Έλληνες παίκτες στους 1000!!!

Η συζήτηση στο 'Γενικό αρχείο' ξεκίνησε από τον/την *Pandora*, 22/11/14.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. _vicky_74

    _vicky_74 Τακτικός στο φόρουμ

    ουφ.... πάει και αυτό το ιβέντ!!!
    καλησπέρα σε όλους,
    συγχαρητήρια σε όσους το πάλεψαν... και συγχαρητήρια και σ' αυτούς που τους υποστήριξαν, νομίζω αυτοί έκαναν την περισσότερη δουλειά τελικά:p
    νιώθω τυχερή... όχι γιατί είμαι μέσα, αλλά γιατί έχω μια υπέροχη φίλη που με στήριξε όταν χρειάστηκε και που μου είπε Βίκυ ρίχνε πάμε για τη νίκη τώρα!!! ευχαριστώ Φένια μου:)

    καλό βράδυ σε όλους και καλή συνέχεια...
     
    Αρέσει σε ellee68, *mava*, elenigri και 6 σε άλλους.
  2. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα

    Η παραπάνω λίστα αναφέρεται σε παίκτες που το τελευταίο τους Log in κατα την λήξη του δρώμενου έγινε με την Ελληνική σημαία.
    Δεν γνωρίζω αν υπάρχουν άλλοι Ελληνες που δεν είναι στην λίστα εφόσον εκαναν Log in με άλλη γλώσσα.

    Οι παραπάνω λογαριασμοί θα ελεγθούν σχολαστικά κατα την διάρκεια του Σαββατοκύριακου αν η συμμετοχη τους είναι/ήταν νόμιμη και δεν υπάρχει καμία παράβαση ΓΟΧ (χρήση Bot - pushing - Sharing)

    Μετά το πέρας του ελέγχου, οι παίκτες που δεν συμμετέιχαν μόνιμα θα αφαιρεθούν από την λίστα. Οι υπόλοιποι θα λάβουν τα έπαθλα τους την επόμενη Δευτέρα.
     
