Άγρια ζώα (5 και 6)

Η συζήτηση στο 'Ενημερώσεις & Ιδέες' ξεκίνησε από τον/την FARMER.GP, 1/9/17.

Αγαπητέ αναγνώστη και αναγνώστρια του φόρουμ,

αν θέλεις να συμμετέχεις ενεργά στις συζητήσεις του φόρουμ ή να δημιουργείς τα δικά σου θέματα, θα πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο παιχνίδι. Αν δεν έχεις ήδη λογαριασμό παιχνιδιού, κάνε εγγραφή. Ανυπομονούμε να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας στο φόρουμ! „ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!“
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.
  1. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Καλημέρα και καλό μήνα!! Θα ήθελα να προτείνω δύο νέα πιθανά δρώμενα εκτροφής με σχέση τα άγρια ζώα. Στο πρώτο δρώμενο να έχει ως στάβλους άγριων ζώων:φωλιά λιονταριού (θηλαστικό), φωλιά σκορπιού (αρθρόποδο) και φωλιά ιγκουάνα (ερπετό). Τέλος στο δεύτερο δρώμενο να υπάρξουν: φωλιά πελεκάνου (πουλί), λημέρι ξιφία (ψάρι) και εργαστήριο σαλαμάνδρας (αμφίβιο) με βατραχοπέδιλα ή ελαιόλαδο. Έτσι θα διασκεδάσουμε ξανά (πιστεύω οι περισσότεροι-ες) με τα άγρια ζώα και θα χρησιμοποιήσουμε είδη ζώων (αρθρόποδα,ψάρια,αμφίβια) που σπάνια μπαίνουν σε παρόμοια δρώμενα!!
     
    Αρέσει στον/ην ΣΑΒΒΑΣ_ΚΙΤΡΟΣ.
  2. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Προφανώς είναι η δική σου διασκέδαση αυτές οι "ωραίες" ιδέες που δίνεις, και το ωραίες το γράφω εντελώς ειρωνικά. Μα πραγματικά δε σκέφτεσαι τους συμπαίκτες σου; Μήπως να μας έδινες ιδεες να μαζέψουμε ΑΛΗΘΙΝΆ ευρώ; Γιατί αλλιώς αυτά δεν γίνονται, εκτός βέβαια αν εσυ διαθέτεις άφθονα χρήματα είτε ευρώ είτε του παιχνιδιού, οπότε πάω πάσο... Βρισκόμαστε σε δύσκολα χρόνια στην Ελλάδα μας, και σίγουρα τέτοιες ιδέες μας προκαλούν άγχος, μας φτάνει το αληθινό, δε θέλουμε και το "εικονικό"

    ** Η διασκέδαση που ήδη έχουμε μας φτάνει και μας περισσεύει, αυτή φυσικά είναι η δική μου προσωπική άποψη και δεν αφορά το σύνολο των παικτών..
     
    Αρέσει στον/ην sofiapao76.
  3. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε. Εγώ προσωπικά δεν το παίζω ούτε "λεφτάκιας" και ούτε κοιτάω το προσωπικό μου συμφέρον... Γνωρίζω καλά τις δυσκολίες της Ελλάδας και στεναχωριέμαι πολύ γι αυτό. Επιπλέον αν δε σας αρέσουν οι ιδέες μου δε ξαναγράφω τίποτα πια. Το φαρμεράμα, το οποίο παίζω εγώ 6 χρόνια περίπου μου αρέσει πολύ και ας αυξάνονται συνέχεια τα ζώα, τα δέντρα, τα προϊόντα, οι αποστολές και οι χώροι του. Αυτά και αν δημιουργούν άγχος σε όλους μας!! Καλό μεσημέρι και καλό μήνα στους συμπαίχτες-τριες που προσπαθούν να διασκεδάσουν και εκτός από έναν υπολογιστή που προσπαθεί να μας "αδειάσει".(Συγγνώμη για το τελευταίο κομμάτι, αλλά δε μου αρέσουν καθόλου οι προσβολές απέναντι μου και στους υπόλοιπους συμπαίχτες μου!!). Το θέμα μου αν θέλετε κλείστε το.
     
