Feedback Ακόμα μεγαλύτερη τρέλα με τα άγρια ζώα

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 6/10/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! Όλα καλά, αλλά αυτή η δενδροβατίβα τι είναι;
     
    Αρέσει σε vagelis1968, eeelenaki, ioanna6929 και 7 σε άλλους.
  2. ath

    ath Επίτροπος του φόρουμ

    Καλημέρα και από μένα. Τέλος άλλο ένα event, καλή συνέχεια σε όσους προσπαθούν ακόμα
    [​IMG]
    Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε
     
    Αρέσει σε psipsi1978, -Barbie73-, takis.00 και 13 σε άλλους.
  3. SavoirAimer...

    SavoirAimer... Ενεργός συντάκτης

    Η φωνή της λογικής και Λίγες σκέψεις που έκανα, συνηγορούσαν να μην ασχοληθώ με το δρώμενο κι αρχικά υπερίσχυσε αυτή η απόφαση…αλλά μετά, ένας διαβολάκος έβαλε την ουρά του και μ έπιασε μια τρέλα (ή σαλαμάνδρας ουρά ήταν ή καρχαρία-θολωμένη όπως ήμουν απ την τρέλα δε μπορούσα να διακρίνω ούτε το είδος ούτε το μέγεθος ), μεγάλη τρέλα…πολύ μεγάλη, ακόμη μεγαλύτερη από αυτή που τιτλοφορείται το δρώμενο… ειλικρινά σας μιλώ, πιστέψτε με!!! Και την κουνούσε τρελά αυτή την απροσδιόριστης προέλευσης ουρά, πέρα δώθε, πάνω κάτω, σαν αιώρα …με ζάλισε την έρμη!

    Μάταια προσπαθούσα να προβάλω ΑΝΤΙ-σταση…μάταια αναζητούσα μια dias-όστρια να με σώσει… η Φαρμα-κερί γλώσσα του διαβολάκου επιστράτευσε ήχους και στίχους και με μουσική υπόκρουση αλά amore mio άρχισε να με παρασέρνει…πέρα δώθε, πάνω κάτω…σα να «ήτανε αέρας»…:music:(αφιερωμένο-ξέρεις εσύ…)


    -Δε θα πάρεις καρχαρία; Θα σε πούνε αρχαρία!!!(συγχωρέστε με για τον αδόκιμο αλλά απαραίτητο καταβιβασμό του τόνου)
    Πως θα ακούς την Καλημέρη αν δεν έχεις το λιμέρι;

    -Σε μεγάλωσαν σε σάλα- ούτε φάρμα, ούτε μάνδρα-
    Και δε θά χεις σαλαμάνδρα;

    Κόκκινη, φωτιά και «λάβρα»... είναι αμφίβιο κι όχι σαύρα!

    -Ε, νομίζω ήρθε η ώρα, ν αποκτήσεις και αιώρα
    Σα να ζεις σε άλλη χώρα, θα σ αποκαλούν seniora!!!!!!:p



    Με τρέλανε με τα μαργιόλικα στιχάκια του...Και ξεκίνησα...Και τις τελείωσα τις εκτροφές…ναι, ναι, όλες! Και είμαι μέσα στην τρελή χαρά!!!xDxDxD
    [​IMG]
    Έχω αποκομίσει τόσο μεγάλη τρέλα από τα 2 τρελά δρώμενα που σκέφτηκα, αν και συγκεντρώθηκαν όλα τα απαιτούμενα σήματα, να αφήσω τα προσχήματα της λογικής και να μην παραδώσω τίποτε!!!!!8) Τρελό;;;