    Αρέσει στους aopauloy και powerranger91.
  3. dalaveria.gr

    dalaveria.gr Ανερχόμενος

    Καλησπέρα σε όλους.
    Η μεγαλυτερη γιορτή του παιχνιδιού τελείωσε. Ο υπέρτατος αγώνας του παιχνιδιού , το ιβέντ των ιβέντ (κατά Φριφρι!!)
    Και σαν γιορτή μας έφερε κοντά μεταξύ μας , ενώσαμε δυνάμεις , σκέψεις , επιθυμίες και το αποτέλεσμα φέτος ήταν εντυπωσιακό!!
    Πάνω απο 40 ελληνόπουλα φίλοι και γείτονες μας είναι μέσα στους χίλιους.
    Αξίζουν όλοι συγχαρητήρια για το θάρρος , την τόλμη , την καλή προετοιμασία και τις όποιες θυσίες έκαναν.
    Ακόμη συγχαρητήρια αξίζουν κι όσοι δεν τα κατάφεραν....τόλμησαν , ρίσκαραν και την επόμενη φορά θα προετοιμαστούν καλύτερα.
    Συγχαρητήρια και σε όλους όσους βοήθησαν με κάθε τρόπο φίλους αλλά και άγνωστους συναγρότες , απλά γιατί ήθελαν να προσφέρουν με κάθε τρόπο ότι μπορούσαν να δώσουν, απο ένα καστανάκι , ένα μήνυμα , οτιδήποτε θα τους έφερνε κοντά σε όλους εμάς που δίναμε ο καθένας τη "μάχη του"...
    Θέλω να σταθώ σε μερικά σημεία και να τα αναφέρω.. να συγχαρώ όλα τα παιδιά που για πρώτη φορά τόλμησαν να κάνουν αυτό το βήμα .... πάντα η πρώτη είναι και δύσκολη.
    Ιδιαίτερα θέλω να σταθώ στα παιδιά με τα χαμηλότερα επίπεδα , αυτά τα 4-5 που έκαναν αυτό το τόλμημα. κάποια ίσως θα είναι στο δεύτερο χρόνο στο παιχνίδι και η απόφασή τους να συμμετάσχουν αξίζει επαίνους( μου θύμησαν εμένα που ήμουν 86 επ/δο στην πρώτη συμμετοχή μου - δύο χρόνια στο παιχνίδι - κόντρα σε κάθε παικτική λογική για τα δεδομένα του παιχνιδιού τότε)
    Ακόμη θέλω να σταθώ σε όσους ανελλειπώς κάθε χρόνο συμμετέχουν σ αυτή τη μεγάλη γιορτή... και ιδιαίτερα σ αυτούς τους ελάχιστους κατάφεραν και τις τέσσερις φορες να είναι στους κορυφαίους με το έπαθλο στη συλλογή τους. Αξίζουν το σεβασμό και την επιβράβευση όλων μας !!! (εγώ δεν είμαι απ αυτούς τους λίγους, έχασα τον πρώτο χρόνο ως "ανήλικο")
    Για τέλος θέλω να πω μερικές προσωπικές σκέψεις σχετικά με αυτή τη γιορτή. Ο ορισμός ως κορυφαίος ή καλύτερος αγρότης που συνοδευει τους 1000 , προσωπικά δε μου αρέσει και δεν το βλέπω έτσι... δεν αισθάνομαι καλύτερος απο κανέναν , ούτε κορυφαίος είμαι αν συμμετάσχω ή όχι στους 1000.... και ανάλογα θα αισθανόμουν αν δεν συμμετείχα.... δε θα αισθανόμουν μικρότερος ή χειρότερος. υπάρχουν πα'ικτες μεγαλυτερων επιπέδων ή με πολυ περισσότερα χρτλ που δεν συμμετείχαν...
    Καλύτερος αγρότης είναι αυτός που κάνει τα πάντα στο μέγιστο δυνατό βαθμό και δεν είναι αυτός που μια δεδομένη χρονική στιγμή έχει γεμάτες τις αποθήκες του με καρπούς.
    Ακόμη θέλω να προτείνω κατι , επειδή αυτός ο αγώνας απαιτεί προετοιμασία ενός χρόνου , θεωρώ πως καλό θα ήταν να γνωρίζουμε το έπαθλο απο πριν. πχ απο τώρα να ανακοινωθεί το επόμενο μεγάλο έπαθλο για του χρόνου. να έχουν όσοι τους ενδιαφέρει το χρόνο να προετοιμαστούν ή όχι , θαρρω είναι απόλυτα θεμιτό και λογικό για εναν τόσο μεγάλο αγώνα.
    ακόμη θα μπορούσε να γίνει δυο φορές το χρόνο μιας ανάλογης δυσκολίας αγώνας για "κτηνοτρόφους" και για αγρότες -χωράφια(οχι καρπούς δέντρων)
    Να είμαστε όλοι καλά και του χρόνου ξανά εδώ με περισσότερες συμμετοχές και πιο πολλούς επιτυχόντες στους 1000.
    Καλό βράδυ.
     
    Αρέσει σε sdl177, GEPPO1, ellee68 και 21 σε άλλους.
  4. nikos9102003

    nikos9102003 Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Καλησπέρα από έναν σχετικα νέο παικτη, ένα χρονο και 2 μηνες παιζω,ανηλικο όπως πολλη σωστα ειπε ο φιλος dalaveria.gr.Πραγματι ηταν μια συναρπαστικη εμπειρια με αγωνια και χιτσκοκικο φιναλε.Μπορει να μην τα καταφερα,ημουν μεσα μεχρι την προτελευταια ανανεωση παρα την τελευταια μου προσπαθεια δεν περιμενα ότι στα τελευταια 20 λεπτα θα έμπαιναν τοσα εκ,εφτασα περιπου 1εκ. πριν τον τελευταιο,το χαρηκα όμως με ενταση και αγωνια Ευχαριστω αγνωστους φιλους για τα δωρα και τα μηνυματα συμπαράστασης,Συγχαρητηρια σε οσους το καταφεραν, να ειμαστε ολοι καλα και του χρονου εμεις οι<νεοι>πιο γνωστες του<θερισμου> Καλο βραδυ φαρμα89 Μπαχαμα188 ποντοι δεντρου3130
     
