Feedback Ακόμα μεγαλύτερη τρέλα με τα άγρια ζώα

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 6/10/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    για να περιορίσετε όσο το δυνατόν περισσότερο τις απαιτούμενες εκτροφές βατράχων , άρα και το πλήθος ζώων που θα χρειαστείτε μπορείτε να κάνετε το εξής
    να κάνετε πρώτα τα ψάρια και τα θηλαστικά και μετά τα βατράχια !!!
    Τα 225 συνολικά απαιτούμενα σήματα - εκτροφεία των ψαριών και θηλαστικών , θα δώσουν μερικά σήματα αμφιβίων
    Το καλύτερο είναι να βάλετε ψάρια και θηλαστικά , περίπου 190-200 ως αρχή.
    να δείτε πόσα σήματα αμφιβίων σας έδωσε ( και αρκετά διπλά ) και να συμπληρώσετε τότε τα βατράχια σας
    κάνοντας τα βατράχια (υποθέτω περίπου 95 με 100 αντι των 110) θα σας δώσει και σήματα των άλλων ζώων
    έτσι θα μείνουν ελάχιστα εκτροφεία να γίνουν για το κλείσιμο των απαιτούμενων ζώων, εκμεταλευόμενοι κάθε τυχαίο διπλό σήμα.
    Και μη σας ξεφεύγει το σπουδαιότερο , πολλά εκτροφεία βατράχων θα δίνουν πίσω και απλούς βατράχους!!!
    οπότε δεν υπάρχει λόγος να κάνετε 400τόσσους βατράχους. θαρρώ πως με 300-320 θα είστε μια χαρά !!!

    Μ αυτόν τον τρόπο θα κάνετε μεγάλη οικονομία σε βατράχια και σούπερ τροφές
     
    Αρέσει σε vagelis1968, ingridv, kolokythopitas και 27 σε άλλους.
  2. georgia469

    georgia469 Διοικητής του φόρουμ

    Παιδιά ευχαριστώ για τις πληροφορίες και τις συμβουλές σας , νομίζω πως θα κάνω αυτά που λέτε θα αφήσω για το τέλος τα βατράχια άλλωστε θα τα μαζέψω που θα μου πάνε μέχρι το βράδυ θα έχω περίπου 200
     
    Αρέσει σε vagelis1968, kolokythopitas, soyla74 και 11 σε άλλους.
  3. giannis58

    giannis58 Ανερχόμενος συντάκτης

    παιδιά εκτός απο τις εκτροφές δεν θέλουμε και ζώα? δηλαδή θέλουμε άλλα περίπου 400 απλά βατράχια για να ολοκληρωθεί τι ιβεντ? διορθώστε με αν κάνω λάθος
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, sofiapao76, eeelenaki και 4 σε άλλους.
  4. *ΜΑΜΑ*

    *ΜΑΜΑ* Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλημέρα.
    Το σώστο Θα ήταν να πούμε προς την εταιρία....ΟΤΙ "Για να περισώση ότι μπορεί ακόμα, να μειώσει τον άριθμο των σημάτων που απαιτείτε.

    Έστω αυτό το ελάχιστο δείγμα κατανόησης και για τη δική τους γκάφα! Πάντως να ευχαριστήσουμε ιδιαίτερα οσούς βοηθούν με τις συμβουλές τους!

    Σας εύχομαι καλή συναίχεια σε όλους σας !
     
    Τελευταία επεξεργασία: 7/10/16
    Αρέσει σε vagelis1968, kolokythopitas, soyla74 και 14 σε άλλους.
  5. panos-p

    panos-p Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπερα στην Αγροτοπαρεα
    Μια σκεψη και μια υπενθυμιση θαθελα να κανω σε ολους ,για το νεο υπερβολικα δυσκολο και δαπανηρο ιβεντ.
    Θαθελα να θυμισω στους παλαιοτερους και να μαθαινουν και οι νεοτεροι, την γκρινια και το "κλαμα" που ειχαμε ριξει με το εργαστηρι Πιστας Ταρανδου.
    Τι κλαμα ριξανε αυτοι που δεν μπορεσαν να το παρουν, τι ειχαμε πληρωσει για να το παρουμε (οσοι τελικα το πηραν),τι εγινε μετα?
    ειδατε να χρησιμευει καπου?
    απλα το πηραμε ,το χρυσοπληρωσαμε και......τπτ
    μην προβληματιζεσθε λοιπον,αν δεν παρετε ενα ζωακι σημερα,θα το παρετε αλλιως μετα απο καιρο,μην χαλίεστε, μην τσιμπατε
    Αυτοι κανουν την δουλεια τους,εμεις ηρεμοι....
    Ελπιζω να ειμαι κατανοητος σε ολους.
     