    Το αντίθετο μάλλον! Αν ήμουν στα λογικά μου(που δεν είμαι-γι αυτό θα παραδώσω αλλά δε θα παραδοθώ) αυτό θα έκανα- και γιατί όχι; Δε μου κόστισε ούτε 1 λεπτό του ευρώ, ούτε 1 φιορίνι, καθώς έχω σταματήσει εδώ και χρόνια να χρηματοδοτώ τις τρελές, μυστηριώδεις και πολυεμφανιζόμενες προσφορές. Άρα μπορώ να παίξω όπως θέλω εγώ, ακόμη και με λίγες ή πολλές ή μεγάλες δόσεις τρέλας…κι όσο δε μου κοστίζει η τρέλα που προσπαθούν να μου πουλήσουν μπορώ να προσφέρω και να χαρίζω απλόχερα, χωρίς φειδώ, τη δική μου… χαριτολογώντας και παίζοντας με τις λέξεις…μια τρέλα που δε δημιουργεί άγχος και ευελπιστώντας πως κάποιοι θα καταλάβουν, και θα χαμογελάσουν…Ειδάλλως τι νόημα έχει μια παγκόσμια ημέρα αφιερωμένη στο χαμόγελο, αν ούτε το αγαπημένο παιχνίδι μας δε μας το προσφέρει;:)

    Την καλημέρα μου σε όλους! Καλή επιτυχία σε όσους αποφάσισαν να ασχοληθούν!
    Να περάσετε ένα όμορφο και δημιουργικό Σαββατοκύριακο!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/10/16
    Αρέσει σε gtrullis, vagelis1968, Louisa και 33 σε άλλους.
  4. -athena123-

    -athena123- Ενεργός συντάκτης

    Kaλημερα φαρμεροπουλα μου!!!!!!!!!!!σας βλεπω ολους λιγο τρελαμενους με το event δεν ειναι αναγκη να φτασουμε μεχρι τις κοκκινες αναβαθμ. εγω με 345 Σ.Τ.ΕΒΓΑΛΑτους απλους σταυλους ολους και τον κοκκινο του καρχαρια, μου ετυχε στις εκτροφες το γουρουνι κουμπαρας και μερικα καλα στα ψαρια ,ετυχα στα μυστηρια απο το event δυο ιπποποταμους που δεν ειχα και ειμαι super .ευχαριστιμενη
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, gtrullis, vagelis1968 και 12 σε άλλους.
  5. thena

    thena Εξαιρετικό ταλέντο

    και εγω τελειωσα χθεσ βρε παιδια αλλα δεν ειμαι και τοσο χαρουμενη γιατι ξοδεψα πολλεσ τροφεσ και ζωα....ναι τα ειχα αλλα εμεινα ταπι αλλα οχι ψυχρεμη.....θελω να παιζω για χαρα οχι για στεναχωρια!!!πουφ...
     
    Αρέσει σε takis.00, kolokythopitas, gtrullis και 9 σε άλλους.
  6. toylaaaaa

    toylaaaaa Εξαιρετικό ταλέντο

    καλο μεσημερι ..σιγουρα ενα δυσκολο κ απατητικο ιβεντ .. στην αρχη στεναχωρεθηκα κ ελεγα θα το παω κ οπου βγει κ ο,τι παρω .. τελικα το ολοκληρωσα τα πηρα ολα .. κ ειμαι ιδιαιτερως χαρουμενη γιατι σε ολα τα μυστηρια που εβαλα ειχα πολυ καλα αποτελεσματα επιτελους ! αποκτησα ιπποποταμο ελαφι οπως κ αχλαδι ατζου κ σορβο που δεν ειχα ... συνηθως απο αυτα τα μυστηρια τα κερδισμενα σε ιβεντ δεν ειχα τυχει κατι καινουριο .. ετσι πιστευω πως ειμαι διπλα κερδισμενη ... μπορει να κανω κ λαθος αλλα ειχα πολυ καιρο να χαρω τοσο πολυ κ γιαυτο σκεφτηκα να το γραψω ... μην το βαζετε κατω .. προσπαθηστε οσο μπορειτε κ με ο,τι εχετε .. καποια στιγμη θα χαμογελασετε κ εσεις .. καλη επιτυχια σας ευχομαι !
     