    Αρέσει σε graganta, ellee68, βιβη.2003 και 10 σε άλλους.
  5. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    Καλημέρα σε όλη την ελληνική αγροτιά!!!:D
    γράφω για να συγχαρώ όλα τα ελληνόπουλα που συμμετείχαν στη λίστα των χιλίων είτε παρέμειναν είτε όχι σε αυτήν!!!άξιοι!!!xD
    [​IMG]
    προσωπικά δεν είχα σκοπό φέτος να συμμετάσχω λόγω της περσινής μου αποτυχίας.τελικά το αποφάσισα και παρέδωσα μέσα στο τελευταίο δεκάλεπτο.κόντεψα να μην προλάβω και θα έχανα όσα εκατομμύρια είχα παραδώσει σε αξία καρπών.μέχρι που έληξε το δρώμενο και δε μου επέτρεπε πια να παραδώσω άλλα.ευτυχώς για μένα ήταν αρκετά όσα είχα προλάβει να παραδώσω μέχρι εκείνη την στιγμή ώστε να καταταγώ κι εγώ στην λίστα.δεν είχα πρόσβαση στον υπολογιστή πιο πριν ούτε το είχα αποφασίσει τις προηγούμενες μέρες.δεύτερη φορά στην λίστα.ένα από τα πιο αγαπημένα μου δρώμενα εδώ και τρία χρόνια συμμετοχών. :inlove:
    μακάρι του χρόνου να είμαστε ακόμη περισσότεροι στην λίστα!ξέρω πως υπάρχουν πολλοί ακόμη έλληνες και φίλοι που για δικούς τους προσωπικούς λόγους δεν το επιχείρησαν,οπότε το ότι είμαι στην λίστα,δε μου λέει κάτι ως προς το αν είμαι απ'τους καλύτερους παίκτες.μην τρελαθούμε.απλά αισθάνομαι τυχερός που οι κόποι μου ανταμείφθηκαν.προετοιμασία δεν έκανα,όμως φροντίζω πάντα να έχω αποθέματα και χορτοτάλιρα.
    πάντα επιτυχίες και μην ξεχνάτε πως είμαστε όλοι μας νικητές!
    ;)
    μπράβο επίσης στα παιδιά που μας ενημέρωναν για την κίνηση των ελληνικών συμμετοχών σε αυτήν την παγκόσμια λίστα!σας ευχαριστούμε από καρδιάς!
     
    Τελευταία επεξεργασία: 29/11/14
    Αρέσει σε sdl177, ellee68, ath και 17 σε άλλους.
  6. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Καλησπέρα σας

    Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να σας ενημερώσω για την εξέλιξη του δρώμενου.
    Οπως σας είχαμε ανακοινώσει, οι 1000 λογαριασμοί που ήταν στην λίστα, θα ελεγθουν ωστε να αποδείξουν οτι οσα προϊόντα εχουν δώσει στο event, εχουν αποκομισθεί με κάθε νόμιμο τρόπο.

    Οι έλεγχοι ξεκινήσαν χτες το πρωί και δεν έχουν ακόμα ολοκληρωθεί. Οπως ενημερώθηκα, μέχρι στιγμής, υπήρχαν αρκετοί αποκλεισμοί παικτών τόσο σε παγκόσμιο επίπεδο όσο και στο ελληνικό. Δυστυχώς υπήρχαν πολλές παραβάσεις κανόνων. Είναι δίκαιο και απολύτως κατανοητό, να αποκλειστούν αυτές οι συμμετοχές. Λυπάμαι γιατι υπήρχαν και ελληνικές συμμετοχές οι οποίες και έχουν ακυρωθεί. Σαν Ελληνική ομάδα δεν υιοθετούμε τέτοιες τακτικές και αποδεχόμαστε την ακύρωση ολων εκείνων που έκανα χρήση Bot και εκείνων που έκαναν pushing μεταξύ των λογαριασμών τους.

