Feedback Ακόμα μεγαλύτερη τρέλα με τα άγρια ζώα

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την .*Hazel*., 6/10/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. *ΜΑΜΑ*

    *ΜΑΜΑ* Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Καλησπέρα ταλαίπωρη αγροτία...!χαχα Γελώ για να μην κλαίω.:D
    Έχω πρόταση......το δρώμενο να μετονομαστεί σε "Τρέλα για τις Σούπερ Τροφές"
    Ποίου, άπληστου νού άραγε ήταν η ιδέα για τα ζητούμενα αυτού του Δρώμενου? >:(
    Και για τα ζώα αλλά κυρίως ως προς τις ΣΤ ...ας τους πεί κάποιος, πως ουκ αν λάβοις παρά του μη έχοντος.
    Λάθος -λαθός ...ΛΑΘΟΣ τα απανωτά κατ' ευφημισμόν δρώμενα "εκτρόφης" με προκαθορισένο είδος !
    :music:

    Αχ! Farmerama μου...."Δεν πάει άλλο,δεν πάει άλλο....μ`έχεις ξεκάνει κι απο πάνω θέλεις κι άλλο"


    Υ.Γ. Μάλλον δεν είναι τυχαία επιλογή ο "καρχαρίας"!​
     
    Τελευταία επεξεργασία: 6/10/16
    Αρέσει σε psipsi1978, nana, NOTHS58 και 40 σε άλλους.
  2. geoba

    geoba Ειδικός του φόρουμ

    καλο σας μεσημερι.
    ειχα αποφασισει να γραψω πολλα για τις επιλογες της εταιρειας τελευταιως και μαλιστα ξεκινησα και να τα γραφω, αλλα αποφασισα να μην γραψω τιποτε τελικα γιατι πρωτα απ' ολα θα χαλιομουν εγω, σιγουρα θα εκνευριζα καποιους και το ακομα πιο σιγουρο ηταν οτι το ποστ μου θα διαγραφονταν. ετσι λοιπον θα προσπαθησω να το ευθυμησω λιγο το πραγμα. το μονο λοιπον που θελω, ειναι να ζητησω τα φωτα των συμπαικτων μου (οσων τουλαχιστον εχουν πιο προσφατες απο εμενα τις γενικες γνωσεις λυκειου) : ο καρχαριας, απο παλια, παντα ανανα και μανταρινια ετρωγε?
     
    Αρέσει σε farmer_babis, nana, NOTHS58 και 44 σε άλλους.
  3. *ΜΑΜΑ*

    *ΜΑΜΑ* Μεγάλος δάσκαλος του φόρουμ

    Χαχααχχαααχαχ! Ναι μαζί με χυμό μπανάνας.... καλόοοοοοοο!!:D
     
    Αρέσει σε nana, NOTHS58, vagelis1968 και 13 σε άλλους.
  4. Hellenagal200010

    Hellenagal200010 Νέος ειδικός

    Νιώθω, ότι έχω στραγγίξει. Αυτό το να ζητάνε συνέχεια και συνέχεια μου έχει εξαφανίσει κάθε διάθεση για παιχνίδι.
    Είναι σαν να δίνω αίμα σε καθημερινή βάση πόσο να αντέξω η γυναίκα στην ηλικία που βρίσκομαι;;
    Ζητάνε να αδειάζουμε τις αποθήκες μας που έχουμε γεμίσει αφιερώνοντας τόσο πολύ χρόνο και να δίνουμε χρήματα για σούπερ τροφές γιατί πόσες πια μπορεί να φτιάξει αυτός ο μύλος.
    Μας πετάνε δόλωμα συνέχεια καινούργιους στάβλους, εργαστήρια ή δέντρα τα οποία στην πραγματικότητα είναι τελείως άχρηστα, αφού ούτε να τα τοποθετήσουμε μπορούμε, είτε επειδή δεν έχουμε χώρο, είτε επειδή είναι πολύωρα τα περισσότερα, αλλά ούτε και τα χρησιμοποιούμε. Με αυτό τον τρόπο μας αφαιρούν την δυνατότητα να ανακτήσουμε τις αποθήκες μας.
    Δυστυχώς αδυνατώ πλέον να ακολουθήσω τα συνεχόμενα και πολύ απαιτητικά δρώμενα και ίσως γενικότερα το παιχνίδι. Σταδιακά πάντως χάνω το ενδιαφέρον μου και εξανεμίζεται η υπομονή μου.
    Για το τωρινό δρώμενο θα επιδιώξω να πάρω τις μπανάνες που έχω ανάγκη και σκέφτομαι να αδιαφορήσω για τα νέα αποκτήματα. Μέχρι το τέλος δεν είμαι ακόμα σίγουρη για το τι θα κάνω.
    Τι να άλλο να πω…τα είπαν όλα οι συμπαίκτες μου.
    Να είστε καλά!!
     
