Feedback Έρχεται χειμώνας

Η συζήτηση στο 'Συζητήσεις σχετικά με το παιχνίδι' ξεκίνησε από τον/την -*thumbelina*-, 28/11/16.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. -*thumbelina*-

    -*thumbelina*- Board Administrator Team Farmerama GR

    Γεια χαραντάν αγρότες και αγρότισσες!

    Εδώ μπορείτε να συζητάτε και να λέτε τις απόψεις για το δρώμενο


    Έρχεται χειμώνας

    [​IMG]

    Στις συζητήσεις θα πρέπει να δημοσιεύετε μόνο τα σχόλια, τις παρατηρήσεις και τα ενδεχόμενα παράπονά σας, μέσα στα όρια των κανόνων. Ερωτήσεις, απορίες ή τεχνικά προβλήματα στο θέμα αυτό, θα διαγράφονται.


    Μπορείτε να διαβάσετε την επίσημη ανακοίνωση εδώ:

    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Έρχεται-χειμώνας.19461/

    Μπορείτε να διαβάσετε τις Συχνές ερωτήσεις εδώ:
    https://board-el.farmerama.com/index.php?threads/Έρχεται-χειμώνας.19459/

    Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία και σας ευχόμαστε καλή διασκέδαση

    [​IMG]

    Η ομάδα του Farmerama
     
    Αρέσει στους kolokythopitas και jimixatz.
  2. koyrsaros

    koyrsaros Επαγγελματίας του φόρουμ

    Καλημέρα σας

    Απαιτούνται 8700 φωτεινά μούρα + 8050 (του μύλου για τα 35 σακίδια) = 16750 φωτεινά μούρα στο σύνολο
    Αναδυόμενα 640 + 455 (του μύλου για τα 35 σακίδια) = 1095 παγούρια στο σύνολο

    Εκτός των ανωτέρω το δρώμενο ζητάει :
    30 κούκους
    10 γάλα αγελάδος
    80 πορτοκάλια
    10 καφέ γουρούνια

    και οι αμοιβές του είναι :
    933.000 χ.τ
    925.000 π.ε
    142.000 τ.π.ε

    Καλή επιτυχία
     
    Τελευταία επεξεργασία: 28/11/16
    Αρέσει σε billgab, panos009, .eugenaki. και 34 σε άλλους.
  3. GeorgeK76

    GeorgeK76 Προχωρημένος

    Επιπλέον αυτών που υπολόγισε ο φίλος κουρσάρος, θα χρειαστούμε και:
    30 κούκους
    10 γάλα αγελάδας
    80 πορτοκάλι
    10 καφέ γουρούνια (ήδη άφαντα στη λαϊκή μου)

    Ελπίζω τα αναδυόμενα να μην βγαίνουν σε ρυθμούς δρώμενου θερισμού, γιατί τότε θα γελάσουμε.

    Ενημέρωση: Επειδή ο φίλος κουρσάρος ενημέρωσε το αρχικό του ποστ, αυτά που αναφέρω δεν είναι επιπλέον όσων αναγράφονται στο άνω ποστ.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 28/11/16
    Αρέσει σε panos009, nota.dim1802, lumor και 18 σε άλλους.
  4. lazos95

    lazos95 Γνώστης του φόρουμ

    Γεια σας και από 'μένα.
    Άρχισα να κάνω υπολογισμούς για τα ζητούμενα του event, αλλά μόλις είδα τι δίνει και τι δε δίνει σταμάτησα.:oops:

    1) Δε θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που ένα δρώμενο δεν έδινε γραμμή φασολιάς.
    2) Είδα καλά; 5 ολόκληρες σούπερ τροφές; 8 παράγει ο μύλος σε 3 μέρες.
    3) 10 αστεράκια, 10 σούπερ λιπάσματα και 1 τσατνί καρότου μήλου; Ακόμα δε βρίσκω κίνητρο για να παίξω.
    4) 4 χρυσές μπανάνες, 1 κουπόνι αγροτικών βοηθών, 5 πάρτι εισιτήρια και αρκετά μυστηριώδη; Με τόση ατυχία που έχω στο παιχνίδι δε θέλει και πολύ να τύχω μαϊμούδες και παπαγάλους.
    5) Αρκετά χορτοτάλιρα αλλά δε με συγκινούν.
    6) Ωραία και αποδοτικά τα διακοσμητικά αλλά δε θα χαλάσω τη φάρμα μου σπερνοθερίζοντας για μερικές μέρες. Θα περιμένω το επόμενο δρώμενο ελπίζοντας να είναι πιο γενναιόδωρο.