    Τελευταία επεξεργασία: 8/10/16
    Αρέσει σε takis.00, kolokythopitas, gtrullis και 18 σε άλλους.
  7. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Επειδή αν και γράφεις φοβερά (όπως γράφεις και συ, ξέρεις να παίζεις με τις λέξεις και είναι χάρισμα αυτό) πρέπει να ομολογήσω ότι με μπέρδεψες λιγάκι... o_O

    Αν κρίνω από την φωτογραφία έχεις όλα τα απαιτούμενα για να τελειώσεις το δρώμενο, από τα λεγόμενά σου όμως - αν κατάλαβα καλά - είσαι Τσε Γκεβάρα και δεν τα παραδίνεις; :eek:

    Αν όντως το κάνεις αυτό.... μπράβο σου από την μια.... κακός από την άλλη (κατά την γνώμη μου πάντα) γιατί πολύ απλά δεν θα κερδίσεις τίποτα. Ούτε και η εταιρία θα λάβει κάποιο μήνυμα...!!!

    Όπως και να 'χει αυτό που θέλω να κρατήσεις είναι ότι μου άρεσε πολύ ο τρόπος που γράφεις...!!! :inlove:

    Και θα ήθελα να προσθέσω κάτι σχετικά με το δρώμενο στο οποίο έχουμε - σχεδόν όλοι - εστιάσει και είναι λάθος....

    οι απαιτήσεις του δρώμενου σε σούπερ τροφές δεν είναι πολλές...!!! Ξέρω ότι σκέφτεστε τώρα πως είμαι τρελός αλλά θα σας εξηγήσω...

    Οι σούπερ τροφές που πρέπει να χρησιμοποιήσουμε στο δρώμενο δεν είναι ούτε περισσότερες, ούτε λιγότερες από κάθε άλλη φορά που πρέπει να κάνουμε εκτροφές... Αυτό που είναι υπερβολικό στο δρώμενο είναι οι απαιτήσεις σε σήματα.

    Άλλωστε τα ζώα εκτροφής αν θέλουμε τα χρησιμοποιούμε στο δρώμενο... κάποιος που έχει μεγάλα αποθέματα σε ζώα στην αποθήκη (μετά τα τόσο απαιτητικά δρώμενα που να βρεθεί... αλλά λέμε τώρα) μπορεί να χρησιμοποιήσει τα ζώα εκτροφής σε αποστολές που έχει ανοιχτές αποστολές της φάρμας και τα σήματα με τα απλά ζώα (που δεν χρειάζονται και σούπερ τροφές) στο δρώμενο.

    Οπότε δεν πρέπει να λέμε ότι οι απαιτήσεις σε σούπερ τροφές είναι υπερβολικά υψηλές... αλλά σε σήματα.

    Αυτά τα λίγα από εμένα, καλή συνέχεια σε όλους.

     
    Αρέσει σε kolokythopitas, vagelis1968, ESABA και 7 σε άλλους.
  8. johnz

    johnz Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Πάνε οι σούπερ τροφες μου ... δεν μου άρεσε , ελπίζω να μην ξαναγίνει ...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, vagelis1968, eeelenaki και 5 σε άλλους.
  9. FroJo1

    FroJo1 Ανερχόμενος συντάκτης

    Καλό σαν event όμως ζητάει πάρα πολλά και δίνει πολύ λιγότερα σαν ανταμοιβή.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, vagelis1968, eeelenaki και 4 σε άλλους.
  10. mara_libra