    ---------------------------------
    Οι γενικοί όροι χρήσης είναι ξεκάθαροι και στα 2 παραπάνω σημεία
    1.2.9 Η χρήση των παιχνιδιών και των υπηρεσιών επιτρέπεται μόνο μέσω ενός internet browser ή μέσω ειδικών προγραμμάτων, τα οποία διατίθενται ή είναι ρητά εγκεκριμένα από τη Bigpoint GmbH (“Απαγόρευση χρήσης μη εγκεκριμένων scripts”). Αυτό σημαίνει ιδίως: Απαγορεύεται η χρήση λογισμικών, τα οποία προκαλούν την υπερφόρτωση του διακομιστή. Απαγορεύεται η χρήση λογισμικού για το συστηματικό ή αυτόματο χειρισμό των παιχνιδιών ή μεμονωμένων λειτουργιών των παιχνιδιών (bots, makros), για την αναπαραγωγή ή την αξιολόγηση των παιχνιδιών, στοιχείων των παιχνιδιών ή περιεχομένων που βρίσκονται στο Portal.

    Ακόμα και σε παιχνίδια που δεν υπάρχει απαγόρευση χρήσης πολλαπλών λογαριασμών, απαγορεύεται η αλληλεπίδραση των λογαριασμών ή η οποιαδήποτε επικοινωνία μεταξύ τους (απαγόρευση “pushing”). Απαγορεύεται ιδίως η χρήση ενός λογαριασμού προκειμένου να αποκομισθούν πλεονεκτήματα σε έναν άλλο λογαριασμό του ίδιου χρήστη. Απαγορεύεται για παράδειγμα η μεταφορά κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού αντικειμένων ή μονάδων του νομίσματος του παιχνιδιού από ένα λογαριασμό σε ένα άλλο λογαριασμό του ίδιου χρήστη ή η μάχη με ή ενάντια σε ένα άλλο λογαριασμό του ίδιου χρήστη.

    ---------------------------------

    Το να έχω 100 λογαριασμούς και να στέλνω βιοτεχνικά στο εαυτό μου για να τα πουλήσω στην λαική και να κερδίσω χτ τα οποία θα τα χρησιμοποιήσω για να αγοράσω καρπούς φρούτων και να τα δώσω στο δρώμενο είναι όχι μόνο παράβαση των κανόνων αλλά και αδικία για τους παίκτες που νομίμως αγωνίστηκαν για μία θέση. Δεν αναφέρομαι στα δώρα που πιθανώς λαμβάνουμε από φίλους μας αλλά τα δώρα που λαμβάνουμε από δικούς μας λογαριασμούς.

    Επιπλέον το να χρησιμοποιώ bot για να αποκομίσω αμέτρητες ποσότητες φυτών όταν κοιμάμαι ή οταν κάνω κάτι άλλο, είναι απλά απαράδεχτο.

    Απο την μία στενοχωρέθηκα που ακυρώθηκαν και ελληνικές συμμετοχες και από την άλλη χάρηκα γιατι η Bigpoint έκανε όλους τους απαραίτητους ελέγχους και η λίστα των 1000 αγροτών θα αποτελείται από αγρότες και νομίμως αγωνίσθηκαν για αυτό.
    Πιστέυω πως όλοι συμφωνείτε με αυτό.

    Δεν γνωρίζω πότε θα υπάρχει ανανεωμένη λίστα αλλά θα ενημερωθείτε με επίσημη ανακοίνωση. Πιστέυω πως οι θέσεις των ακυρωμένων συμμετοχών θα συμπληρωθούν από παίκτες που βρίσκονται κάτω από την 1000αδα.