    Για όλα τα παραπάνω, το event απορρίπτεται από 'μένα.
    Καλή επιτυχία σε όλες και σε όλους που θα συμμετάσχουν!:)
     
    Τελευταία επεξεργασία: 28/11/16
    Αρέσει σε *Chelsea*, panos009, smacsyl και 18 σε άλλους.
  5. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλησπέρα στην αγροτοπαρέα, η ιδέα μου είναι, οτι τα δρώμενα κάθε φορά είναι φτωχότερα; ή μου φαίνεται; Τεσπα.. Μόνο για τις χρυσές μπανάνες θα το προσπαθήσω. Κατα τα άλλα, δεν έχει φασολιά, εντύπωση μου κανε αυτό, καθότι σε ολα έχει κι απο κάτι, αυτή τη φορά μόνο διακοσμητικά. Αν δεν ήταν οι χρυσές μπανάνες [που για μένα ειναι ενα κίνητρο] δε θα έπαιζα ουτε εγώ.
    Όπως και να χει, καλή μας επιτυχία.
    Ευχαριστούμε πάρα πολύ τα παιδιά που με την δική τους βοήθεια κάθε φορά και τους υπολογισμούς τους, μας κάνουν την ζωή μας πιο εύκολη;)
     
    Αρέσει σε panos009, goufi65, nota.dim1802 και 16 σε άλλους.
  6. kakosgr

    kakosgr Προχωρημένος

    Καλησπέρα.
    Για όσους σκέφτονται να συμμετάσχουν, να ενημερώσω ότι το τροπικό δάσος δε συμμετέχει στο δρώμενο (δεν μπορούμε να φυτέψουμε το φυτό του δρώμενου, ούτε να συλλέξουμε αναδυόμενα).
    Για όσους διαμαρτύρονται για το γεγονός ότι δεν υπάρχει φασολιά, να τους πω και να ευχηθώ ότι ελπίζω να αποζημιωθούμε από τον Άη Βασίλη που αναμένεται οσονούπω.
    Καλή επιτυχία στους συμμετέχοντες του δρώμενου.
     
    Αρέσει σε panos009, nana, kolokythopitas και 12 σε άλλους.
  7. maniotis

    maniotis Ειδικός του φόρουμ

    καλησπερα και απο μενα τα μυστηριωδη που δινει σε σταυλους και δεντρα ειναι ενα κινητρο για μενα να παιξω γιατι ειμαι απο αυτους που δεν χαριζει ουτε ενα φιορινι πλεον στα ιβεντ των μυστηριων καλη μας επιτυχια σε οτι επιλεξει ο καθενας να παρει ως αμοιβη
     
    Αρέσει σε panos009, nota.dim1802, graganta και 20 σε άλλους.
  8. βιβη.2003

    βιβη.2003 Αναλυτής του παιχνιδιού

    αιντε να δουμε τι θα δουμε παλι!!!με τα αναδιωμενα δηλαδη γιατι αν πεφτουν οπως το προηγουμενο.....δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα!!!
    μπραβο στα παιδια για τους γρηγορους υπολογισμους
     
    Αρέσει σε -lousi-leon2001, panos009, nota.dim1802 και 13 σε άλλους.
  9. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Φασολιά δεν υπάρχει(καλώς η κακώς),οπότε δεν υπάρχει και άγχος για τα αναδυόμενα αλλά και το υποχρεωτικό ξήλωμα της φάρμας...τα φυτά βγαίνουν με το περιβόητο τσάντι καρότου-μήλου και με λιγότερα χωράφια ,απλά σε πιο πολλές ημέρες...πε-χτ-τπε και κάποια δωράκια ,είναι καλά και τα διακοσμητικά θα πάρουν θέση στο λουλουδότοπο η το νησί του θησαυρού για συνεισφορά στη καθημερινή μας πρόοδο!Μάλλον επιτέλους για λίγες ημέρες το δρώμενο,θα βγεί ξεκούραστα...γάλα αγελάδας,καφέ γουρούνια,κούκους και πορτοκάλια,όλοι έχουμε κι αν όχι είναι σχετικά προσιτά στη λαική.καλή μας διασκέδαση!
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, panos009, kikko και 11 σε άλλους.
  10. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Πάμε άλλη μια φορά. Λέγεται τσάτνι και όχι τσαντί. Το τσαντί είναι τσάντα και δεν έχει καμία σχέση με το βιοτεχνικό.
     
