Feedback Ακόμα μεγαλύτερη τρέλα με τα άγρια ζώα

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 6/10/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. sofiapao76

    sofiapao76 Επιφανής του φόρουμ

    [​IMG] Πάει κι αυτό το δρώμενο.Λίγο ψυχοφθόρο βέβαια(δεν θα μου φτάσουν οι σ.τ,δεν θα μου φτάσουν τα βατράχια),αλλά τέλος καλό όλα καλά!Οι εκτροφές πραγματική απογοήτευση,μόνο επόμενης γενιάς,άντε και καμιά μεθεπόμενη.Κάνω λίγες εκτροφές ακόμα για να τελειώσω καμιά αποστολή. Αυτή η "σούπα" όχι "λάβρα","φωτιά και λάβρα" έπρεπε να λέγεται.Το μόνο ευχάριστο στην όλη υπόθεση ήταν αυτό.......[​IMG] και έτσι τα έπαιρνα όλα εις διπλούν και κατάφερα να μαζέψω τα βατράχια που δεν μου έφταναν με τίποτα.Καλή τύχη σε όσους προσπαθούν ακόμα.Μην το βάζετε κάτω!!!
     
    Αρέσει σε eeelenaki, GaTe987, Gulit1 και 17 σε άλλους.
  2. Louisa

    Louisa Κόμης

    Καλημέρα κι από εμένα. Θα ενώσω κι εγώ τη φωνή μου με όλους του υπέροχα οργισμένους φίλους και θα πω τέτοια δρώμενα να μην ξανάρθουν. Σου εξανεμίζουν τις Σούπερ τροφές, σου στερούν την χαρά του παιχνιδιού και.. αν είσαι απ' τους τυχερούς και πάρεις ένα ελαφάκι ή ιπποπόταμο έχει καλώς... για τους περισσότερους όμως όπως εγώ, που δεν βλέπουν τέτοιες χαρές, αφήνουν πικρή γεύση... Οι νέοι στάβλοι είναι κατά τη γνώμη μου κακάσχημοι και αυτός ήταν ένας σοβαρός λόγος να μην παίξω τη σαλαμάνδρα, που ήταν ο ασχημότερος απ' όλους για εμένα... Στα καλά να πω ότι έβγαλα αρκετά ΧΤ που θα με βοηθήσουν στα επόμενα δρώμενα. Καλή συνέχεια και μια υπέροχη Κυριακή σε όλους μας.
     
    Αρέσει σε psipsi1978, eeelenaki, yelander10 και 21 σε άλλους.
  3. NikosRizo

    NikosRizo Νέος ειδικός

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Δυνατά μυστηριώδη αποτελέσματα στις κανονικές φάρμες αλλά στο bahmarama... ελέφαντες και ανακόντα ++
    Δεν πειράζει όμως πήρα αυτά που μου έλειπαν!
     
    Αρέσει σε eeelenaki, pap100, Gulit1 και 12 σε άλλους.
  4. K_K__D

    K_K__D Τακτικός στο φόρουμ

    Καλησπερα και απο εμενα. Εχω τελειωσει τα ψαρια και τα θυλαστικα και μου λειπουν 13 σηματα για να τελειωσω και τους βατραχους δεν ειναι κατι το εχω σιγουρο. Φυσικα συμφωνω με ολους τους οργισμενους συναγροτες αλλα ειχα αποφασισει να παω το δρωμενο μεχρι τελους γιατι ειχα τις τροφες και θα ειναι το πρωτο δρωμενο που θα κανω ολοκληρο.
    Θα σταθω ομως σε κατι παραλογο ή μαλον πααααααααααααααααρα πολυ παραλογο. Στους σταβλους μπαχαμαραμα μου εδωσε 2 ιπποποταμους 1 μαιμουδες κοκκινο και 1 κοκκινο παντα μια χαρα δηλαδη. Με χαρα εχω λοιπον τον πρωτο μου ιπποποταμο και παω στην λαικη να δω τι θα πιασω και πεταω απο την χαρα μου οταν βλεπω 62000χτ που οι σταυλοι ηταν το τεταρτο δωρο στα ψαρια. Τελειωνει λοιπον και η πρωτη μου αιωρα πριν λιγο και παω στην λαικη να δω τι πιανει και τι να δω?????? Το μεγαλο δωρο των θυλαστικων στην αστρονομικη τιμη των 646,27χτ, ναι ναι καλα βλεπετε 646,27χτ μονο, και να σας πω οτι αρκουδα δεν εχω και την αγορασα 14000 συν 2400 την τροφη. Περιμενω να δω τον καρχαρια και την σαλαμανδρα. Μετα απο αυτο, αυτο που μου ερχεται στο μυαλο ειναι πως ή στραβος ειναι ο γυαλος ή στραβα αρμενιζουμε. Σας ευχομαι καλη συνεχεια
     
