ξεκινάει η εκτροφή κάνω κατι λάθος μάλλον . Τελος πάντων θα το βρω που θα μου παει
     
    Αρέσει στον/ην LILA413.
  17. VeraNikol

    VeraNikol Επαγγελματίας του φόρουμ

    Πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα του φαρμεράμα και στους σχεδιαστές του παιχνιδιού για το νέο τρόπο εκτροφής!
    Είναι πραγματικά εξυπηρετικό ,εύκολο, πρακτικό και έχουμε και εξοικονόμηση χώρου.
    Πάει αυτό το βάλε βγάλε!
    Εγώ το εγκαινίασα και ξεχνόντας παντελώς από τον ενθουσιασμό μου να περιμένω τα γεννητούρια, έκανα πάρα πολλές.
     
    Αρέσει σε powerranger91, Nantia123, 2014chr και 3 σε άλλους.
  18. Stefoulini

    Stefoulini Βαρόνος του φόρουμ

    α ναι? δεν το ηξερα. απλα νομιζα πως μεχρι τωρα δεν μπορουσαμε να ακυρωσουμε εκτροφη. :p
     
    Αρέσει στους powerranger91 και LILA413.
  19. NINA131370

    NINA131370 Αρχάριος στο φόρουμ

    ρε παιδιά και εγώ πατάω να κάνω εκτροφή και δεν κάνει τίποτα κάνω κάτι λάθος;;;;;
     
    Αρέσει στον/ην karaf210.
  20. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    να την ακυρωσουμε,δε μπορουσαμε.σωστα θυμασαι.να διαγραψουμε το εκτροφειο ομως μπορουσαμε.
     
    Αρέσει στους Stefoulini, Nantia123 και LILA413.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.