    Αρέσει σε nana, NOTHS58, vagelis1968 και 31 σε άλλους.
  5. sofia

    sofia Μόνιμος στο φόρουμ

    Εξαιρετικό!!!!

    Στα του δρώμενου τώρα... γενικά είμαι τρελή με τα δρώμενα, δεν θέλω να χάνω κανένα και θέλω να τα τελειώνω εντελώς. Όμως, εδώ αρνούμαι να συμμετάσχω. Και δεν πρόκειται απλά για τα 12 ευρώ, αλλά γιατί νιώθω οτι πρέπει να πω όχι στην ανοησία. Ο μπαμπάς μου έλεγε πως όταν κάποιος είναι ανόητος πρέπει να του το πεις, μπας και το καταλάβει.
    Αν δεν το καταλάβει αυτός που σχεδίασε αυτά τα δύο δρώμενα.. ίσως το καταλάβει το αφεντικό του.
     
    Αρέσει σε Alex140483, nana, fenia233 και 30 σε άλλους.
  6. martha72

    martha72 Ενεργός συντάκτης

    καλο απογευμα κι απο μενα νομιζω κι αν κανω λαθος διορθωστε με οτι κανεις δεν υποχρεωσε κανεναν να παιξει και κανεις δεν υποχρεωσε να βαλει το χερι του στη τσεπη εαν δεν το θελει ο ιδιος εγω προσωπικα ειμαι στο 99 επιπεδο και τοσα χρονια που ειμαι στο παιχνιδι ποτε μα ποτε δεν πληρωσα με πραγματικο χρημα αυτη τη στιγμη δεν εχω και τις στ θα παιξω μεχρι εκει που με παει
     
    Αρέσει σε vagelis1968, xaris68, moira και 9 σε άλλους.
  7. AMSakis

    AMSakis Αναλυτής του παιχνιδιού

    Κι εγώ με την σειρά μου θα συμφωνήσω με τα όσα γράφτηκαν παραπάνω. Δεν ξέρω αν η εταιρία έχει κάποιο συμφέρον από αυτήν την ιστορία - που για να το κάνει κάτι θα ξέρει - όμως πιστεύω ότι από τους παίκτες την Ελλάδος δεν θα δει και πολύ μεγάλη ανταπόκριση... τουλάχιστον αν μετέφρασα σωστά τα όσα διάβασα παραπάνω.

    Από την άλλη πάλι η ίδια η εταιρία τερματίζει και ισοπεδώνει την ίδια της την προσπάθεια με τις κινήσεις που κάνει - να βάζει τόσο απαιτητικά δρώμενα το τελευταίο διάστημα το ένα μετά το άλλο. Πρώτα είχαμε τα συνεχόμενα δρώμενα που μας αδειάσανε τις αποθήκες και τώρα τις σούπερ τροφές. Επιπλέον είναι και το γεγονός ότι τα δώρα - οι νέοι στάβλοι και τα εργαστήρια - είναι προς το παρόν τουλάχιστον θεωρητικά άχρηστα, αφού δεν έχει έρθει κάποια αποστολή ή δρώμενο (που θα ήταν άδικο κατά την γνώμη μου) που να ζητάει κάτι από αυτά.

    Όλη την ώρα προστίθενται νέα δέντρα - στάβλοι και εργαστήρια, χωρίς να προσφέρουν σε εμάς τους παίκτες κανέναν ιδιαίτερο τρόπο αξιοποίησής τους. Εκτός αυτού δεν έχει δοθεί λύσει στο αιώνιο πρόβλημα του χώρου της φάρμας (που πιστεύω κάποια στιγμή θα δοθεί με τον χώρο του μέχρι πρόσφατα μαύρου πρόβατου - καθημερινά δώρα).

    Εγώ όπως και στο προηγούμενο δρώμενο δεν θα μπορέσω να λάβω μέρος, θα δω αν μπορώ να εκμεταλλευτώ την λαϊκή και να βγάλω κανένα φράγκο...!!! μιας και στην λαϊκή 13 που είμαι οι τιμές έχουν πάρει φωτιά ιδίως στα βατράχια και τις τροφές τους.