    Αρέσει σε eeelenaki, jimixatz, skareleni και 3 σε άλλους.
  5. vickyargi

    vickyargi Ενεργός συντάκτης

    Φίλε μου κάπου έχεις μπερδευτεί. Η λαική είναι δυναμική, δηλαδή οι τιμές αλλάζουν ανάλογα με την προσφορά και τη ζήτηση. Προφανώς ο ιπποπόταμος έχει ζήτηση αυτήν την περίοδο γιατί είναι νεοεισαχθές ζώο αφενός αλλά υπάρχει αποστολή που απαιτεί μεγάλες ποσότητες του αφετέρου. Δεδομένου ότι δεν τον έχουν κερδίσει πολλοί ώστε να κάνουν μόνοι τους παραγωγή, η ζήτησή του στη λαϊκή είναι αυξημένη κ επομένως αυξάνεται και η τιμή του.
    Από την άλλη, τα νέα ζώα κ προϊόντα από το συγκεκριμένο δρώμενο (σαλαμάνδρα, καρχαρίας και αιώρα) καθώς και από το αντίστοιχο προηγούμενο (καβούρι, τοτέμ και σκέιτμπορντ) δεν ζητούνται σε κάποια αποστολή και είναι επόμενο να μην έχουν μεγάλη ζήτηση. ίσως τα δεύτερα έχουν αρχίσει να παίρνουν τα πάνω τους οι τιμές, καθώς έχουν περάσει και 2 εβδομάδες και όσοι συναγρότες τα έχουν κερδίσει, ήδη έχουν παράγει αρκετά ώστε να πουλάνε. Μην περιμένεις όμως, για τα τελευταία, να αυξηθεί η τιμή εν μία νυκτί.
    Άρα, αυτό σου απαντά στην απορία σου ώστε να καταλάβεις πώς παίζεται το παιχνίδι.
     
    Αρέσει σε eeelenaki, jimixatz, skareleni και 8 σε άλλους.
  6. picantinio2012

    picantinio2012 Προχωρημένος

    Καλησπερα σε ολους, κερδισα εναν ιπποποταμο και η χαρα μου θα ηταν τεραστια αν, πριν μολις ενα μηνα, δεν αγοραζα πακετο με 630 φιορινια για να αποκτησω ιπποποταμο. Ειμαι λιπον τυχερη ή απλως βιαστικη?
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, eeelenaki, sofiapao76 και 6 σε άλλους.
  7. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Καλησπέρα,
    μάλλον είσαι και τα δύο. Έχω μάθει γενικότερα να χαίρομαι για οτιδήποτε μου έρχεται... ιδίως αν είναι δώρο. Και το πιο μικρό αντικείμενο μπορεί να αποκτήσει κάποια στιγμή στο παιχνίδι που παίζουμε πολύ μεγάλη αξία και το αντίστροφο.

    Σχετικά με το πακέτο των 630 φιορινιών θα σου πω εγώ την δική μου εμπειρία χωρίς βέβαια να θέλω να κάνω εσένα ή οποιονδήποτε άλλο να ακολουθήσει το παράδειγμά μου.

    Έκατσα κάποια στιγμή και αναλογίστηκα - αφού το είχα αγοράσει κι εγώ - τι διαφορά πληρώνουμε για το "προνόμιο" του νέου στάβλου έκπληξη και αν συμφέρει.
    Δίνουμε 630 φιορίνια και παίρνουμε 31 στάβλου (από τους οποίους ο ένα είναι εγγυημένα ο καινούργιος) σε αντίθεση με 42 στάβλους που μπορεί να είναι οτιδήποτε εκτός από τον νέο στάβλο εγγυημένα παρά μόνο αν το θέλει η τύχη. Επειδή λοιπόν οι 11 επιπλέον τυχαίοι στάβλοι έχουν κάποια αξία στο πάρε δώσε, έχω πάψει μετά την μία φορά που το έκανα, να αγοράζω το πακέτο και να το ρισκάρω με την αγορά μεμονωμένων στάβλων και 42 αν χρειαστεί και κρίνω ότι πρέπει να αγοράσω.

    Τώρα όσο για τον δεύτερο στάβλο ιπποπόταμου που έχεις τύχη, αν δεν το θέλεις θα μπορέσεις να τον ανταλλάξεις κάποια στιγμή με κάτι ανάλογα σημαντικό για εσένα στο πάρε-δώσε.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, eeelenaki, toylaaaaa και 5 σε άλλους.
  8. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    τελος καλο ολα καλα ιπποποταμος μυρμιγκοφαγος τιγρης !!!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε maria_palou, FARMERLENA65, kolokythopitas και 10 σε άλλους.
  9. kolokythopitas

    kolokythopitas Έμπειρος

    καλησπέρα σε όλους,αυτό το εβεντ δεν το ολοκλήρωσα, έφταιγαν τα βατράχια και οι σούπερ τροφές, βέβαια αν είχα χρόνο θα το έπαιζα ως το τέλος,αλλά δεν είχα. έτσι μετά από αρκετά χρόνια δεν τελείωσα δρώμενο,αυτό με τις σούπερ τροφές ήταν πολύ άδικο.τώρα θα πρέπει να περάσει πολύς καιρός για να μπει δρώμενο με σούπερ τροφές,γιατί αν ξανάρθει τόσο σύντομα δεν νομίζω να τα καταφέρω πάλι. όσο για τα δώρα, αναλογικά δεν ήταν και τόσο ακριβά,όπως λέει η εταιρία. ούτε εδώ υπήρχε ισορροπία σε αξία.δεν πειράζει κάθε εμπόδιο σε κάλο,την άλλη φορά θα είμαι ποιο προετοιμασμένος,να είστε όλοι πάντα καλά.
     
    Αρέσει σε gtrullis, misirli, pap100 και 12 σε άλλους.
  10. .*Hazel*.

    .*Hazel*. Forum Moderator Team Farmerama GR

    Το δρώμενο τελείωσε.

    Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.

    Η συζήτηση κλείνει.
     
    Αρέσει στον/ην jimixatz.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.