    Αρέσει σε nana, vagelis1968, Boy_salonica88 και 30 σε άλλους.
  6. KATAPIOS4

    KATAPIOS4 Δούκας του φόρουμ

    ολοι γκρινιαζουν και ολοι στο τελος παιζουν. πολυς ντορος για το τιποτα. απαιτιτικο ιβεντ θελει πολλες σ-τ και πολλα ζωα .εγω πιστευω οτι το κανουν επειδη με τους σταυλαρχες ειχε βαρεθει ο κοσμος και σου λεει ας το παρουν αγοραζοντας τροφες . διαφορετικο κερδος βλεπεις!!!!!!!!!!!!!
     
    Αρέσει σε anastz, kolokythopitas, siourdistan και 8 σε άλλους.
  7. panos-p

    panos-p Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Συμφωνω με KATAPIOS4,μονο το κερδος ειναι απο την μια πλευρα,χωρις ικανοποιηση απο την αλλη.
    Δεν συμφερει
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, picantinio2012, KATAPIOS4 και 3 σε άλλους.
  8. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Αγαπητέ μου φίλε, μη μας βάζεις όλους στο ίδιο τσουβάλι, δεν είμαστε όλοι το ίδιο, και θα γκρινιάξουμε και θα πούμε και την γνώμη μας. Όποιος θέλει παίζει, όποιος δε θέλει δεν παίζει, αυτο δε σημαίνει πως δε θα διαμαρτυρηθούμε, οταν κάτι μας ενοχλει. Και το δρώμενο είναι απαιτητικό και πολλές Σ.Τ έχει. Αν μπορείς να τις διαθέσεις μπράβο σε σένα και σε όσους μπορούν. Υπάρχουν άνθρωποι όπως κι εγω καλή ώρα που δε θα τις διαθέσω, προτιμώ να παίξω σε αλλο δρώμενο εκτροφής που ίσως κατά την δική μου γνώμη είναι καλύτερο.
    Που και που πρέπει να λέμε την γνώμη μας, είτε αυτή αρέσει στην εταιρία είτε οχι. ;)
     
    Αρέσει σε vagelis1968, koyrsaros, kolokythopitas και 18 σε άλλους.
  9. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Αγαπητέ συναγρότη, πολλοί είναι αυτοί που όπως λες γκρινιάζουν και όμως θα παίξουν - όσο τους παίρνει να παίξουν και ο λόγος είναι εκτός από οικονομικός και το γεγονός ότι δεν προλαβαίνουν να φτιάξουν στον μύλο σούπερ τροφές από το ένα δρώμενο στο άλλο.

    Το γεγονός ότι ζητάει τόσες σούπερ τροφές εσένα ίσως να μην σε ενοχλεί όμως αφού λες ότι ο ντόρος είναι για το τίποτα, ενημέρωσε με σε παρακαλώ που έχουν χρησιμοποιηθεί τα τελευταία "καλά βραβεία" του κάβουρα και και τα δύο εργαστήρια που κερδίσανε γιατί άλλο να δίνει τόσες σούπερ τροφές και να παίρνεις κάτι που θα σου ανταποδώσει και άλλο να τις πετάς και να γεμίζεις μόνο τις αποθήκες σου . :eek:

    Κάνε το αυτό κι εγώ θα είμαι μαζί σου στην επόμενη αντιπαράθεση γνώμης που θα δημιουργήσει αυτό που έγραψες. ;)
     
    Αρέσει σε koyrsaros, anastz, kolokythopitas και 11 σε άλλους.
  10. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    συμφωνω με τους συναγροτες σχετικα με το ιβεντ.Πολυ κοντινο και οι τροφες δεν γινονται τοσο γρηγορα!!!
    το απλό εργοστάσιο αιώρας δίνει 1 αιώρα & 7 κοπριες ενω το κοκκινο εργοστάσιο αιώρας δίνει 1 αιωρα και 4 κοπριες μηπως ειναι λιγο αναποδα??
     
    Αρέσει σε psipsi1978, eeelenaki, xaris68 και 12 σε άλλους.
  11. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! Και για τους συλλέκτες, όπως εγώ, θέλουμε 30 σ. τ. μόνο... για το αυτοκόλλητο! Καλή συνέχεια σε όσους έχουν!
     