    [​IMG]
     
    Αρέσει σε nana, NOTHS58, vagelis1968 και 13 σε άλλους.
  8. pap100

    pap100 Τακτικός στο φόρουμ

    Που να τα βρει τα ψαρια στο φαρμεραμα ο καρχαριας....αφαντα γι αυτο το εριξε στα μανταρινια...χα χα χα
     
    Αρέσει σε nana, NOTHS58, vagelis1968 και 19 σε άλλους.
  9. empotonaki

    empotonaki Δούκας του φόρουμ

    Που μια και έχουμε 300 διαφορετικά είδη ζώων,και φτιάχνουμε συνέχεια για να τα ταΐσουμε τροφές κάθε είδους,πολύ σωστά δεν προλαβαίνουμε να φτιάξουμε σούπερ τροφές.Άρα τι μένει; Για το καλό μας φυσικά και για τη χαρά του παιχνιδιού που είναι δωρεάν,να αγοράσουμε.
     
    Αρέσει σε Alex140483, nana, NOTHS58 και 20 σε άλλους.
  10. sofia

    sofia Μόνιμος στο φόρουμ

    Δυστυχώς, οι μπανάνες δίνονται στο τελευταίο βήμα κάθε εργασίας...:sleepy:
    διόρθωση παράθεσης
     
    Η τελευταία επεξεργασία έγινε από συντονιστή: 6/10/16
    Αρέσει σε vagelis1968, *mava*, skareleni και 7 σε άλλους.
  11. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλησπέρα στην αγροτοπαρέα, που κάθε μέρα βάλλεται απο παντού:p Συμφωνώ βεβαίως με όλους σας, προσωπικά δε θα συμμετάσχω στο δρώμενο, καθώς θεωρώ οτι μας κοροιδεύουν μέσα στα μούτρα μας. Κάθε λίγο και λιγάκι νέα ζώα - εργαστήρια - στάβλοι. Δρώμενα με εκτροφές, που θα πάει αυτο ρε παιδιά;;; Είναι πολλά τα λεφτάαααα λέμεεεεεε
    Κουραστήκαμε κάθε τρεις να και δρώμενο εκτροφής, να και νέοι στάβλοι, να και τα νεα εργαστήρια.. Ε και;;; Και τι έγινε;;; Άλλαξε κάτι;;; Οπως πήραμε το τοτεμ και το σκέιμπορντ, έτσι έμειναν. Τουλάχιστον στην δική μου αποθήκη πιάνουν χώρο είναι και άχρηστα. Κουράστηκα μ αυτή την ιστορία. Με εκνευρίζει αυτό. Που δεν μας ακούν, που δε μας δίνουν σημασία.... >:(
    Πρέπει να είχε/αν έμπνευση τρομερή αυτός/οι που το σκέφτηκαν αυτο!!!!!
     
    Αρέσει σε nana, NOTHS58, siourdistan και 27 σε άλλους.
  12. Hellenagal200010

    Hellenagal200010 Νέος ειδικός

    Μου έμπηξες το μαχαίρι στην καρδιά.xD
    Όταν είδα τις σ.ε νόμιζα πως τις είχανε στην μέση και απότι φαίνεται έκανα λάθος.Ουφ....:cry:
     
    Αρέσει σε vagelis1968, *mava*, skareleni και 12 σε άλλους.
  13. panos-p

    panos-p Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    καλησπερα
    μαλλον απο εμας ζητανε να σωσουμε παλι την Τραπεζα απο την χασουρα.
    δεν θα αγορασω τροφες,και δεν θα παιξω το ιβεντ,
    πολυ δεν παει η δαπανη καθε βδομαδα?
     
    Αρέσει σε nana, NOTHS58, vagelis1968 και 12 σε άλλους.
  14. alexbas

    alexbas Αναλυτής του παιχνιδιού

    καλησπερα σας...
    για τα κακα της μοιρας του δρωμενου γραψανε πολλοι μεχρι τωρα κ θα γραψουν κ αλλοι κ (με καποιες επιφυλαξεις) γενικα προσυπογραφω... θελω ομως να κανω 2 παρατηρησεις σε κατι που γραψανε πιο πανω κ πιο συγκεκριμενα ο συμπαικτης μας GaTe987 εγραψε..