     
    Αρέσει σε 2014chr, elenigri, megakanoni και 2 σε άλλους.
  7. Dimos_Greek

    Dimos_Greek Ανερχόμενος συντάκτης

    Συμφωνω απολυτα διοτι αυτο ειναι μεγαλη αδικια!!Μπραβο στα παιδια που προσπαθησαν ασχετος αν δεν βγηκαν νικητες,σημασι εχει οτι προσπαθησαν,μπραβο!!!
     
  8. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Για όσους δεν γνωρίζουν και βγάζουν αυθαίρετα συμπεράσματα...

    Απαγορεύεται η κάθε αλληλεπίδραση μεταξύ λογαριασμών που ανήκουν στην ίδια σύνδεση Internet.
    Ειτε πρόκειται για καθημερινά δώρα, είτε για αναδυόμενα δρώμενων, είναι για βιοτεχνικα είδη, είτε αντικείμενα κατα την διάρκεια event "πάρε-δώσε".
    Ο κανόνας είναι σαφέστατος.
     
  9. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Η τελική λίστα με τους Έλληνες παίκτες.


    NicknameΕπίπεδο
    papas7077112
    _Lisy_97
    -Μαρια13-107
    polulogou105
    antonisantonisant71108
    ΦΡlΦΡl98
    dalaveria.gr105
    tomas7777791
    dalaveri98
    margiecre92
    beliza180
    xkouzou117
    *As*99
    powerranger9197
    mpoultoza6995
    kostas77895
    billlar95
    marioxp94
    spiros5494
    Shamino99
    XAMBILL89
    gdim6594
    _vicky_7496
    babasapostel97
    lagoudaki96
    giannissuper93
    White-Farmer96
    aopauloy92
    toni37191
    katerina1445092
    g.armani98
    douko93
    IOANHA6796
    MAFIA90396
    nikos910200390
    hamilton3995
    mariaspa200291
    ioanna-paros97
     
    Αρέσει σε bibina.2, Μαρία21*, vaso1963 και 8 σε άλλους.
  10. evieva

    evieva Αυτοκράτορας του φόρουμ

    χωρίς σχόλια αυτοί που αποκλείστηκαν
    [​IMG]

    Βλέπω τον τελευταίο Έλληνα που δεν ακυρώθηκε και ήταν στην θέση 813
    [​IMG]
    τώρα έχει πάει στην θέση 699
    [​IMG]
    ανέβηκε 114 θέσεις
    Άρα μιλάμε για πολλές ακυρώσεις8)


    Άντε βρε και του χρόνου καλύτερα !!!
    xD
     
    Αρέσει σε *mava*, bibina.2, -Μαρια13- και 10 σε άλλους.
  11. BlKY11

    BlKY11 Νέος ειδικός

    [​IMG]
    Συγχαρητηρια στον πρωτο Ελληνα της λιστας papas7077, αλλα και σε ολα τα παιδια που πηραν μερος!!

    [​IMG]



    !
     
    Αρέσει σε *mava*, ellee68, powerranger91 και 10 σε άλλους.
  12. Μαρία21*

    Μαρία21* Επαγγελματίας του φόρουμ

    Μπράβο ,μπράβο στα παιδιά που τα κατάφεραν!!
    Με την αξία τους κ με το ήθος τους μας απεδείξαν πως δεν είναι μόνο καλοί αγρότες αλλά είναι κ οι καλύτεροι παίχτες .
    Πάντα τέτοια!!


    [​IMG]
     
    Αρέσει σε *mava*, ellee68, powerranger91 και 6 σε άλλους.
  13. bibina.2

    bibina.2 Προχωρημένος

    Καλησπερα!!!! ενα μεγαλο.. ΜΠΡΑΒΟ.. στους παιχτες που με την αξια τους τα καταφεραν.Παιδια παντα αξιοι!!!:D
     
    Αρέσει σε ioanna6929, *mava*, ellee68 και 9 σε άλλους.
  14. misirli

    misirli Ημίθεος του φόρουμ

    Η αλήθεια προτού δω τον πίνακα ακυρώσεων σου! κοίταξα και εγώ ποιοι Έλληνες ακυρώθηκαν! και θέλω να σε ευχαριστήσω διότι με βοήθησες να δω αν έχω κάνει κανένα λάθος! συμφωνώ απόλυτα με τον δικό σου πίνακα! ;)
     
    Αρέσει στους *mava* και ellee68.
  15. ALCHEMIST.