    Αρέσει σε eeelenaki, xaris68, kolokythopitas και 7 σε άλλους.
  12. summerholiday

    summerholiday Ανερχόμενος συντάκτης

    καλο απογευμα, συμφωνω με το γεγονος οτι ειναι πολλες οι σουπερ τροφες και κολλητα δυο ιδια event, το ασχημο ειναι οτι δεν προλαβαινω να παρω την κοκκινη αναβαθμηση της σαλαμανδρας, ειναι πολυ ωραια!!!! Ελπιζω να σκεφτουν κατι καλο για να ανοιξουν χωροι ειδαλιως και αυτοι που θα παρουν τα νεα ζωακια, θα πανε στο ραφι!!!
     
    Αρέσει σε eeelenaki, xaris68, kolokythopitas και 6 σε άλλους.
  13. SYLVART

    SYLVART Επιβλέπων του φόρουμ

    τελείωσα με το ιβέντ, έκανα μόνο το σκέλος του καρχαρία οι τροφές μού έφτασαν ισα ισα. Δυστυχώς στις 85 εκτροφές πήρα 4 σήματα αμφίβιων και 4 σήματα θηλαστικών, καμία ελπίδα για παρακάτω...
     
    Αρέσει σε gtrullis, vagelis1968, eeelenaki και 13 σε άλλους.
  14. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    τελειωσα ολο το ιβεντ οι τροφες ηταν ολες μαζεμενες με πολυ κοπο το γεγονος οτι τελειωσα το ιβεντ δεν σημαινει οτι συμφωνω και με την τακτικη της εταιρειας για τον προγραμματισμο των ιβεντ ολο αυτο μου αφησε μια γλυκοπικρη αισθηση απο τη μια η χαρα του τερματισμου και απο την αλλη το πιστολι στον κροταφο <<θες να συνεχισεις το χερακι στην τσεπη>>και επειδη δεν μπορω να το κανω συντομα για τη φαρμα μου θα πεσει η αυλαια καλη επιτυχια σεολους και καλο βραδυ
     
    Αρέσει σε gtrullis, eeelenaki, xaris68 και 12 σε άλλους.
  15. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Ωραία, το τελειώσαμε κι αυτό...
    [​IMG]
    ...πήγαν οι στάβλοι στη φυσική τους θέση, την μπάρα και ελπίζουμε να μην το μετανιώσουμε!
    Αυτό που γίνεται με τα βατράχια στη λαϊκή δεν έχει προηγούμενο:
    [​IMG]
    Ένα μικρομεσαίο επίπεδο που άντε είπε να δώσει τόσες σούπερ τροφές αλλά για διάφορους λόγους δεν έχει τα απαιτούμενα βατράχια, ούτε τις τροφές για να τα φτιάξει (γιατί και αυτές έχουν πάρει την ανηφόρα), χρειάζεται 174.000 ΧΤ για να κάνει μόνο μία (!!!) εκτροφή παρακαλώ, ενώ θα μπει και μέσα οικονομικά γιατί η αμέσως επόμενη γενιά κοστίζει πολύ λιγότερο.
    Ο βάτραχος που αρχικά ήταν ένας σπάνιος στάβλος έναντι φιορινών (ακόμα τα κλαίνε όσοι τα δώσανε για να τον αποκτήσουν) έγινε ένας απλός καθημερινός στάβλος έναντι ΧΤ που έχει μεγάλη αξία και είναι μεγάλη ευκαιρία για να βγάλουμε πολλά ΧΤ. Το ίδιο θα γίνει και με τη γάτα που έρχεται.

    Λάθη επί λαθών χωρίς προγραμματισμό στο δρώμενο, ελπίζουμε να μην το ξαναδούμε για αρκετό καιρό.
    Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες και σε όλους!
     
    Αρέσει σε *Chelsea*, psipsi1978, takis.00 και 20 σε άλλους.
  16. 3soty

    3soty Αρχάριος στο φόρουμ

    Δεν φτανει που θελει ένα σωρο σουπερ τροφες αλλα δεν είναι καν γεννητούρια αυτά ελεος πια και ουτε διπλα σηματα δινει ποσο πια να κανεις υπομονή με την τακτικη της εταιριας εκανα ολες τις αποστολες που εδιναν σουπερ τροφες και πηγαν ολες χαμενες ημαρτον.
     
