Αλλαγή στη πληρωμή με paysafecard στην Ελλάδα

Η συζήτηση στο 'Γενικά προβλήματα' ξεκίνησε από τον/την annaba, 11/3/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. annaba

    annaba Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλησπέρα
    Εδώ και αρκετά χρόνια χρησιμοποιώ την paysafe card προκειμένου να συμμετέχω στις αγορές του FARMERAMA.
    Σήμερα ανακοινώθηκε στο παιχνίδι ότι άλλαξαν κάποια πράγματα, καθώς λοιπόν ακολούθησα στις οδηγίες προκειμένου να ενεργοποιήσω τη mysafecard, διαπίστωσα ότι έπρεπε να αναφέρω στοιχεία της αστυνομικής μου ταυτότητας καθώς και φωτογραφία μου !!! 'Ίσως και αποδεικτικό έγγραφο της μόνιμης μου κατοικίας !!
    Είναι στα αλήθεια απαραίτητες όλες αυτές οι προσωπικές πληροφορίες?
    Η πληρωμή με paysafe ήταν η πιο εύκολη και άμεσα διαθέσιμη λύση για να μπορεί κάποιος να κάνει πληρωμές μικρών συνήθως ποσών στο παιχνίδι, ιδιαίτερα όταν δεν θέλει να χρησιμοποιήσει πιστωτική ή χρεωστική κάρτα . Οι υποκλοπές προσωπικών στοιχείων πληρωμών μέσω καρτών αποτελούν πια καθημερινή πραγματικότητα.
    Αντιλαμβάνομαι ότι η paysafe παίρνει τη μορφή χρεωστικής τραπεζικής κάρτας με τις αντίστοιχες χρεώσεις.

    Χωρίς καμία διάθεση να απευθύνω αιτιάσεις στην εταιρία, θα ήθελα να μάθω αν κάτι δεν κατάλαβα καλά στη νέα διαδικασία.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
     
    Αρέσει στους monolith2 και pap100.
  2. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Καλησπέρα
    Οι αλλαγές που έχουν γίνει με την paysafe card δεν είναι στην αρμοδιότητά μας.
    Θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την υποστήριξη της paysafe card, για να σε ενημερώσουν για τη διαδικασία
     
  3. annaba

    annaba Ανερχόμενος συντάκτης

    Ευχαριστώ
     
  4. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Παρακαλώ, καλή συνέχεια
    Το θέμα απαντήθηκε και κλείνει
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.