  4. GaTe987

    GaTe987 Παθιασμένος του φόρουμ

    Υπενθυμίζω οτι τα λεγόμενά μου είναι δική μου προσωπική άποψη και ΔΕΝ αντιπροσωπεύω κανένα συμπαίκτη/τρια μου. Εξηγούμαι για να μη παρεξηγούμαι. Δεν είμαι πολλά χρόνια στο φαρμεράμα, είμαι σχετικά πρόσφατη παίκτρια των δυο ετών. Μαθαίνω ακόμη, όμως οι ιδέες σου όταν τις διαβάζω πραγματικά στεναχωριέμαι. Για να βγάλουμε ΜΙΑ εκτροφή στην κυριολεξία μας φεύγει το κεφάλι το πως να υπολογίσουμε τις τροφές, αν θα φτάσουν ή δε θα φτάσουν, τις περισσότερες φορές Δυστυχώς ΔΕΝ φτάνουν, όταν μπορώ κάνω αγορές στ ή φιορινιών, όταν δεν μπορώ απλά προσπαθώ να κάνω οτι μπορώ ώστε να βοηθήσω την φάρμα μου να ανταπεξέλθει σε κάθε δρώμενο εκτροφής.
    Ακόμη ΔΕΝ ήρθε το δρώμενο εκτροφής των ελεφάντων (μπορεί να ναναι και φήμη) και εσυ δίνεις ιδέες για άλλες, κι άλλες, κι άλλες εκτροφές, αυτό εσύ πως το ερμηνεύεις; Εγω προσωπικά σε ευρώ. ..

    Ζητώ συγνώμη αν παρεκτράπηκα και είμαι έτοιμη να αναλάβω την ευθύνη για ότι εχω γράψει, σε ότι αυτό συνεπάγεται
     
    Αρέσει στον/ην sofiapao76.
  5. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    δωρα μου, τα δρωμενα εκτροφης δε θα τελειωσουν ποτε.ουτε σ εμενα ουτε σ εσενα αρεσει το να ζητανε τα δρωμενα σουπερ τροφες,ομως δε μπορουμε να κανουμε εμεις κατι γι αυτο.απλως προσαρμοζομαστε και προχωραμε ως εκει που μπορουμε.ας προτεινει ο καθενας ο,τι θελει.πολλες ιδεες μου αρεσουν κι αλλες τοσες δε μου αρεσουν.δε θα αλλαξει ομως το παιχνιδι για χαρη μου.η εταιρεια ξερει πολυ καλα ποια δρωμενα της επιφερουν κερδη.ενα απ αυτα ειναι το δρωμενο εκτροφης,το οποιο γινεται καθε μα καθε μηνα πλεον.αφου τα βαζουν λοιπον που τα βαζουν,γιατι να μην τους προτεινουμε τι θελουμε να μας φερουν ως νεο ζωο;
    εχω καταλαβει οτι ο-η FARMER.GP ειναι παικτης-παικτρια που βλεπει ρομαντικα το παιχνιδι και διακρινει καθε λεπτομερεια στα γραφικα. οπως κανουν τα παιδια. μπορει να ειναι η να νιωθει παιδι.ας μην του-της στερησουμε το δικαιωμα στο ονειρο κι ας προτεινει αμα θελει τροπους για την επιτευξη του στοχου του-της.κι εγω ειπα μια φορα <<ας μην τους δινουμε ιδεες>>,ομως αφου του-της αρεσει,κι αφου δε θα αλλαξει η εταιρεια βλεψεις αν της πουμε εμεις να σταματησει τα δρωμενα εκτροφης η να μειωσει τις απαιτησεις σε σουπερ τροφες,αναθεωρησα.
    φιλακια και μη χαλιεσαι.συμπαικτες ειμαστε.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 1/9/17
    Αρέσει σε sofiapao76, GaTe987, -lousi-leon2001 και 2 σε άλλους.
  6. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Καλησπέρα! Μη μου στεναχωριέσαι...Και μην αδικείς-ξεχνάς, αυτούς-ές που σε διαβάζουν.
     
    Τελευταία επεξεργασία: 1/9/17
  7. IRENE26

    IRENE26 Ειδικός του φόρουμ

    Καλημέρα,θα προτιμούσα να μην σταματήσεις,γιατί είσαι από τους παίκτες που δίνουν ωραίες ιδέες.Μπορεί στα μικρά επίπεδα να μην αρέσει,αλλά είμαστε και εμείς που είμαστε 6-7 χρόνια στο παιχνίδι και μας αρέσει να εξελίσσεται.Μην ξεχνάς ότι σε 3-4 χρόνια που θα έχουν τελειώσει της περισσότερες αποστολές τους θα θέλουν και αυτοί νέες ιδέες.Δεν χρειάζεσαι λεφτά ή άγχος για να παίξεις ένα παιχνίδι.Διάθεση και φαντασία χρειάζεσαι!!!
     