    Αρέσει σε vagelis1968, Louisa, eeelenaki και 7 σε άλλους.
  17. ΒΗΜΑΣΩΤΑ

    ΒΗΜΑΣΩΤΑ Επίτροπος του φόρουμ

    Καλησπέρα!
    [​IMG]
    Η "Ακόμα μεγαλύτερη τρέλα με τα άγρια ζώα" τελείωσε, αν και οι ανταμοιβές της συνεχίζονται στη λαϊκή. Δε γνωρίζω αν θα επαναληφθούν ανάλογα δρώμενα εκτροφών βασισμένα σε κατηγορίες λόγω της δυσκολίας τους ή απλά επειδή εξαντλήθηκαν οι ήδη υπάρχουσες αλλά ελπίζω να μην ξαναναβληθεί η εκτροφή γάτας.
    Καλή επιτυχία σε όσους προσπαθούν και καλή συνέχεια!
     
    Αρέσει σε psipsi1978, takis.00, gtrullis και 13 σε άλλους.
  18. xara2011

    xara2011 Εξαιρετικό ταλέντο

    ειναι η πρωτη φορα που αγορασα πακετο τροφων για να κανω εκτροφη !!.....ειπα ενταξει τοσα χρονια δεν το εχω κανει ποτε , μια φορα δε βαριεσαι ....ειχα και τα φιορινια ,ομως εξακολουθω να θεωρω το ιβεντ απαραδεκτο ,πολυ κοντα με το αλλο και πολυ απαιτητικο σε σχεση με τα δωρα που δινει !!
    Τουλαχιστον καντε κατι να αξιοποιησουμε ολα αυτα που παιρνουμε με χρημα και κοπο :oops: .....

    καλη συνεχεια σε οσους ασχολουνται !!
     
    Αρέσει σε gtrullis, vagelis1968, Louisa και 9 σε άλλους.
  19. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Καλησπέρα!
    Τελείωσα και εγώ το δρώμενο, με 308 εκτροφές και πετυχαίνοντας το απόλυτο, Δεν μου περίσσεψε ούτε ένα σήμα, άρα έκανα το μικρότερο δυνατό αριθμό εκτροφών!
    [​IMG]
    Καλή επιτυχία σε όσους τελικά ασχοληθούν!
     
    Αρέσει σε takis.00, gtrullis, vagelis1968 και 14 σε άλλους.
  20. ioanna6929

    ioanna6929 Βαρόνος του φόρουμ

    φυσικά και δε χρειάζεται να αναρωτηθώ τον λόγο που τα δρώμενα εκτροφής έρχονται το ένα πίσω απ΄τ΄άλλο!!!!
    μήπως όμως θα έπρεπε κάποιοι να αναρωτηθούν αν αυτή η πολιτική που ακολοθούν φέρνει "παίκτες - πελάτες" και δε διώχνει τους υπάρχοντες!!!!
    560 σούπερ τροφές μου "κόστισε¨η ολοκλήρωση του δρώμενου!!!!!!!!!!
    και φυσικά κάποια εκατομμύρια για την συμπλήρωση των βάτραχων που μου έλειπαν!!!
    και πήρα αυτά τα καινούρια εργοστάσια, λημέρια και φωλιές, τώρα όμως σπαζοκεφαλιάζω να βρω χώρο να τα χορέσω γιατί το καθένα εργοστάσιο απαιτεί και ζώα, τις περισσότερες φορές δύο ίσως και τρία, από τους ανάλογους σταύλους!!!
    ναι, ναι ξέρω την απάντηση.... τα είχες και ήθελες και τα έδωσες, δε σε υποχρεώνει κανείς, αλλά να απαντήσω κι εγώ με τη σειρά μου, εφόσον παίζω αυτό το παιχνίδι δεν είναι φυσικό να ακολουθώ και την κατεύθυνση που μου δίνουν;;; διαφορετικά τι νόημα 'εχει να μαζεύω ζώα, καρπούς και φυτά; να πουλώ και να αγοράζω αν γνωρίζω πως δε τα χρειαστώ για να τα αξιοποιήσω σε κάποιο δρώμενο;
    το σημαντικό ερώτημα που με απασχολεί είναι αν με την πολιτική που ακολουθείται εγώ θα μπορέσω να συμβιβαστώ και να εξακολουθήσω να χαίρομαι μ΄αυτό που κάνω;;; εσείς μπορείτε;!!!
     
    Αρέσει σε gtrullis, vagelis1968, Louisa και 16 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.