    Αρέσει σε panos009, χάροντας, evieva και 18 σε άλλους.
  11. Nantia123

    Nantia123 Κόμης

    Ωραίο δρώμενο, πανομοιότυπο με το ίδιο περσινό!
    Έχει μεγάλες απαιτήσεις σε φυτά και σε αναδυόμενα -μην ξεχνάτε ότι χρησιμοποιούμε μόνο 4 χώρους.
    Νομίζω πάντως ότι οι ανταμοιβές του είναι πλούσιες. Αρκετά δενδρύλια και στάβλοι, πάρτι εισητήρια και χρυσές μπανάνες. Βέβαια τα λιπάσματα και οι σούπερ τροφές είναι πολύ λίγα.
    Τα διακοσμητικά με καλούς ΠΕ, έστω και αν δεν μπαίνουν σε φασολιά.
    Καλή επιτυχία σε όλους!!
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, panos009, graganta και 15 σε άλλους.
  12. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    καλησπερα!!! :D
    το τριτο δρωμενο με φαναρακια.ενα καθε εξι περιπου μηνες εδω κι εναμιση χρονο.
    μου αρεσει πολυ το δρωμενο κι ας μη συμμετεχει το τροπικο δασος. :inlove: καλο ειναι κι αυτο,γιατι ετσι θα το αξιοποιησουμε οπως θελουμε.
    δεν τα φοβαμαι τα αναδυομενα.εδω βγαλαμε 900 δροσοσταλιδες στο δρωμενο θερισμου μονο απο τα φυτα του δρωμενου,εστω και με την ψυχη στο στομα,1095 απο παντου(εκτος τροπικου δασους) δε θα μαζεψουμε;παμε δυνατα και καλη μας διασκεδαση χωρις σπαζοκεφαλιες με τριλιζες.το τελειωνουμε μια κι εξω ολοκληρο,τους αδειαζουμε το μαγαζι και ξεμπερδευουμε! xD
    καλη συνεχεια!!!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 28/11/16
    Αρέσει σε βιβη.2003, panos009, nota.dim1802 και 21 σε άλλους.
  13. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ουδέποτε έγραψα το τσάντι,"τσαντί".....άδικα τσαντίζεσαι......
     
    Αρέσει σε panos009, SYLVART, picantinio2012 και 3 σε άλλους.
  14. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Το ποιο; το τσάντι; Τι είναι πάλι τούτο; o_O

    τελικά είμαι 100% σίγουρη οτι δεν διαβάζεις τίποτα απο οτι γράφω. απολύτως τίποτα ομως!!!
     
    Αρέσει σε panos009, χάροντας, evieva και 7 σε άλλους.
  15. maria_palou

    maria_palou Βετεράνος του παιχνιδιού

    Ναι επειδή έχω 4/10 όραση Τι κατάλαβες τώρα?
    Οι συμπαίκτες μου πάντως καταλαβαν όλοι τι εννοούσα...τα ορθογραφικά λάθη είναι για όλους,εκτός από 2-3 μας εδω μέσα....κι αυτό το κατάλαβα!καλή συνέχεια,Σέυχαριστώ!
     
    Αρέσει σε panos009, SYLVART, jimixatz και 13 σε άλλους.
  16. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Το ορθογραφικό γίνεται μια φορά
    Εσύ μονίμως το αναφέρεις λάθος. Σου έγινε και παρατήρηση και ακόμα το γράφεις λάθος και μπερδεύεις τους συμπαίκτες σου.
    Σε παρακαλώ να γράφεις σωστά το κάθε βιοτεχνικό.


    [​IMG]
     
    Αρέσει σε panos009, χάροντας, evieva και 3 σε άλλους.
  17. agrotis1500

    agrotis1500 Νέος ειδικός

    Καλό ιβεντ φαίνεται, καλές και οι ανταμοιβές (τουλάχιστον για εμένα που είμαι μόνο επίπεδο 75 xD) Ώρα να αρχίσω να φτιάχνω μαρμελάδες κολοκύθι για το ιβεντ
     
    Αρέσει σε βιβη.2003, panos009, nota.dim1802 και 5 σε άλλους.
  18. billgab

    billgab Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Πάντως κυρία snorkel από τότε που μπήκαν τα βιοτεχνικά και εγώ τσάντι το λέω.... τώρα είτε τσάντι είτε τσαντί είτε τσάτνι είτε τσατνί το γράψουν οι συμπαίχτες εδώ μέσα, όλοι καταλαβαίνουμε τι εννοούν ...... και στην γλώσσα μας εξάλλου η χρήση των συμφώνων -τν είναι πιο σπάνια από των -ντ. Με καλή διάθεση πάντα...
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, βιβη.2003, panos009 και 12 σε άλλους.
  19. nana

    nana Γνώστης του φόρουμ

    καλο βραδυ και απο μενα Το δρωμενο δεν με αφηνει αδιαφορη Θα παιξω οπως το κανω παντα ,αλλα χωρις φασολια? Τα διακοσμητικα που θα τα βαλω αναρωτιεμαι, καθως δεν εχω χωρο ,και τα εχω να σκονιζονται στη μπαρα Καμια καλη ιδεα?
     
    Τελευταία επεξεργασία: 28/11/16
    Αρέσει σε βιβη.2003, panos009, nota.dim1802 και 5 σε άλλους.
  20. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Καλησπέρα φίλη μου, μπορείς να τα βάλεις στον λουλουδότοπο ή στο νησί του θησαυρού
     
    Αρέσει σε kolokythopitas, βιβη.2003, panos009 και 6 σε άλλους.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.