    mara_libra Στρατηγός του φόρουμ

    Ο τίτλος του δρώμενου "Ακόμα μεγαλύτερη τρέλα", θα έλεγα πολύ εμπνευσμένος! Ίσως ο δημιουργός να σκέφτηκε κοντόφθαλμα, στα πλαίσια του κέρδους και μόνο, αυτός όμως που συνέλαβε τον τίτλο είδε πολύ μακριά και σε βάθος!
    Με κάθε ειλικρίνεια παραδέχομαι πως ασχολήθηκα και έφερα εις πέρας αυτό το ιβέντ... κλαίγοντας όμως τις σ. τροφές που μάζευα τόσο καιρό και ξόδεψα με τέτοια ταχύτητα.
    Αυτό που εύχομαι είναι να μην ξαναγίνουν τέτοιου τύπου "τρελής" σπατάλης δρώμενα...
    Ας μην ξεχνούν πως η τρέλα είναι ωραία όταν κρατάει λίγο, αν τραβάει σε μάκρος δημιουργείται η ανάγκη να κρατηθούν αποστάσεις.
    Καλή συνέχεια και καλό Σαββατοκύριακο σε όλους.
     
    Αρέσει σε pap100, *mava*, kolokythopitas και 27 σε άλλους.
  11. ESABA

    ESABA Ενεργός συντάκτης

    συμπαικτες μου βοηθεια το βγαζω το δρωμενο μια που πηρα το σουπερ πακετο τροφων αλλα οι εκτροφες δινουν πολυ χαλια αποτελεσματα ενα τις επομενης και τα τυχαια μην τα χαραρακτισω(???) με καταλληλες λεξεις .Υπάρχει κατι για καλυτερα αποτελεσμαστα.?
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, vagelis1968, eeelenaki και 4 σε άλλους.
  12. GeorgeK76

    GeorgeK76 Προχωρημένος

    Καλύτερη τύχη μόνο. Εγώ δε μπορώ να σε βοηθήσω. Τα αποτελέσματά μου είναι τα ίδια χάλια με τα δικά σου. Αν μου δώσει μεθεπόμενης γενιάς, ανοίγω σαμπάνιες.
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, vagelis1968, ESABA και 7 σε άλλους.
  13. tsdstergios99

    tsdstergios99 Έμπειρος

    Το αγαπησα αυτο το δρωμενο! εκανα τις πρωτες αποστολες και πηρα ενα σωρο αστερακια(ετσι πηρα το εργοστασιο), απο τους σταβλους μπαχα πηρα υποποταμο, και εργαστηρια για ξυλακια, απο τα δενδρυλια πηρα μπουκαμβιλια που δεν ειχα και 2 τσαπουρνιες και σεφορα!
    Επειδη ειχα αρκετες στ ακομα πηρα και τον καρχαρια αλλα μεχρι εκει... Εν κατακλειδι για οποιον εχει 200 στ μπορει να κερδισει υπεεροχα δωρα! Μην ξεχνατε οτι μεχρι στιγμης αυτα που ζητανε πολλα ειναι αχρηστα
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, gtrullis, eeelenaki και 4 σε άλλους.
  14. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    τελος και για μενα το ιβεντ να δουμε τωρα τι θα παρουμε απο τα μυστηριωδη και αν αξιζε τον κοπο να χαλασω κοντα στις 600 σ-τ!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε takis.00, kolokythopitas, gtrullis και 7 σε άλλους.
  15. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ψάχνοντας κανείς βρίσκει....προς νεαρούς ναυτιλομένους....Αποστολές της φάρμας,στη λαχαναγορά:1)"Πυροφύλαξη" 2ο μέρος,με 12 σκάλες δίνει 24 βατράχια 2)"Σαββατοκύριακο ευεξίας" 2ο μέρος συνολικα με 14 Νισιγκόι δίνει 12 ψάρια
    'Οχι τίποτα άλλο,το δρώμενο χρονικά έχει διάρκεια ,αλλά τα γεννητούρια είναι η ουσία....και καλό είναι να τα προλάβουμε κι αυτά...προσωπικά περιμένω να μαζέψω τους 20 σταύλους βατράχων και 12 ψαριών o_O
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, vagelis1968, eeelenaki και 6 σε άλλους.
  16. FARMERLENA65

    FARMERLENA65 Διοικητής του φόρουμ

    [​IMG] και τώρα?
     