    ALCHEMIST. Μόνιμος στο φόρουμ

    Kαλησπέρα ,καλησπέρα και πάλι καλησπέρα σαςxDxDxD
    Ο μεγαλειότατος κατάλαβε τι τον περιμένει ,και προσπαθεί να καθυστερήσει οσο περισσότερο γίνεται ,δε με νοιάζει καθόλου ,άσκηση υπομονής εκανα 2 μέρες στη λίστα περιμένοντας την κατάλληλη στιγμή ,θα περιμένω λίγο ακόμη .Του εχω ομως κρατήσει πρώτο τραπέζι πίστα ,ακριβώς εκεί που του υποσχέθηκα πριν λιγες μέρες ,και αν δεν του αρεσει να πάει στις γενικές να κάνει παράπονα ,θα τον φροντίσει η μάγισσα που τον λατρεύει.
    [​IMG]
    Οσο γι΄αυτό ,τι να πώ ? [​IMG] αστόχησα λιγουλάκι ,μου φυγε η βολή πιο ψηλά ,το 7 στόχευα εχω καρμική σχέση μαζί του . Θα βελτιωθώ ομως ,μολις φτιάξει λιγο ο καιρός θα αρχίσω μαθήματα τοξοβολίας με καρότα στο ξέφωτο ..παρακαλούνται οι γείτονες να απομακρυνθουν απο το φράχτη .:p
    Οσα ευχαριστώ κι' αν σας πω είναι λίγα ,μου στείλατε τοσο πολλά πμ,τοσα δωράκια δεχτηκα αμέριστη υποστήριξη και συμπαράσταση ,η θετική ενέργεια που μου στείλατε ηταν απέραντη ,δε θα το ξεχάσω ποτέ.:)
    Θερμά συγχαρητήρια σ' ολα τα παιδιά που πέτυχαν τους στόχους τους ,και προσπάθησαν πολύ φτάνοντας στα ορια τους ,αδειάζοντας τους αχυρώνες τους,ενω ταυτόχρονα διασκέδαζαν με την καρδιά τους. Νά μαστε ολοι καλά ,να το επαναλάβουμε .;)
     
    Αρέσει σε [stsimpouklis], *mava*, nikos9102003 και 11 σε άλλους.
  16. Τζες

    Τζες Μαθητευόμενος στο φόρουμ

    Αν και έχω ήδη εκφράσει τα συγχαρητήριά μου στους παίκτες που είναι στην κατάταξη, θα ήθελα να τα επαναλάβω: μπράβο σας!
    Και σχετικά με όσους αποπέμφθηκαν από τη λίστα, θα ήθελα να πω πως αν χρειαζόσασταν βοήθεια και υποστήριξη, θα μπορούσατε να μας τη ζητήσετε δημοσίως. Βέβαια, διατηρώ τις αμφιβολίες μου περί του κατά πόσον η ελληνική κοινότητα θα ήταν διατεθειμένη να σας στηρίξει. Μου λείπει αυτό, πως δηλαδή σπανίως συσπειρωνόμαστε για να στηρίξουμε παίκτες ανάμεσά μας που αγωνίζονται λίγο παραπάνω στο φαρμεράμα.
    Όπως και να ‘χει, και πάλι συγχαρητήρια σ’ όλους όσους προσπάθησαν!
     