    Πρέπει να είχε/αν έμπνευση τρομερή αυτός/οι που το σκέφτηκαν αυτο!!!!!
    σκεφτητε ομως οτι ειναι πανομοιοτυπο με το προηγουμενο 2-3 βδομαδες πριν αρα η εμπνευση υπηρχε απο τοτε κ σε αντιθεση με το νεο πλαισιο (το οποιο καταργηθηκε παραυτα) το διαβοητο feedback που ειναι 2 βδομαδες αργοτερα????
    ρωταω εγω τωρα αλλα απαντηση πιο πιθανο ειναι να παρω απο καλοταισμενο καρχαρια με μανταρινακια ψαρεμενα στα απυθμενα βαθη των ωκεανων....
    οσον αφορα τη θεση της συμπαικτριας martha72 κ αντιγραφω το κειμενο της...

    καλο απογευμα κι απο μενα νομιζω κι αν κανω λαθος διορθωστε με οτι κανεις δεν υποχρεωσε κανεναν να παιξει και κανεις δεν υποχρεωσε να βαλει το χερι του στη τσεπη εαν δεν το θελει ο ιδιος εγω προσωπικα ειμαι στο 99 επιπεδο και τοσα χρονια που ειμαι στο παιχνιδι ποτε μα ποτε δεν πληρωσα με πραγματικο χρημα αυτη τη στιγμη δεν εχω και τις στ θα παιξω μεχρι εκει που με παει

    θα πω το εξης ... ναι ειναι μια χιλιοειπωμενη φραση που κατ αρχην ακουγεται σωστη αλλα υπαρχει κ ο (σε θεωρητικο επιπεδο) αντιλογος που λεει οτι εγω (και πιστευω κ αρκετοι αλλοι) δεν θελω απλα να παιξω το παιχνιδι αλλα θελω να εχω κ την ηθικη-πλασματικη ανταμοιβη του οτι παιζω σημαινει συμμετεχω κ ισως κερδιζω σε αυτο το χωρο δηλαδη δινω χρονο/σκεψη κ ισως χρημα αλλα οταν τελειωνω τα δρωμενα μου μενει μια γλυκια γευση..
    τωρα πια ομως τα δρωμενα (ειδικα αυτα τα 2 τελευταια των εκτροφων) εχουν δυσκολεψει παρα πολυ χωρις οπως εχουν ηδη επισημανει πολλοι ως τωρα τις αναλογες ανταμοιβες κ ειναι a priori δωσμενο ως γεγονος οτι πολλοι (ισως κ εγω ) να μην τα καταφερουν....670+670=1340 σ.τρ. σε 2 βδομαδες χωρις να βαλλεις το χερι στην τσεπη δεν γινεται ευκολα ετσι δεν ειναι???
    καλη τυχη σας ευχομαι κ καλη σας συνεχεια....
     
    Αρέσει σε vagelis1968, *mava*, .eugenaki. και 23 σε άλλους.
  15. menios8300

    menios8300 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Άγγελε μου και φονιά ( θα τρελαθώ άλλη μια)
    (Φαρμεροδιασκευή του πρωτότυπου της Κατερίνα Κούκα)

    Είπα να το αφήσω ,
    Με το δρώμενο να μην ασχοληθώ
    Και τις σουπερ τροφές μου να κρατήσω
    Είπα να το αφήσω
    Μα ο καρχαρίας κουνάει την ουρά του
    Και στα δύσκολα με θέλει να βουτήξω

    Να τρελαθώ άλλη μια
    Να τρελαθώ άλλη μια
    Με τις εκτροφές σου
    Και να ζαλιστώ μαζί με όλη την αγροτιά
    Μετρώντας τις σουπερ τροφές σου

    Είπα να ξεχάσω
    Πόσα βατράχια θα χρειαστώ
    Γιατί το φαρμερόσπιτο από το θυμό θα σπάσω
    Είπα να ξεχάσω
    Την αιώρα της αρκούδας
    Και να αλλάξω τραγούδι
    Να πω το πότε βούδας πότε Κούδας

    Να τρελαθώ άλλη μια
    Να τρελαθώ άλλη μια
    με τις εκτροφές σου
    Και να ζαλιστώ μαζί με όλη την αγροτιά
    μετρώντας τις σουπερ τροφές σου
     
    Αρέσει σε nana, φιορελινο, fenia233 και 28 σε άλλους.
  16. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    καλησπερα συμπαιχτες μου θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες σε ολα θελω ομως να κανω ενα σχολιο για την τροφη καρχαρια μπετζετεριαν σαρκοφαγο πρωτη μου φορα εκτος και αν ο κακομοιρης κολυμπαει σε ελληνικες θαλασσες οποτε θα τον φαει η μαυρη πεινα σαν τη χωρα μας ενα πραμα καλο απογευμα σε ολους
     