    Αρέσει σε takis.00, kolokythopitas, gtrullis και 12 σε άλλους.
  17. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Καλησπέρα σε όλη την παρέα , μετά κόπων και βασάνων και ένα υπέροχο ταξίδι που έκανα σήμερα στα λουτρά Πόζαρ το τελείωσα!!!!!!!!!!!!! ξόδεψα περίπου 500 σ .τ και για τον επόμενο χρόνο δεν θα ξαναβάλω βατράχια στην φάρμα μου με τίποτα ......
    καλή συνέχεια σε όσους προσπαθούν ακόμη
    καλό βράδυ !!!


    [​IMG]
     
    Αρέσει σε psipsi1978, takis.00, kolokythopitas και 17 σε άλλους.
  18. everme

    everme Νέος ειδικός

    εγω επαιξα μονο για τον καρχαρια γιατι ειχα τα ψαρια κ ισα ισα τις σ.τ. και τωρα εμεινα ταπι...:oops: τα γεννητουρια σκετη απογοητευση... μονο επομενης γενιας κ το αρχικο :mad: και οσο για τα διπλα σηματα σε 60 εκτροφες ''κερδισα'' ....5 !!!!-.- 1 θηλαστικων και 4 αμφιβιων... καμια ελπιδα για βηματα στις αλλες κατηγοριες... ααα και να μην ξεχασω την χαρα πηρα απο τους μυστηριωδης σταυλους που κερδισα (ανακοντα, παπαγαλο και 2 ελεφαντες++) >:( αντε και τον νοεμβρη παλι τεραστια τρελα με τα αγρια ζωα και τους ακομα πιο εξαργιωμενους φαρμερ :p καλη συνεχεια και 'καλη τυχη' σε ολους για να μην θρηνειτε σ.τ. οπως καποιοι απο εμας :cry:
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, gtrullis, vagelis1968 και 10 σε άλλους.
  19. eeelenaki

    eeelenaki Ειδικός του φόρουμ

    Πάει κι αυτό. Να δούμε πώς θα αξιοποιήσουμε τα "σπάνια" έπαθλα.... Θα μπουν σε καμία αποστολή;;
    [​IMG] [​IMG]
    αυτό που άξιζε περισσότερο για μένα όμως ήταν ο στάβλος ελαφιού που κέρδισα. xD Δεν είχα ούτε έναν. Επιτέλους θα τελειώσω την αποστολή.
    [​IMG]
     
    Αρέσει σε skareleni, takis.00, kolokythopitas και 12 σε άλλους.
  20. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Αλήθεια αυτό πάλι που το βάζουμε;;; Τόσο απλόχερα η εταιρία μας δίνει τα "καλά δώρα" και τσιγκουνεύεται να μας δώσει κανένα ζωάκι καλό στις εκτροφές; Εγώ σε όσες εκτροφές έκανα δεν πήρα τίποτα αξιόλογο. Όλα ήταν αν όχι επόμενης... με το ζόρι μεθεπόμενη γενιάς γενιάς άντε να πήρα και 2 της γενιάς που έβαλα σε εκτροφή.

    Και ένα τελευταίο γι' αυτό το δρώμενο από εμένα... γιατί πολλά έγραψα και πάλι...:sleepy:

    Για να μην δημιουργήσει τόσο μεγάλη αναστάτωση της κοινότητας η εταιρία - σχετικά με την ποσότητα των σημάτων - θα μπορούσε να τα δίνει ως καθημερινά δώρα γειτόνων που δεν έχει τίποτα αντίστοιχο για το δρώμενο...

    ΟΜΩΣ...

    δεν ξέρω... πολύ μονόπλευρα έχουν γίνει τα πράγματα με τα δρώμενα... >:( και όσο συνεχίζουμε και δίνουμε αυτά που θέλουν δεν βλέπω να βάζουν λίγο νερό στο κρασί τους. Πίνουν το κρασί και μας αφήνουν το νερό.:cry:
     
    Τελευταία επεξεργασία: 9/10/16
    Αρέσει σε eeelenaki, pap100, skareleni και 11 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.