    Αρέσει στους FARMER.GP και -lousi-leon2001.
  8. FARMER.GP

    FARMER.GP Βετεράνος του παιχνιδιού

    Χαίρετε!! Πρώτον να ευχαριστήσω πολύ τους powerraanger91 και IRENE26 για την υποστήριξη τους σε εμένα, αλλά και σε όλους μας!! Δεύτερον δεν ξεχνάω ,ούτε αδικώ τους συμπαίχτες μου για ό,τι έγραψα αγαπητέ-τή συμπαίκτη-τρια -loysi-leon2001. Είπα μόνο την αλήθεια για το τι συμβαίνει πραγματικά με το παιχνίδι και από ότι φαίνεται δεν αρέσει σχεδόν σε κανέναν. Το μόνο που ήθελα να δώσω μερικά παραδείγματα, για να γίνει το παιχνίδι λίγο καλύτερο και πιο ενδιαφέρον. Μερικά άτομα όμως δεν τα εκτιμούν σχεδόν καθόλου και για να μην δημιουργηθεί άλλη παρεξήγηση, δεκτή η συγγνώμη του-της Gate. Επιπλέον θα ήθελα με τη σειρά μου να ζητήσω συγγνώμη ξανά, αν στεναχώρησα κάποιον-α με τα παραπάνω. Τέλος θα παρακαλούσα από κάποιον συντονιστή αν γίνεται να κλείσει το θέμα μου μια και καλή χωρίς την ύπαρξη δημιουργίας άλλων φαινομένων στεναχώριας και αδικίας σε όλους μας (αν είναι έτσι ακριβώς).Καλή συνέχεια σε όλους!!
     
    Αρέσει στους IRENE26 και Coccinellus.
  9. powerranger91

    powerranger91 Κόμης

    δεν ηταν θεμα υποστηριξης.ηταν η αποψη μου.η δωρα ειναι φιλη μου κι εχω το θαρρος να μιλαω ελευθερα.μπορει να παιζει λιγα χρονια,αλλα ειναι σπουδαια παικτρια.εφτασε γρηγορα στο επιπεδο που βρισκεται κι ειναι καλο να εκφραζονται ολες οι αποψεις.μεσα απο τη συζητηση ολα λυνονται.ειμαι σιγουρος οτι καταλαβε τι εννοω.γι αυτο κι επενεβην.
    οσο γι αυτο που ειπε η IRENE26, να πω πως δεν ειναι θεμα αν εισαι παλιος η οχι παικτης.κι εγω τα ιδια χρονια παιζω, αλλα οση στρατηγικη και διαθεση κι αν εχεις,καποια δρωμενα δε βγαινουν χωρις αγορα(βλεπε το δρωμενο με τον σκυλοδιαγωνισμο και τη λιστα,στο οποιο για τα επιπεδα 131+ δεν εμπαινες στη λιστα αν δεν πληρωσεις).
    λοιπον,ολα καλα.μου αρεσει να διαβαζω νεες ιδες ειτε συμφωνω ειτε οχι.
    καλη συνεχεια!
     
    Αρέσει στον/ην GaTe987.
  10. -lousi-leon2001

    -lousi-leon2001 Επιβλέπων του φόρουμ

    Δεν με κατάλαβες!!!! Λέγοντας μην αδικείς-ξεχνάς, εννοούσα όλες και όλους εμάς που σε διαβάζουμε και μας αρέσεις και που δεν θα θέλαμε να σταματήσεις.... Κατανοητό τώρα;;;;;;;;
     
  11. -Snorkel-

    -Snorkel- Global Team Leader Team Farmerama GR

    Το Forum είναι ελεύθερο για όλους.
    Ο καθένας μπορεί να λέει την ιδέα του και την πρόταση σου.


    Σε καμία περίπτωση όμως δεν έχετε δικαίωμα να προσβάλλετε , να ειρωνεύεστε ή να αποπαίρνετε τους συμπαίκτες σας επειδή δεν συμφωνείτε με αυτόν/αυτήν.


    Το θέμα κλείνει για αποφυγή αποκλεισμών.
     
Κατάσταση θέματος:
Δεν μπορείτε να υποβάλετε άλλες απαντήσεις.