    Αρέσει σε vagelis1968, xaris68, takis.00 και 13 σε άλλους.
  17. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    γελασα νευρικα μολις ειδα την τροφη του καρχαρια,αλλα με μπολικη φαντασια την δεχομαι και την προτιμω απο την τροφη του ανακοντα απο λαγους και κοτες.
    παντως το δρωμενο θα επρεπε να μετονομαστει σε <<ακομα μεγαλυτερη τρελα με τις σουπερ τροφες>>.αγρια ζωα δε βλεπω.
    εκτος κι αν εννοουν το αιμοβορο χαμστερ. xD
     
    Αρέσει σε psipsi1978, nana, vagelis1968 και 18 σε άλλους.
  18. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Μπράβο σε σένα που καταφέρνεις και τα βγάζεις πέρα χωρις το πραγματικό χρήμα. Φυσικά και κανένας δε μας υποχρέωσε να παίξουμε ή να αγοράσουμε κάτι, αυτό όμως δε σημαίνει πως δε θα λέμε και την γνώμη μας. Οταν κάτι δε μας αρέσει, όπως και όταν κάτι μας αρέσει. Προσωπικά σπάνια αφήνω δρώμενο, καθώς κυνηγάω τα διάφορα δώρα που δινει το εκάστοτε δρώμενο. Ομως αυτή τη φορά κάνω πίσω και λέω στοπ. Και εχω δώσει πραγματικό χρήμα και μάλιστα αρκετό στο διάστημα που είμαι στο παιχνίδι. Και κυνηγάω κάποιες προσφορές, αλλά αυτή τη φορά έχω εκνευριστεί γιατί ολο αυτο το σκηνικό με τις εκτροφές και τα νεα ζώα ειδικά σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα ε με νευριάζει>:(

    Φίλε μου alexbas η φράση "είχε τρομερή έμπνευση", πήγαινε στον κύριο/ους που σκέφτηκαν αυτό το δρώμενο, και ναι είναι ίδιο με το προηγούμενο, απλά εξέφρασα την γνώμη μου, καθότι είναι πολύ σύντομο το χρονικό διάστημα, και πολλές οι απαιτήσεις του. Θα μπορούσαν να τα έβαζαν μαζί, με κάποιο τρόπο.
    Άντε την επόμενη φορά και φάλαινα παιδιά.... είναι τρέντυ :p
     
    Αρέσει σε psipsi1978, fenia233, vagelis1968 και 16 σε άλλους.
  19. dimpap!!

    dimpap!! Αρχάριος στο φόρουμ

    δεν γραφω συχνα,αλλά παρακολουθω τις συζητησεις, αφου αποφασισατε να βαλετε και δευτερο δρωμενο εκτροφης σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα θα επρεπε να μας δωσετε αρκετες σουπερ τροφες για να κινηθουμε,τουλαχιστον.
     
    Αρέσει σε nana, vagelis1968, takis.00 και 13 σε άλλους.
  20. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ


    Απαξίωσε να απαντήσει ,φτύνει κουκούτσια απο τα μανταρίνια ,κι΄αναρωτιέται ποιος είχε τη φαεινή ιδέα να τον υποβάλει στη δίαιτα του ανανά σ΄ολη τη φαρμεροζωή του xD:p
    [​IMG]
    Πέρασαν μόλις 10 ημέρες απο τη λήξη του παρόμοιου και εξ΄ισου απαιτητικού δρώμενου εκτροφής ,και βρισκόμαστε ξανά αντιμέτωποι με ακόμη μεγαλύτερη τρέλα , και το μήνυμα που εκπέμπεται λέει ξεκάθαρα οτι χωρίς αγορά σ,τροφων δεν ολοκληρώνεται το δρώμενο.
    Σαν να μην ηταν αρκετή αυτη η άπληστη επιλογή ,η εκτροφή των βατράχων κοστίζει πανακριβα σε χτ,γεγονός που θα δημιουργήσει σημαντικά προβλήματα ακόμη και σε οσους ειναι διατεθειμένοι να αγοράσουν σ.τροφές .Με τα απανωτά δρώμενα εκτροφής δημιουργείται μια αυξανόμενα πιεστική κατάσταση ,η διασκέδαση εχει εξαφανιστεί ,και οι συνέπειες αργά η γρήγορα θα γινουν αντιληπτές ​
     
    Αρέσει σε psipsi1978, nana, vagelis1968 και 29 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.