    Αρέσει σε boykitsa68, ellee68, powerranger91 και 4 σε άλλους.
  17. -Zekiou-

    -Zekiou- Αρχάριος στο φόρουμ

    Καλησπέρα καλό μήνα και καλές γιορτές να έχουμε.Μπράβο σε όλα τα παιδιά που μπήκαν στη λίστα μας κάνατε όλους περήφανους.Εγώ για λίγο δεν τα κατάφερα.Δεν πειράζει του χρόνου εδώ θα είμαστε.Καλό βράδυ σε όλους μας
     
  18. Dibidais

    Dibidais Αρχάριος στο φόρουμ

    αγαπητη τζες σε καλησπεριζω να διατηρεις αντιστροφα τις αμφιβολιες σου.τους ελληνες ο καθενας οσους ηξερε και εκτιμουσε στειλαμε τη βοηθεια μας χωρις να τη ζητησουν απλα γιατι το θελαμε.θα ηθελα ομως να σου πω αυτο που επεσε στην αντιληψη μου, μεγαλοαγροτες ειχαν βγει στη γυρα και εκλιπαρουσαν για βιοτεχνικα. εεεε σε διαβεβαιω οτι αυτοι εχασαν την εκτιμηση μου.
     
    Αρέσει σε natalia_prod72, ellee68, BlKY11 και 3 σε άλλους.
  19. ❀-MaRiNa-❀

    ❀-MaRiNa-❀ Νέος ειδικός

    Πιστεύω οτι απο τη στιγμή που μπορούσαν όλοι να δουν τη λίστα, αν πραγματικά ήθελε καποιος να βοηθισει θα βοηθούσε χωρίς να τον παρακαλέσει κάνεις! Ίσως γιατί κάποιος που ήθελε βοήθεια, δεν θα του άρεσε να παρακαλέσει τους άλλους (ίσως) φέρνοντας τους σε δύσκολη θέση! Αλλά το πιο άσχημο (κατά τη γνώμη μου) ήταν οτι ενώ σχολίαζαν οι περισσότεροι τα "ανεβοκαταβάσματα" στη λίστα, λίγοι απο αυτούς με βοήθησαν (είτε με ενα ενθαρρυντικπό π.μ. ή ακόμα καλύτερα να κάποιο βιοτεχνικό). Γιατί εκεί είναι η πραγματική βοήθεια! Να νοιάζεσαι για τον άλλο χωρίς να το πει! Και χαίρομαι που έστω κ λίγοι (ελάχιστοι θα έλεγα) νοιάστηκαν με ένα π.μ. ή κάποιο δωράκι!

    υ.γ.: Σε καμία περίπτωση ολα τα παραπάνω δεν τα λέω με κακή πρόθεση ή για να προσβάλω/μειώσω κάποιον! Προσπάθησα απλά να πω τη γνώμη μου όσο πιο ευγενικά μπορώ (για να αποφύγω έτσι τυχόν επιθέσεις)! Αν ήθελα να "επιτεθώ" σε κάποιον θα μπορούσα να το κάνω μεσώ π.μ. Αλλά δεν είμαι τέτοιος άνθωπος! Και ήθελα απλά να πω τη γνώμη μου!

    Καλό βράδυ!
     
    Αρέσει σε [stsimpouklis], dalaveri, ellee68 και 2 σε άλλους.
  20. beliza

    beliza Νέος ειδικός

    καλησπερα, πολλα συγχαρητηρια σε ολους οσους καταφεραν να παρουν τα πολυποθητα δωρα και εφ οσον αναφερθηκα στα δωρα ας μου επιτραπει να πω οτι εκτος του οτι ειναι το ωραιοτερο δρωμενο, φετος ειχε και πολυ καλα δωρα, θελω να ευχαριστησω δημοσια μεσα απο την καρδια μου συμπαικτες αγνωστους σε μενα που εστειλαν δωρακια (εκεινοι ξερουν) παλιους γνωστους και φιλους (ακουει φρι,λιζυ και μαρακι? με συγκινησατε!)που επισης με θυμηθηκαν και ξεχωριστα την γειτονισσα μου xaris68 που καθημερινα μοχθει για μενα! και παλι συγχαρητηρια!!
     
    Αρέσει στους dalaveri, ellee68, kollitoi και σε ακόμα ένα άτομο.
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.